FinansMAX

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi.Kısa süre önce Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu ve milyonlarca insanın dikkatini çeken ziraat bankası borç kapatma kredisi artık resmen yürürlülüğe girdi.Ziraat Bankası’nın borç kapatma kredisi kampanyasından yararlanarak diğer bankalardaki kredinizi kapatabileceğiniz bir kredi çekebilirsiniz.

Banka tarafından yapılan açıklamada gerekli şartların olması durumunda herkes borç kapatma kredisinden yararlanabilecek.Peki Kimler yararlanabilir ve başvuru için gerekli evraklar nelerdir , birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Kampanyası

Başka bankalarda oluşan kredi ve kredi kartı borçlarınızı yapılandırarak uygun faizlerle ziraat bankasına taşıyabilirsiniz.Banka size hem uygun bir yapılandırma yaparken hemde uzun vadeli bir kredi verecektir size.En fazla 60 ay vadeli borç kapatma kredisi kullanabilirsiniz.Böylece parça parça dağılmış kredilerinizi sadece bir bankada birleştirebilecekken aynı zamanda ziraat borç kapatma kredisi sayesinde çok daha uygun faiz oranlarına sahip olursunuz.

Milyonlarca kredi borcu olan kişinin ilgisini çeken Ziraat bankası borç kapatma kredisi kampanyası kısa süre içerisinde on binlerce başvuru aldı ve şuanda yüksek bir ilgi görüyor.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları

Tabii ki banka bu krediyi maalesef herkese veremiyor.Gerekli şartları karşılayan kişiler bu krediden kolayca yararlanabilir.Bu gereksinimleri sağlamanız durumunda sizde kolayca ziraat borç kapatma kredisi başvurusu yapabilir ve kredinizi şubeye gitmeden alabilirsiniz.

Öncelikle sicilinizin temiz olması gerekiyor.Daha önce kredi borçlarınızı geciktirmemiş ve zamanında ödemiş olmanız gerekiyor.Bu hem sizin kredi almanızı kolaylaştıracak hemde daha uygun faizler ile kredi almanızı sağlayacaktır.Ayrıca kredi notunuzun yüksek olması bu krediyi almanızı çok daha kolaylaştıracaktır.

Eğer kredi notunuz düşükse kredi puanınızı yükseltmek için Kredi Notu Yükseltme başlığına tıklayarak kredi puanınızı nasıl yükseltebileceğiniz hakkında ipuçları alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Bu kredinin faiz oranları birçok kişi tarafından merak edilmektedir.Ziraat bankası borç kapatma kredisi faiz oranları kişiden kişiye ve miktardan miktara değişse de ziraat bankasının faiz oranları ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

  • 24 aya kadar olan 1,001 TL ile 10,000 TL arası kredileriniz için :  %1.10
  • 48 aya kadar olan 1,001 TL ile 10,000 TL arası kredileriniz için :  %1.15
  • 60 aya kadar olan 1,001 TL ile 10,000 TL arası kredileriniz için :  %1.120
  • 24 aya kadar olan 10,001 TL ile 100,000 TL arası kredileriniz için :  %1.15
  • 48 aya kadar olan 10,001 TL ile 100,000 TL arası kredileriniz için :  %1.20
  • 60 aya kadar olan 10,001 TL ile 100,000 TL arası kredileriniz için :  %1.125

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisinden Kimler Yararlanabilir

Bu krediden yararlanabilmeniz için gelir belgeniz olması yani bir işyerinde aktif olarak çalışıyor olmanız gerekiyor.Ayrıca sigortalı bir çalışan olmanız gerekiyor.Eğer sigortalı çalışan değilseniz mutlaka işvereninizle görüşüp sigortanızın yatmasını sağlayın.Eğer bu mümkün değilse kendinizde sigorta firmaları ile görüşerek aylık 560 tl gibi bir rakam ile kendi sigortanızı yatırabilirsiniz.Sigortanızın olması bankanın gözünde sizin kredi ödeme riskinizi azaltacaktır.Diğer kredilerde olduğu gibi Ziraat borç kapatma kredisi başvurusu yaparkende maddi durum görünümünüzün iyi olması faydalı olacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sicilinizin temiz olması ve ve gecikmiş ödemelerinizin olmaması durumunda rahatlıkla bu krediyi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Başvuruyu şuan için yanlızca çalıştığınız ziraat bankası şubelerinden yapabilirsiniz.Çalıştığınız ziraat bankası şubesi ile görüşerek hem konu hakkında detaylı bilgi alabilir hemde süreci hızlandırabilirsiniz.Diğer şubeler ilede bu işlemleri yapabilirsiniz ancak süreç daha yavaş ilerleyecekti.

İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığında maalesef şuan için Ziraat borç kapatma kredisi ile ilgili bir başvuru hizmeti bulunmamaktadır.Ancak müşteri hizmetleri aracılığı ile başvuru hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Gerekli Evraklar

Başvuru için yanlızca gelir belgesi ve diğer bankalarda ki kredilerinize dair ilgili bankalardan aldığınız kredi ekstreleri gerekmektedir.Bunun dışında kalan tüm işlemleri ziraat bankası ilgili bankalarla iletişime geçerek yapacaktır.Detaylandırabilmek amacı ile aşağıya ihtiyacınız olabilecek evrakların listesini sizlerle paylaşıyoruz.

  • Gelir belgesi
  • Sigorta dökümü
  • Diğer bankalardaki kredilerinizin özeti
  • Kredi kartlarınızın hesap özeti

Yukarıdaki bilgilerin olması şubenizin Ziraat bankası borç kapatma kredisi  başvurusu yaparken sürecinizi hızlandıracak ve işinize yarayacak belgelerdir.

Etiketler: