FinansMAX

IBAN Numarasından Hesap Numarası Nasıl Bulunur 2021

İbandan Hesap No Bulma 2021

IBANdan hesap no bulma, iban numarasından hesap numarası bulma ve iban çözümleme. İban ile hesap no bulma yollarını öğrenmek isteyenler için hazırladığımız bu makalede tüm bankalar için geçerli hesap no öğrenme yollarını sizlerle paylaşacağız.Kolay bir yöntem ile sadece bir kaç saniye içerisinde iban numarasına bakarak hesap numaranızın nerede yazdığını bulabilirsiniz.

Bu makale sayesinde artık bir iban numarası gördünüzde kolayca hesap numarasını ve hangi bankaya ait olduğunu anlayabileceksiniz.Hemen alttaki yöntem ile kolayca ibandan hesap no nasıl öğrenilir sizde bilebilirsiniz.

IBANdan hesap no öğrenme makalemiz 23.6.2020 itibari ile yeniden güncellenerek yeni sorgulama yöntemleri makalemize eklenmiştir.

Eğer IBAN ile hesap no öğrenme konusunda bir problem yaşarsanız bize yorum aracılı ile sorunuzu iletebilirsiniz.

2020 İbandan Hesap No Bulma

IBAN numarasından hesap no bulma. İban artık tüm dünyada geçerli ve her banka müşterisinin sahip olduğu bir numaradır.Günümüzde banka hesabınıza ödeme almak için karşı tarafa bu numarayı iletmeniz yeterli oluyor ve havale yada eft para transfer yolları ile kısa sürede hesabınıza ödeme alabiliyorsunuz.

Ancak bazı durumlarda IBAN yerine banka hesap numarası isteniyor. Bu hesap numarasını bulmak bazı durumlarda mümkün olmayabiliyor fakat aslında her iban numarasında hesap numarası mutlaka yazıyordur. İbandan hesap no bulma sandığınız kadar zor birşey değildir.Aslında tüm banka hesap bilgileriniz iban numarasında yazıyor.Tek yapmanız gereken iban çözümleme yaparak hesap numarasını bulmak.Hatta sadece hesap numarası değil iban numarasında hangi ülkeye ait olduğu , hangi bankaya ait olduğu ve daha birçok detay mevcuttur.

Banka Hesap Numarası Nerede Yazar

 

İban numarasına sahipseniz banka hesap no kolayca bulabilirsiniz.Bunun için iban numarasındaki hanelere bakınız. İban numarası 26 haneden oluşmaktadır.Bu hanelerin son 16 hanesi sizin banka hesap numarasınızı oluşturmaktadır.Eğer ödeme almak istiyorsanız sadece hesap numarasını bilmek yeterli olmaz banka şube kodunuda karşı tarafa iletmeniz gerekmektedir.Hesap numarası genellikle kartlarınızda da belirgin bir şekilde numara ile yazmaktadır.Detaylıca öğrenmek isterseniz kart numarası nedir başlığına tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

İbandan hesap no öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.Aşağıdaki görselde ibandan hesap numarası nasıl bulunur size sunuyoruz.Bu grafikte parça parça hangi kısımda ülke kodu hangi kısımda hesap no ve nerede şube kodu yazdığı gösterilmektedir. Hesap no öğrenmek aslında bu kadar kolay bir işlemdir.

iban numarasından hesap no bulma 2021

İban numarasında şube kodunuzda yazar.Dediğimiz gibi aslında banka iban numaranızda hesabınız ile ilgili tüm detaylar karmaşık olarak yer almaktadır.

İbandan hesap no bulma ve diğer bilgilerini bulmak istiyorsanız yukarıdaki resme bakabilirsiniz.Tüm dünyada kullanılan bir sistem için bu sayede 26 hane ile 100 milyonlarca farklı sayı ile iban numarası oluşturabilmektedir.

İbandan şube kodu bulmak istiyorsanız yine yukarıdaki tabloyu esas alabilirsiniz.Denizbank ve işbankası iban numaralarınızdan da kolayca hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.Makalenin devamında ibandan şube no bulma ve iban hakkında birkaç bilgiyi size aktarıyoruz.Eğer hesap no nasıl bulunacağını hala öğrenemediyseniz lütfen bize yorum ile bildirimde bulunuz.Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

İbandan Hesap No Bulma Garanti Bankası

Atmlerden garanti hesaplarına kartsız para yatırmak isteyenler hesap no alanında para yatırmakta zorlanabilir.Genellikle para yatırma işlemlerinde iban numarası tek başına yeterli olmaktadır.Ancak hesap no ve şube kodu istenince bu bilgiyi nereden bulacağını bilemeyebilir.

iban numarasından hesap no bulma

Garanti Bankası ibandan hesap no bulmak isteyenler iban numarasını yukarıdaki gibi çözümleyebilir.Böylece iban numaralarından hangisi hesap numarası hangisi şube kodu ayırt edebilirler.

İbandan Hesap No Bulma Vakıfbank

Vakıfbank müşterileri para yatırma ve gönderme işlemlerinde hesap noya ihtiyaç duyabilirler.Böyle durumlarda birçok müşteri vakıfbank ibandan hesap no nasıl bulunur diye sorabilir.Böyle bir problem yaşamamanız için yukarıdaki garanti bankasında olduğu gibi ibanı çözümleyebilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus şudur ki eğer atmden para yatıracaksanız şube kodu , müşteri no ve hesap ek no birleştirerek girmelisiniz.3 alan birlikte 1 hesap numarası etmektedir.Atmden para yatırken önce iban çözümleme yaparak hesap no alanına yukarıdaki gibi 3 kısmı birlikte girebilirsiniz.

İbandan Hesap No Bulma TEB

Teb bankası hesap numaranızı bulmak istiyorsanız bunun en kolay yolu online bankacılık hesabınıza giriş yaparak hesaplarım kısmına girmek.Burada hesabınızı seçtikten sonra kolayca teb hesap no bulabilirsiniz.Böylece detaylı bir şekilde ibanı çözümlemenize gerek kalmaz.

İbandan Hesap No Bulma Akbank


Akbank hesap no öğrenme en kolay yöntemlerden biridir.Hemen ibanınızı öğrenin.Son 16 hanesi sizin hesap numaranızdır.Tüm bankacılık işlemlerinde akbank hesap no olarak son 16 haneyi kullanabilirsiniz.

İbandan Hesap No Bulma Ziraat Bankası

Çok kolayca ziraat hesap no öğrenebilirsiniz.Tek yapmanız gereken ziraat bankası mobil uygulamasını indirmek.Hesaplarım kısmına giriş yapınız.Burada hesap ayrıntılarında hesap numarası, şube kodu ve diğer banka hesab detaylarınızı bulabilirsiniz.

İbandan Hesap No Bulma Halkbank

Halkbank hesabınızın numarasını öğrenebilmek için aşağıdaki resme bakınız.Bu şemada ibanınızın çözümlemesi mevcuttur.Kolayca ibanınıza bakara hesabınızın bilgilerini görebilirsiniz.

iban numarasından hesap no bulma

İbandan Hesap No Bulma QNB Finansbank

Finansbank hesabınızın iban numarasına bakarak hesap numarasını görebilirsiniz.Son 16 rakamı hesap no olmaktadır.Ayrıca finansbank mobil ve internet uygulamasına giriş yaparak hesap detayları alanından ibandan hesap no bulabilirsiniz.

İban numarasından Şube Kodu Nasıl Bulunur?

İban numaranıza sahipseniz hesabınızın bağlı olduğu şube kodunuda bulabilirsiniz.İban numaranızın 3.rakamından başlayıp 8.rakamına kadar olan sayılar sizin şube kodunuzdur. Ardından gelen bir rakam rezerv numarası olup sonrasındaki 16 hane ise banka hesap numaranızdır.

İbandan şube kodu bulma başlığına tıklayarak ilgili makalemize gidebilirsiniz.O makalede paylaştığımız gibi iban numarasından hesap numarası öğrenmeyi ve şube kodunu öğrenmeyi artık sizde yapabilirsiniz.

Etiketler: