FinansMAX

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olana Kredi Verir Mi?

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olana Kredi Verir Mi?

Son dönemlerde ihtiyaç kredisine olan talep her geçen gün artış gösteriyor. Kredi notu düşük olanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi alıp alamayacağıdır. Ziraat bankası kamu bankası olmasından dolayı özel bankalar ile kıyaslandığında kredi almak oldukça zordur. Gerek prosedürleri gerekse de istenilen evraklar uzun süreli incelemeye tabi olmasından dolayı kısa vadede istediğiniz tutarda kredi alabilmeniz mümkün değildir. Aynı zamanda kredi notunuzun düşük olması ve sicilinizin dolu olması kredi çıkmasına engel durumlar arasında yer alıyor. Ziraat bankası aracılığı ile kredi çekebilmek için emekli olmanız sizlere avantaj sağlayan durumlar arasında yer alıyor.

Kredi Notunuz Düşük İse Kredi Çekmeniz Zorlaşıyor

Kredi notunuz kredi çekmenize imkân tanıyan en önemli unsurlardan bir tanesidir. İcra takibinde herhangi bir dosyanız ya da vadesi gelen ödemeleriniz var ise bu süreçte mutlaka hepsini kapatmanız gerekir. Üzerinizde herhangi bir borcunuzun olmaması ve düzenli ödeme yapmanız kredi çekmenizi sağlıyor. Emekli ve kamu bünyesinde çalışan personeller, özel sektörde çalışan kişilere oranla daha kısa sürede ihtiyaç kredisini alabiliyorlar. Aynı zamanda emekli maaşını direkt olarak Ziraat bankasından alan kişiler 100.000 TL’ye kadar kredi çekebilme imkanından faydalanabilirler.

Ziraat Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Kredi notu düşük olan kişiler internet şubesi ya da ATM üzerinden değil, mutlaka şube aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmalıdırlar. Notun düşük olması nedeni ile sistem üzerinden otomatik olarak olumsuz yanıt gelebilir. Aynı zamanda farklı noktalar üzerinden (ATM, telefon, müşteri hizmetleri) kredi başvurusu yapmanızda olumsuz sonuç durumunda kredi notu bu durumdan etkilenebilir. Direkt olarak şubelerden başvuru yapmanız kredinin olumlu sonuçlanmasında en önemli etken olabilir.

Ziraat Bankası Kredi Taksitlerini Erteleyebilir Mi?

Ziraat bankası birçok kişiye ödeme imkanına göre kredi imkânı sunuyor. 36 aya kadar olan ihtiyaç kredisi vadesi sağlıyor. Kredi ödeme güçlüğü yaşıyorsanız müşteri hizmetleri ya da müşteri temsilciniz ile görüşerek kredinizin ilk 3 ay ertelenmesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu durum kredinizin taksitlenmesini sağlayacak ve daha rahat bir şekilde ödeme imkânı sunacaktır.

Etiketler: