FinansMAX

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma – 2022

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Müşteri hizmetleri Ziraat bankası tarafından müşterilerine yapacakları işlemleri kolay bir şekilde bankaya gitme ihtiyacı duymadan halletmelerini sağlayan bir hizmettir. Son yıllarda artan salgın hastalıklar nedeni ile insanlar bankacılık işlemlerini bankaya gitmeden evlerinden kolay bir şekilde gerçekleştirmek istemektedir. Ziraat bankası da diğer bankalar gibi müşterilerinin bu taleplerini karşılamak ve pandemi döneminde yaşanabilecek aksamaları gidermek amacıyla var olan müşteri hizmetlerine telefon ile bağlanma uygulamasını daha da geliştirmiştir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma bankacılık alanında yapılması gereken işlemleri bankaya gitmeden direk olarak cep telefonu yoluyla halledebilme hizmeti sunmaktadır. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için ilk olarak telefonunuzdan 0850 220 00 00 numarasını aramanız gerekmektedir. Yapılacak olan aramalar kayıt altına alındığından dolayı dikkatli ve özenli konuşmak oldukça önemlidir. Ziraat bankası oldukça yoğun müşteri kitlesine sahip olduğundan dolayı çağrı merkezlerinde yoğunluk durumu sıklıkla yaşanmaktadır. Bu durumun önlenmesi amacıyla banka sesli yanıt sistemini tasarlayarak bu hizmete entegre etmiştir. Yaptığınız arama yoğunluk nedeni ile sizi sesli yanıta yönlendirebilmektedir. Bu durumda müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için sesli yanıt uygulamasını devre dışı bırakmak gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için sesli yanıt sistemine direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemi vermiş olduğunuz bu komutla başlayacaktır.

Sesli yanıta verdiğiniz komut ile sistem sizden işlem yapmak istediğiniz kişiye ait olan T.C kimlik numarasını tuşlamanızı istemektedir. İstenen 11 haneli T.C kimlik numarasını telefonda tuşladıktan sonra sistem size bir sesli menü sunacaktır. Daha sonra ise bu menüden herhangi bir numara tuşlamanız istenecektir. Bu kısımda cep telefonunuzdan 1 rakamını tuşlamanız gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleşmesinden sonra sistem sizi bir üst menüye yönlendirecektir. Bu menü seçiminde ise önce 7 rakamını sonra ise 0 rakamını tuşlamalısınız. Yapılacak bu tuşlama işlemleri sonucunda ziraat bankası müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.  Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemi izlenecek bu adımlarla oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Etiketler: