FinansMAX

Ziraat Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Ziraat sanal kart oluşturma.İnternet alışverişlerini kredi kartı ile yapan Ziraat Bankası müşterileri artık çok daha güvenli bir ödeme aracına sahip. Kredi kartlarını sanal kartlarına bağlayarak alışverişten önce ödeyeceği tutar kadar sanal kart limiti belirleyen kart sahipleri böylece karttan fazla para çekilmesini engelleyebiliyor.

Peki ziraat sanal kart nasıl açılır ? Bu makalemizin devamında sizlere sanal kart oluşturma , kart özellikleri ve sanal kart silme hakkında bilgiler vereceğiz.Bu bilgilere sahip olarak sizde kolayca sanal kartınızı oluşturabilir ve oluşturduğunuz Ziraat Bankası sanal kredi kartı ile internette alışverişlerinizi artık çok daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Nedir

Ziraat bankası tarafından müşterilerine özel olarak verilen Ziraat sanal kart ürünleri internetten sık sık alışveriş yapan müşterilerin daha güvenli bir alışveriş deneyimine sahip olması için oluşturulmuş bir kredi kartıdır.Fiziksel olarak gerçekte olmayan bu kart sadece internet şubenizde yer almaktadır.Eğer bu karta henüz sahip değilseniz internet şubesine giriş yaparak Ziraat sanal kart oluşturma alanından kartınızı oluşturabilir ve kredi kartı bilgilerinizi hızlıca görüntüleyebilirsiniz.

Bu bilgiler ile internetten alışveriş yaparken ödeme sayfasına size verilen kart numarası ve diğer bilgileri girerek kartınızdan hesabınızı ödeyebilirsiniz.Kart limitini belirlemek tamamen sizin elinizde olduğu için kartınızdan başkası alışveriş yapamaz veya sizin kartınızdan para çekemez.Üstelik 3D gibi birçok özelliğe sahip olan bu kartlar size oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ziraat Bankası Sanal Kredi Kartı Özellikleri

Ziraat sanal kartın ne olduğunu bir üst başlıkta size detaylıca anlattık.Peki bu kartımızın özellikleri nelerdir ve gerçek kredi kartımıza göre bize ne gibi avantajlar sağlar ?

Ziraat sanal kart gerçek kredi kartınız hangi özelliklere sahip ise oda aynı özelliğe sahip olur.Eğer kredi kartınızın harcama limiti 50.000 tl ise sizde sanal kredi kartınıza 50.000 tl limit verebilir veya isterseniz 10 tl harcama limitide belirleyebilirsiniz.Genellikle sanal kart sahipleri internetten alışveriş yaparken sepet tutarı kadar kartlarına limit belirler ve böylece kartlarını kullanmayacakları zaman harcama limitini sıfır tutarlar.Böylece kartlarından habersiz para çekilmesini önlerler.

 • Başlıca Ziraat sanal kart özellikleri aşağıdadır ;
 • 3D Secure ile Güvenli Alışveriş
 • Harcayacağın kadar kredi kartı limiti belirleyebilme
 • Günlük limit sıfırlama özelliği
 • Sanal kartlardan kullanma ücreti alınmaz

Ayrıca şunu size belirtmeliyiz ki Ziraat sanal kart sahipleri kartlarından nakit avans çekemez, eksi limite düşemez ve taksitli alışveriş yapmanıza izin veremez.Tamamen bütçe dostu olan bu kartlar sadece yüklediğiniz kadar harcama yapmanıza imkan vermektedir.Eğer bu karta sahip değilseniz Ziraat sanal kart oluşturma nasıl yapılır öğrenmek için bir alt başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Oluşturma

Kartınızı oluşturabilmek için Ziraat bankası online giriş bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.Eğer bu bilgilere sahipseniz internet şubesine giriş yaparak hızlıca kartınızı oluşturabilirsiniz ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.Bunun için aşağıda paylaştığımız Ziraat sanal kart nasıl açılır adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

 • İnternet şubesine giriş yapınız.
 • Kart başvuruları sekmesine giriş yapın.
 • Ziraat sanal kart başvurusu alanından başvurunuzu yapın.
 • Kart limitinizi ve kartınızın bağlı olacağı kredi kartını seçin.
 • Sanal kart oluşturma butonuna tıklayın.

Hepsi bu kadar.Yukarıdaki adımları uygulayarak sizde hemen Ziraat sanal kartınıza sahip olabilir ve alışverişlerinizi güvenli bir ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

Ziraat Sanal Kart Silme

Kartınızı silmek veya iptal etme işlemini yapmak çok basit.Bunun için hemen internet şubesine giriş yapınız ve Ziraat sanal kart iptal etme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • İnternet şubesine giriş yapınız.
 • Kartlarım sayfasına geçiniz.
 • Sanal kartınızı seçerek ayarlar butonuna tıklayın
 • “Kartımı iptal et” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları sırası ile uygulayarak Ziraat sanal kartınızı iptal edebilirsiniz.Bu makalemizde sizlere sanal kartın ne olduğunu ve Ziraat sanal kart oluşturma işleminizi nasıl yapabileceğinizi öğrettik.Farklı bankalarda sanal kart nasıl oluşturulur öğrenmek için sitemizdeki diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler: