FinansMAX

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi ( Tüm Detaylar )

Ziraat hayvan kredisi, ziraat bankası hayvan kredisi nasıl alınır.Çiftçilerin ve hayvan sahiplerinin merakla beklediği hayvan kredisi şartları açıklandı.Faizsiz hayvan kredisi almak isteyen çiftçilerin uzun zamandır beklediği bu kampanya resmen devlet tarafından duyuruldu.Ziraat bankası önderliğinde verilecek olan ziraat bankası hayvan kredisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bu sayfada bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Nedir ?

Hayvan sahiplerinin işlerini büyütebilmesi ve gerekli yatırımları sağlayacak nakit ihtiyaçlarını giderebilmesi için ziraat bankası tarafından verilen düşük faizli kredilerdir. 2019 yılında başlayan bu kredi kampanyası 2020 yılında da devam edecek.

Hayvanların Yem, ilaç, yakıt, makine bakım-onarım, sigorta, kira gibi masraflarını karşılayabilmesi için hayvan sahiplerine verilecek bu kredi devlet tarafından desteklenecek ve çok uygun şartlar ile verilecek.Düşük faizin yanı sıra uzun vadeli ödeme imkanları sağlayacak olan hayvan kredisi şimdiden birçok çiftçinin dikkatini çekti.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası yem kredisi ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğiniz hayvan giderleri kredileri ile nakit ihtiyacınızı giderebilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Bu kredilere başvuru süreci çok kısa olmakta ve kolayca hemen başlayabileceğiniz işlemlerdir.

Peki bu krediye nasıl başvuru yapabilirsiniz , başvuru şartları ve faiz oranları nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Şartları

Her kredi gibi bu kredi kampanyasına başvururken de bazı şartlar aranmaktadır.Maalesef ki sorgulanmadan herkese verilmemektedir.Borçsuzluk ve sicilin temiz olma şartlarının yanı sıra aranan diğer hayvan kredisi şartları aşağıdaki gibidir.

Planlanan yatırımın projelendirilmesi

– Kredi başvurusunda bulunmadan önce giderlerinizi ve yapmak istediklerinizi anlatabileceğiniz bir proje hazırlamalısınız.Böylece bankanın size vereceği krediyi doğru amaçlarla yönetebileceğinizi göstermiş olursunuz.

Kredinin geri ödenebileceğini kanıtlayan gelir belgesi

– Alacağınız hayvan kredisinin geri ödemesinde bir sorun yaşamayacağınızı ve ödemelerinizi zamanında yapabileceğinizi destekleyen bir gelir belgesi sunmanız gerekmektedir.

Talep edeceğiniz kredi miktarı kadar teminat

– Mal varlığınız veya hayvanlarınızı bir teminat olarak göstermeniz kredi almanızı kolaylaştıracaktır.Ayrıca bu teminat sizin risk durumunuzu düşüreceği için daha uygun faizler ile kredi almanızı sağlayacaktır.

Yüksek Kredi Notu

– Her kredi başvurusunda olduğu gibi ziraat bankasına yapacağınız hayvan kredisinde de kredi notunuz kontrol edilecektir.Kötü bir sicil veya geçmişte bankalar ile problem yaşamamanız size kredi verilmesini kolaylaştıracaktır.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Hayvan kredileri faiz oranları genellikle yıllık %5 olarak hesaplanıyor.Ancak bu faiz oranı sizin kredi notunuz  , istediğiniz kredi miktarına ve gelir belgenize yada teminat miktarınıza göre farklılık gösterebilir.

Ziraat Bankası için güncel hayvancılık kredisi faiz oranları 100.000 TL kadar yıllık %4 olarak hesaplanırken 100.000 tl ve üstü krediler %3.7 olarak hesaplanmakta.Bu oranlar değişiklilik gösterebilir ve size çok daha uygun faizler ile hayvancılık kredisi verilebilir.En doğru ve güncel fiyatlar için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek güncel hayvan kredisi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama

Talep etmek istediğiniz kredi miktarına göre kredi faiz oranlarınız değişebilir.Bu yüzden doğru bir hesaplama için en kesin bilgiyi banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.Sizi yanıltmamak için net olmayan bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedik.

Yinede yaklaşık oranlar ile hayvan kredisini hesaplamak istiyorsanız yukarıdaki faiz oranlarını esas alarak ortalama bir tahmin ile hesaplama yapabilirsiniz.Bu oranlar günlük ve aylık olarak değişebilmektedir.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kredi başvurusu yapabilmeniz için sizden bazı evraklar ve belgeler istenmektedir.Bu belgeleri kolayca temin edebilirsiniz.İhtiyacınız olabilecek belgeler kimlik fotokopisi , gelir belgesi gibi temel evraklardır. Hayvan kredisi alabilmek için gerekli belgelerin tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Kimlik Fotokopisi

Çiftçi kayıt belgesi

Teminat olarak gösterebileceğiniz mal varlıklarına dair tapu ve belgeler

Düzenli gelir sahibi olduğunuza dair son 2 yıl kazandığınız gelir belgesi

Yukarıdaki belgeler sizin ziraat bankası hayvan kredisi çekebilmeniz için gerekli belgelerdir.İşletme olmanız durumunda imza sirküleri , vergi levhası ve esnaf ticaret odalarına kayıt olduğunuza dair belgeyi de şubeye götürmeniz gerekmektedir.

 

Etiketler: