FinansMAX

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat banka hesabı açma.Ziraat bankası gerek sunduğu fırsatlarla gerekse köklü bir banka oluşuyla birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple bankanın müşterisi olmak isteyen kişiler Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır Sorusunu sıklıkla arama motorları üzerinden aratmaktadırlar.

Ziraat bankasından bir hesap açmak isteyenlerin ziraat mobil uygulaması yada İnternet şubesi üzerinden başvuruda bulunması gerekmektedir. Açılacak hesap Türk lirası yada yabancı para birimi olarak seçilebilir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Hesap Açma işlemi vadeli yada vadesiz olmak üzere iki şekildedir. Bu sayede banka, müşterilerinin birikimlerini güvence altında tutmaktadır. Bir devlet bankası olan Ziraat, devlet bankaları arasında en çok müşteriye ulaşmış finans grubu olarak bilinmektedir.

Müşteriler Ziraat Bankası Hesap Açma başvurusunda bulunarak hem birikimlerini değerlendirir hem de birikimini güvene tutar. Başvuru için yaş sınırını geçmiş olmak ve istenilen belgeleri sunmak yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Açma Yaş Sınırı

Ziraat Hesap Açma başvurusu için yaş sınırı 18’dir. Ancak 18 yaşını doldurmamış olanlar ise anne yada babası ile giderek başvuruda bulunabilir. Hatta üniversite sebebiyle hesap açmak gerekirse devlet bursu yada kredisi için KYK tarafından öğrenci adına hesap açılmaktadır. Böylelikle ilgili hesap açılıp öğrencinin adresine hesap kartı gönderilecektir.

Ziraat Bankası Hesabı İçin Gerekenler Nelerdir?

Ziraat Hesap Açma işlemi için bir kimlik belgesi yeterli olacaktır. Kimlik haricinde ise herhangi bir evrak sunmaya gerek yoktur. Yalnızca kimlik ile bankaya başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Başvuru için üç farklı kanal kullanılabilir. Şubelerden, İnternet bankacılığından, mobil uygulamadan hesap açmak mümkündür. Ancak İnternet bankacılığı ve mobil uygulamayı kullanabilmek için bankanın hali hazırda müşterisi olmak gerekmektedir.

Daha önce bankanın müşterisi olmayanlar ise Ziraat Hesap Açma Online işlemini kullanamadıkları için en yakın şubeye giderek hesap açma başvurusunda bulunabilir. Bankaya sunulması gerekenler; kimlik, ikametgah adresi, telefon numarası ve benzeri kişisel bilgilerdir.

Ziraat Bankası Hesap Çeşitleri

Bankanın müşterisi olanlar vadeli, vadesiz, altın olmak üzere temel olarak üç farklı hesaba sahiptir.

  • Vadeli hesap; birikimli hesap, çeyiz hesabı, konut hesabı, vefalı hesap, dönem ödemeli TL mevduat hesabı, vadeli döviz hesabı ve benzeri birçok vadeli hesap seçeneği bulunmaktadır.
  • Vadesiz hesap; vadesiz TL mevduat hesabı, vadesiz yabancı para mevduat hesabı, başak hesap olmak üzere üç şekildedir. Bu hesap türü ile bankacılık işlemleri gerçekleştirilerek işlemleri kolaylaştırmak mümkündür. Hem yaygın bankamatik ağı hem de ilgili müşteri temsilciliği ile oldukça kullanışlı bir hesaptır. Eft- havale gibi para transferi yapmak, otomatik ödeme talimatı vermek, cep telefonuna TL yükleme, kurum ödemeleri, eğitim ve sınav ücretleri yatırma Ziraat Banka Hesabı Açma ile işlemleri kolaylıkla yapılabilir.
  • Altın hesabı; toplamda dört hesap seçeneği sunarak müşterilere birikim yapma imkanı sunulmaktadır. Ziraat Hesap Açma Online başvuru ile birikim yapmak ve temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için mümkün olmaktadır. Ziraat Banka Hesabı Açma işlemi bittikten sonra birçok kolaylığa sahip olmak mümkündür. Hesapta dilenirse döviz, altın yada vadeli birikim yapılabilir. Böylelikle hem birikim yapılmış olur hem de paralar banka güvencesi altında birikmiş olur.

Etiketler: