FinansMAX

Ziraat Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Ziraat IBAN sorgulama yapabileceğiniz tüm yöntemleri bu sayfada ulaşabilirsiniz.Tamamen bedava olan bu sorgulama yöntemleri sadece ziraat bankası için çalışmaktadır.Diğer bankaların sorgulamalarının nasıl yapıldığını öğrenmek için sitemizdeki diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Iban numaralarına yapılan para transferleri çok daha hızlı gerçekleştiği için Ziraat bankası müşterileri havale veya eft yaparken iban ile gönderme yapmayı tercih etmektedirler.Diğer transfer işlemleri ortalama 1 saat içinde tamamlanıyorken iban no ile para gönderme yaparsanız genellikle 1 dakika içerisinde para hesaba geçmiş olacaktır.Bu işlemi yapmak için tek ihtiyacınız olan şey iban numaranız. Sizde mobil cihazınız veya bilgisayarınızdan  ziraat iban sorgulama yaparak iban no öğrenebilir ve transferlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Ziraat IBAN Sorgulama

Sorgulama yapabileceğiniz 4 farklı yöntem ile dilediğiniz ziraat hesabınızın iban bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bu Yöntemler;

  • Online İşlemler
  • Mobil Bankacılık
  • SMS
  • ATM

Tek yapmanız gereken yukarıda yer alan yöntemler ile hesaplarınızda sorgulama işlemini başlatmak.Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız ziraat iban öğrenme kılavuzunu aşağıda bulabilirsiniz.Böylece sadece birkaç saniye içerisinde iban numaranızı öğrenebilirsiniz.Eğer daha hızlı ziraat iban sorgulama yapmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Online İşlemlerden IBAN No Öğrenme

Ziraat websites ile online işlemler sayfasına erişerek banka bilgileriniz ile giriş yapınız.Sizi tüm bankacılık özetlerinizi görebileceğiniz bir anasayfa karşılayacaktır.Bu alanda üst menüde yer alan hesaplarım menüsüne tıklayınız.Karşınıza açılan sayfada hesaplarım menüsüne tıklayarak devam ediniz.

Bu alanda ziraat hesaplarınız karşınıza çıkacaktır.Hesap seçimi yaparak iban sorgulama yapabilmek için devam ediniz.Bir sonraki sayfada iban bilginiz karşınıza gelecektir.Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda aşağıdaki alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ziraat ATM’den IBAN Öğrenme

Tüm Ziraat Bankası atmlerinden banka veya kredi kartınız ile iban sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.Bunun için size en yakın ziraat atmsinde kartınız ve şifreniz ile giriş yaparak anasayfanıza ulaşın.

Karşınıza gelen ekranda hesaplarım >vadesiz TL hesaplarım diyerek hesaplarınızı görüntüleyiniz.IBAN bilgisini görüntülemek istediğiniz hesabınızı seçerek hesap detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık İle IBAN Öğrenme

Mobil cihazlardan iban sorgulama yapabilmek için tek ihtiyacınız uygulama mağazasından ziraat bankacılık uygulamasını indirmek.Hızlıca telefonunuza kurarak online bankacılık bilgileriniz ile giriş yaparak ziraat iban sorgulama yapabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra vadesiz TL hesaplarım sayfasına erişerek bu alanda iban bilgisini öğrenmek istediğiniz ziraat hesabınızı seçin ve devam edin.Hemen sonraki sayfada karşınıza IBAN ve diğer hesap detaylarınızın yer aldığı bilgi sayfası gelecektir.Bu alan tamamen size özel banka bilgilerinizin yer aldığı sorgulama sayfasıdır.

Ziraat Bankası SMS İle IBAN Öğrenme

Cep telefonunuzdan atacağınız bir sms ile iban numaranızı öğrenebileceğinizi biliyormuydunuz ? Oldukça basit bir yöntem olan bu yolla sadece bir sms atarak ziraat iban sorgulaması yapabilirsiniz.Bu işlemi  sadece bankaya kayıtlı olan telefon numaranız ile atacağınız sms ile yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken cep telefonunuzdan yeni bir sms oluşturarak “IBAN Sorgulama” yazarak”4747″ numarasına sms göndermeniz yeterlidir.Saniyeler içerisinde size ziraat IBAN bilgileriniz mesaj ile iletilecektir.

Etiketler: