FinansMAX

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır ?

Ziraat bankası kart şifresi alma, Ziraat kart şifremi unuttum, Ziraat Bankası kart şifresi belirleme.Ziraat bankası müşterileri sahibi olduğu kartların şifre değişikliğini şubeye gitmeden de yapabilir.Bu işlem için kullanabileceğiniz birçok kanal mevcuttur.Kartınızın şifre değişikliğini gerçekleştirerek aktifleştirebilir ve komisyonsuz olarak atmlerden para çekebilir, alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer yeni bir kredi kartı yada banka kartı aldıysanız güvenlik gereği kapalı olarak size ulaşacaktır.Kartınızı aktifleştirmek için kart şifresi alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Bu işlemi yapabilmek için tek ihtiyacınız kart numaranız, hesabınıza kayıtlı telefon numarası ve internet.Bu gereksinimlere sahipseniz hemen ziraat kart şifresi alma adımına geçebiliriz.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Aktifleştirilir ?

Daha önce kart kullanmadıysanız ve kartınız ilk defa size ulaştıysa bir kart şifresi aktivasyon işlemi yapmanız gerekmektedir.Bu aktivasyon işlemi tüm Ziraat Bankası kredi kartları ve banka kartlarında zorunlu olarak istenmektedir.Kartınız kurye ile size ulaştırıldıktan sonra ziraat kart şifresi alma işlemi için  zarfı açınız ve kart bilgilerinizi, cvv numaranızı biryere not alınız.

Aktifleştirme işlemini sms ile veya şube ile yapabilirsiniz.Ziraat kart aktifleştirme yollarından en basiti sms ile olduğu için size bu makalede Ziraat sms ile kart şifresi alma yöntemini anlatacağız.Bunun için aşağıdaki adımları uygulayarak kart şifresi belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma

Sadece Ziraat Bankası hesabınıza kayıtlı olan telefon numarası ile bu işlemi yapabilirsiniz.Farklı numaralar ile yapılan işlemler geçerlilik kazanmayacaktır.Hemen cep telefonunuzdan yeni sms oluşturarak bir sms hazırlayın.

SMS Alıcısı olarak “4747” numarasını belirleyin.Bu numara Ziraat Bankasının şifre alma işlemleri için oluşturduğu sms servisidir.

Alıcı numarasını girdikten sonra oluşturduğunuz boş smsin başına “ŞIFRE” yazın ve daha sonra gireceğiniz her kelimenin arasına bir boşluk bırakarak aşağıdaki bilgileri mesaja ekleyin.

  • Ziraat kart numaranızın son 6 hanesi
  • Doğum yeriniz veya,
  • Annenizin kızlık soyadının son 2 harfi,
  •  Kartın arka yüzündeki 3 haneli güvenlik kodu

Bu bilgileri girdikten sonra mesajı gönderiniz.Genellikle 3 dakika içerisinde kart şifresi alma işleminiz tamamlanmış olacak ve size yeni bir mesaj iletilecektir.Bu mesajda kartınızın yeni şifresi size bildirilecektir.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Değiştirme

Ayrıca oluşturduğunuz şifireyi müşteri hizmetleri aracılığı ile de değiştirebilirsiniz.Şifre değişikliğini yapmak için ” 0850 220 0000″ numarası ile Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayınız.

Sıra beklemeden hızlıca Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için müşteri hizmetleri kategorimizi ziyaret ederek ilginizi çekebilecek makalelerimizi okuyabilirsiniz.Ziraat bankası kart şifresi alma işlemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilciniz ile görüşerek konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra güvenlik teyidi için size sorulan kişisel soruları cevaplayınız.Daha sonra kart şifrenizi değiştirmek istediğinizi belirtin.Müşteri temsilcisi sizden değiştirmek istediğiniz kartın bilgilerinin bir kısmını isteyecektir.Bu bilgileri temsilciniz ile paylaşarak kart şifresi değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.Kısa bir süre sonra size sms ile yeni bir ziraat bankası kart şifresi iletilecektir.

Kart aktivasyonunu sağlamak için herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek kartı yerleştirin ve bir kez yeni şifreniz ile giriş yapın.İşleminiz bu kadardır ve artık ziraat kart şifresi alma istediğiniz tamamlanmış ve kartınız aktifleştirilmiştir.

Etiketler: