FinansMAX

Ziraat Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası günümüz Türkiye bankacılık sektörünü şekillendirmeye devam eden köklü bankalardan biridir ATM, çağrı merkezi, mobil bankacılık, internet şubesi ve telefon bankacılığı ile müşterilerine profesyonel hizmetler sunan banka Türkiye’nin en eski bankalarından biridir. Yurt dışında da büyümeyi hedeflemekte olan banka dünyanın birçok ülkesinde hizmet noktalarıyla hizmet sunmaktadır.. Ziraat Esnaf Kredisi, Ziraat Bankası’nın KOBİ yani küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerine gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda sağladığı kredinin adıdır. Ziraat Bankası KOBİ’ler için birçok kredi türünde imkan sağlamaktadır. Rölatif kredi, iskonto kredisi, gün içi kredisi, nakit yönetim kredisi, taksitli krediler, döviz kredileri, spot krediler, kredili mevduat hesabı, ivme finansman paketi, teminat mektupları, referans mektupları, plaka kredisi, istihdam odaklı işletme kredisi (İSTOD) ve ayakkabı imalat ve ticari değer kredisi KOBİ’lere verilen kredilerin bir kısmının isimleridir. Hepsi farklı alt ve üst limitlere sahip olan bu kredi türlerinin vade farklılıkları da görülebilmektedir.

Ziraat Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan Ziraat Esnaf Kredisi almak isteyen esnaf vatandaşlarımızın Ziraat Bankası yetkilileri tarafından belirlenen şartları eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. Başvuruları yapmak için kullanmanız gereken kanal banka şubeleri olacaktır. Ziraat Bankası esnaflardan kredi başvuru şartı olarak kredi türüne göre çeşitli belgeleri temin etmelerini istemektedir. Genel olarak söyleyecek olursak tüm kredi türlerinde nüfus cüzdanı fotokopiniz, sahip olduğunun iş yerine ait vergi levhanız, oda kayıt bilgileriniz, iş yerinin mülkü size aitse tapu kaydı, kira iş yeriyse kira kontratı vb. belgeler talep edilmektedir. Bu belgeleri eksiksiz ve hatasız olarak tamamlayıp banka yetkililerine teslim ettiğinizde bir değerlendirme sürecine alınacaksınız. Ardından banka kredi talebiniz için cevabını olumlu veya olumsuz dönüş yaparak bildirecektir.

Ziraat Bankası Esnaflara Verilen Kredilerin Limit Bilgileri

Ziraat Bankası, işletmeler için kullanmak üzere KOBİ’lere onlarca farklı türde kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredileri almanız için bankanın belirlemiş olduğu şartları yerine getirmeniz istenmektedir. Birçok vatandaşımız bu kredilerin limitlerini merak etmektedir. Esnaflara sağlanan krediler için net bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü tüm kredi türleri farklı alt ve üst limitlere ve farklı vade seçeneklerine sahiptir. Faiz oranları düşük olan bu krediler genelde 25 bin TL civarı üst limit sağlamaktadır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: