Kredi Kartları

Kredi Kartı Numarası Nerede Yazar ? Kart Numarası Nedir?

Kredi kartı numarasının nerede yazdığını bilmeyenler için hazırladığımız bu makalemizde kart numarası hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi kartı numarası nerede yazar, kredi kartı numarası nedir, kart numarası nasıl bulunur.Bankaların günlük hayatımıza en büyük katkılarından biride üzerimizde nakit taşımadan ödeme yapmamıza imkan vermesidir.Kredi kartları ve banka kartları sayesinde internetten ve fiziksel  kullanımda nakit ödeme yapmadan kredi kartımız ile ödeme yapabiliriz.Pos ödemelerinde fiziksel karta ihtiyacımız var iken internette yaptığımız ödemelerde ise tek ihtiyacımız kredi kartı numarası , son kullanma tarihi ve cvv kodu.Bu bilgilere sahip olduğumuzda kolayca internetten ödeme yapabiliriz ve alışverişlerimizi tamamlayabiliriz.

Hemen hemen her banka müşterisinin sahip olduğu kredi kartlarını birçok kişi günlük hayatta kullanmaktadır.İnternetten birşey almak isterken ödeme aşamasında bizden kredi kartı bilgilerimiz istenmektedir.Ancak ilk defa kredi kartı kullanacak kişiler kredi kartı numarası nerede yazar bilmemektedir.Kart numarası nedir diyecek olursanız basitçe size şu şekilde açıklayabiliriz.

Kredi Kart Numarası Nedir ?

Kart numarası her kredi kartına özel olarak tanımlanmış benzersiz bir kimlik numarasıdır.Nasıl hepimizin sadece bize ait bir tc kimlik numarası var ise kredi kartlarınında sadece bir karta ait olan kart numaraları vardır.Banka kartı ve kredi kartlarının tamamında benzersiz şekilde oluşturulmuş 16 haneli kart numaraları mevcuttur.Bu kart numaraları benzersizdir ve içlerinde şifrelenmiş veriler içermektedir.Kartların başlangıç numaraları ülke , banka ve daha birçok bilgiyi şifrelenmiş bir şekilde içermektedir. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız kartınızın ilk 6 hanesine özel olarak verilen kullanım amacı bilgiside mevcuttur.Örneğin bireysel kullanım amacıyla kullandığınız kart numarası ile şirket kartınızın numaraları aynı rakamlar ile başlamaz.

Kart numarasının ne olduğunu öğrendik peki bu banka kartı numarası ve kredi kartı numarası nerede yazar ? Aslında bu numaraları bulmak çok basittir.Her kredi kartının ve banka kartının ön yüzünde 16 haneden oluşan kart numaraları vardır.Bu numaralar sizin kredi kartı numaranız olmaktadır.Hemen bu numaranın altında ise son kullanma tarihi mevcuttur.Kartın arka yüzünde ise 3 haneden oluşan cvv kodu bulunmaktadır.Bu bilgilere sahipseniz eğer online alışverişlerinizde kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Kart Numarası 16 Haneli, Ön Yüz
Ad – Soyad Kart Numarası Altında, Ön Yüz
Son Kullanma Tarihi 4 Haneli, Ön Yüz (01/01)
CVV Kodu 3 Haneli (Arka Yüz)

Kart  numaraları ile birlikte kredi kartı ve banka kartlarında bulunan bilgiler yukarıdaki gibidir.Bu bilgiler her kartta mevcuttur.Güvenliğiniz için bu bilgileri başka kişiler ile paylaşmamalısınız.Eğer paylaşırsanız internet sitelerinde kartınızdan harcama yapabilir ve kredi kartınızdan para çekilebilir.

Bu makalemizde sizlere kredi kartı numarası nerede yazar ve kart numarası nedir konuları hakkında detaylı bilgiler verdik.Sizde sahip olduğunuz kredi kartının ön yüzüne bakarak kart numarasını bulabilir ve kolayca alışverişinizi yapabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı