FinansMAX

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma, ziraat sim bloke kaldırma , ziraat simkart bloke kaldırma işlemleri.Ziraat Bankası ülkemizin yerli ve milli en eski bankalarından biridir.Birçok kurumun anlaşmalı olduğu banka özellikle devlet çalışanları tarafından tercih edilmektedir.Maaş müşterilerine sunulan avantajlı imkanlar ve bonus kampanyaları ile müşterilerine iyi bir hizmet veren banka zaman zaman müşterilerinden gelen şikayetleri hızlı çözerek memnuniyet sağlamaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile gün geçtikçe artan problemlerin en sık tekrarlanan sorunlarından biride sim bloke sorunu.Ziraat Bankası müşterilerinin birçoğunun yaşadığı bu problem bankaya sık sık gelmektedir.Bu problemi çözebilmeniz için ziraat sim bloke kaldırma neden olur ve nasıl çözülür bu makalemizde sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Neden Olur ?

Sim kart bloke sorunu bir çok ziraat müşterisinin yaşadığı bir problemdir.Bu sorunun asıl nedeni banka müşterilerinin Ziraat Bankasına kayıtlı olan simkartlarını değiştirmelerinden kaynaklanmaktadır.Simkart değişikliği gerçekleştiği için güvenlik amacı ile banka sim bloke koymaktadır.Tamamen sizin güvenliğiniz amacı ile ve hesap kontrollerinizin başkasının eline geçmesini engellemek için yapılan bu bloke kolayca kaldırılabilmektedir.

Birçok kişinin öğrenmek istediği Ziraat sim bloke kaldırma işlemi tahmin ettiğinizden çok basit bir şekilde gerçekleşmektedir.Makalenin devamında bloke kaldırma işlemini nasıl yapabileceğiniz konusunda yaptığımız araştırmayı sizler ile paylaştık.

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Daha önce açıkladığımız gibi sim bloke sorunu sadece simkart değişikliği yaptığınızda yada numara değişikliği yaptığınızda yaşanmaktadır.Bu problemin çözümü için yine ziraat bankası bloke kaldırma yöntemleri ile çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir.Aşağıda paylaştığımız yöntemler ile simkart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası ATM Sim Bloke Kaldırma
  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Sim Bloke Kaldırma
  • Ziraat Bankası İnternetten Sim Bloke Kaldırma

Sadece yukarıda listelediğimiz yöntemler ile banka hesabınıza tanımlı olan numaranızın sim bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Bu yöntemlerin dışında başka yollar ile bloke kaldırma yapmanız mümkün değildir.

Ziraat Bankası ATM’lerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Hattınızda oluşan sim bloke sorununu çözebilmek için kullanabileceğiniz en hızlı yöntemlerden biride ATMlerdir.Hemen size en yakın olan Ziraat Bankası ATMsi ile sim blokenizi kaldırabilirsiniz.Atm bulmak için ziraat websitesini kullanarak atm araması yapabilirsiniz.

ATM’ye banka kartınızı yerleştirin ve kart şifreniz ile giriş yapın.Giriş yaptıktan sonra ekranınızda “Ziraat Sim Bloke” uyarısı sizi karşılayacaktır.Hemen uyarı metninin altında bloke kaldırmak için tuşlama yapmanızı gerektiren bir metin yer alacaktır.Bu tuşlamaları gerçekleştirerek Ziraat atm ile sim kart bloke kaldırma yapabilirsiniz

 

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

Banka hesabınıza kayıtlı olan telefon numarası ile müşteri hizmetlerini arayarak ziraat sim bloke kaldırma işleminizi hızlıca yapabilirsiniz.Hemen “0850 220 00 00” telefon numarası ile Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanınız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Beklemeden Daha Hızlı Bağlanmak için

Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda size simkartınızda bloke olduğunu söyleyecek ve kaldırmak için “X” tuşuna basınız diye bir uyarı gelecek.Tuşlamadan sonra sizden banka bilgilerinizi doğrulamak için güvenlik sorusu yöneltilebilir.Bu bilgileri girerek kolayca ziraat simkart bloke kaldırma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma

Banka hesabınıza kayıtlı olan numaranızın bloke işlemini nasıl kaldırabileceğiniz konusunda sizlere bilgiler verdik.Yukarıdaki yöntemler bloke kaldırmak için kullanabileceğiniz en hızlı yöntemlerdir.Eğer bu problemi sık sık yaşıyorsanız kalıcı bir çözüm için ziraat müşteri hizmetleri ile görüşerek sim bloke sorununuza kalıcı bir çözüm bulmak istediğinizi paylaşın.

Bu makalede sizlere aktarılan bloke kaldırma yöntemleri sadece Ziraat Bankası müşterilerinin kullanabileceği yöntemlerdir.Diğer bankaların bloke problemlerine nasıl çözüm bulabileceğinizi öğrenmek için sitemizde arama yaparak hızlıca öğrenebilirsiniz.

Etiketler: