FinansMAX

Boş Senete İmza Atarsam Ne Olur ?

Senetle para veren yerlerden ihtiyacınız olan miktarda parayı alırken sizlere bir senet verirler ve imzalamanızı isterler. Genellikle bu senetlerde ödeyeceğiniz miktar  , uygulananan faiz ve vade sayısı gibi bilgiler yer alır ve sizde bunu imzalarsınız.

Ancak  para istediğiniz  ve hatta genellikle senetle para veren kişilerin %90 gibi bir çoğunluğu sizlerden imza alırken size boş senete imza attırmak ister.

Boş Senete İmza Attırdılar, Ne Olacak ?

Böyle bir durumla karşılaşırsanız ve boş senete imza atarsam ne olur diye düşünüyorsanız  bu sorunuzu cevaplayarak size bilgi vermek için böyle bir makale sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle senetle para veren kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Neden derseniz bir resmi kurumla çalışmıyorsunuz  acil para ihtiyacınızı giderecek bu kişiler genellikle illegal iş yaparlar ve sanal tefeci ismini alırlar. Bu kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Boş senete imza attım ne olacak ?

Eğer böyle bir durum yaşadıysanız biraz endişelenmeniz gerekir çünkü boş senetlerde herhangi bir şekilde ödeyeceğiniz tutar  mevcut değildir ve senetle para veren kişiler istediği tutarı bu alana yazabilirler. Nasıl olsa sizin imzanız olduğu için bilinçli bir şekilde imzaladığınız düşünülür ve bu tutarı ödemek zorunda kalırsınız.

Yani eğer ödemeniz gereken tutar 5.000 tl ise siz boş senete imza attığınız için oraya 50.000 TL de yazılabilir.Hatta daha kötüsü bazı durumlarda attığınız seneti sonradan doldurarak evinizi arabanızı bile alabilirler ki malesef bu mümkün ve en kötü durumlardan biridir.

Eğer olası bir durumda ileride size yüklü miktarlarda bir senet ile alacaklı olduğunu iddaa ederlerse ve sizden para talep ederek takibe konursanız malesef yapacak pek birşeyiniz mevcut değildir.Bu senetten tek kurtulma yolunuz borçlu olmadığınızı kanıtlar bir delil sunmaktır.Aksi takdirde mevcut yasalar kapsamında hiçbir şekilde bu sorumluluktan kaçamaz ve istenilen parayı ödemek zorunda kalırsınız.

Bu yüzden boş senete imza atmamanızı tavsiye ederiz.Bunun yerine alternatif kolay para kazanma yolları kategorimizi ziyaret ederek hızlı para kazanabileceğiniz yöntemleri öğrenebilir veya tefeciden daha güvenli bir yöntem olan faturalı hatta kredi çekme yöntemini kullanarak güvenli bir şekilde acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Etiketler: