FinansMAX

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat günlük para çekme limitleri, Ziraat bankası günlük para çekme limiti.Ziraat bankası; banka müşterilerine özel sunduğu kampanyalar, bankacılık ürünleri, ziraat bankası günlük para çekme limiti ve hizmet kalitesiyle her geçen gün müşterisinin güvenini kazanıyor. Bankacılık hizmetleri içerisinde son teknolojiyi kullanan ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına kendisini durmadan geliştiren bir banka olan Ziraat Bankası, para çekme limitlerini güncelleyerek hiçbir müşterisini sıkıntıda bırakmıyor.

Ziraat Qr Kod Günlük Para Çekme Limiti

Qr kod; akıllı telefonların kullanımı ile yaygınlaşan teknolojik bir uygulamadır. Her alanda qr kod kullanımını görmeniz mümkündür. Mobil cihaz kamerasını kullanarak tanımlanan matriks barkodları arasındadır. Beyaz fon üzerinde oluşturulan kod siyah renkte özel kodlama şeklindedir. Ziraat Bankası tarafından kullanılan bu uygulama ile ATM’lerden ve birçok bankacılık işlemi olarak işlem yapılması mümkündür.

Bu işlemler;

  • Para yatırma
  • Para çekme
  • Ödeme yapma
  • Güvenlik geçişleri

Ziraat Qr kod ile para çekme limiti karekod ile yaygınlaşan bu popüler para çekme yöntemi müşterilerin bazı limit engellerine takılmasına sebep oluyor. Bu anlamda müşterilerin daha fazla para çekebilmesi için Ziraat bankası tarafından er kod para çekme limiti artırıldı. Günümüzde Ziraat bankasından qr kod ile para çekmek istediğinizde belirlenen limit dahilinde  bu tutar en fazla 1.500 Türk lirası olmalıdır.

Ziraat Bankası Karekod Günlük Para Çekme Limiti

Karekod diğer adıyla Qr kod olarak bilinmekte ve Ziraat Bankası tarafından özel bir para çekme limiti belirlenmektedir. Karekod özellikleri; kare ya da dikdörtgen olarak 2 boyutlu basılan bir data matrix türüdür.

Eski dönemlerde Ziraat Bankası tarafından işlem limiti 1.000 Türk lirası olarak belirlenen karekod, yeni güncelleme ile 1.500 Türk lirasına ulaşmıştır. Tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz para çekme limitini artırmak mümkün değildir. Banka tarafından belirlenen bu limitin kendisini yenilemesi için 00:00 saatinden sonrasını beklemeniz gerekir.Eğer bankacılık işlemlerini sık sık kullanıyorsanız müşteri temsilciniz ile görüşerek Ziraat Karekod ile para çekme limiti kısıtlamanızı  kaldırabilir veya daha yüksek bir limite yükseltebilirsiniz.

Bu saat sonrası ise tekrar 1.500 Türk lirası çekebilme imkânınız vardır. Yeterli bulmadığınız bir limitte, bankanın diğer bankacılık para çekme yöntemlerini kullanmanız mümkün olabilir. Yapmanız gereken yöntemler arasında; karekod ile diğer ödemelerinizi para çekme limitinizi kullanmadan yapmaktır. Bu şekilde karekod kullanımını ödemelerinizde kullanarak, ihtiyacınız olan nakdi kendiniz için değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat bankası karekod ile para çekme yöntemi dışında günlük olarak para çekme limiti belirlemiştir. Para çekme işleminizi kolaylaştırmak adına birçok yöntem sunan Ziraat Bankası, son dönemlerde yaşanan pandemik vakası ile limitleri artırmıştır. Duyarlı bir bankacılık örneği gösteren Ziraat Bankası hiçbir koşulda müşterilerini yalnız bırakmıyor.

Şubelerden dilediğiniz kadar çekebileceğiniz paranızı, ATM’lerden dilediğiniz saatte ve yüksek miktarda çekebilmeniz adına günlük işlem limiti 5.000 Türk lirasına yükseltildi. Bu durum banka müşterileri tarafından memnuniyetle karşılandı. 7/24 ATM hizmeti, her noktada bulunan ATM, teknolojik cihazları ile para çekmeniz oldukça kolay.Para çekim işlemlerinizde herhangi bir problem yaşamadan Ziraat ATM’den para çekme limitleri içerisinde problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan paranızı çekmek istediğinizde ücret ödemezsiniz. Devlet Bankası olarak her zaman sizlere avantaj sağlayan Ziraat Bankası’ndan para çekmek, para yatırmak, havale ve eft yapmak çok kolay.

Ziraat Bankası teknolojiye ayak uyduruyor ve sizlere bu konuda sürekli yenilik sunuyor. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, şube hizmeti, qr kod özelliği ile işlemlerinizi hızlı yapmanıza imkân tanıyor.

Ziraat Şubeden Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası müşterilerine para çekme limiti konusunda ATM, QR Kod ve Nakit avans konusunda limitler uyguluyor. Ziraat Bankası Şubeden para çekme durumunda ise herhangi bir engelle karşılaşmıyorsunuz. Dilediğiniz tutarı aynı gün ya da banka şubenizle görüşerek ertesi gün alma imkânınız oluyor.

Yüklü para çekim işlemlerinde banka kasasının durumuna göre size bir süre verilebiliyor. Bu süre çekmek istediğiniz tutara, şubeye ve yatırım türüne göre değişiklik göstermektedir. Vadeli hesaplarınızda olan paranızı çekmek için vade süresini beklemeniz gerebilir. Bunun dışında vadesiz hesabınızda olan paranızın miktarı yüklü ise banka şubesine giderek müşteri temsilciniz tarafından size verilen uygun süreyi beklemeniz gerekebilir.Eğer şubeden çekeceğiniz para miktarı Ziraat günlük para çekme limitleri dahilinde ise herhangi bir süre beklemeden hızlıca işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bazı miktarları anında çekebildiğiniz gibi, bazı miktarları birkaç gün sonra bankanızdan çekebilmeniz mümkün oluyor. Bankaların paranızı vermeme gibi bir durumu olmaz. Banka kasasında yapılan ödemelerin yoğunluğuna göre tahsil kabiliyeti yoksa, bankaya yeni paranın aktarılması sağlanır.

Ziraat Bankası gelişmiş şube hizmeti, müşteri odaklı müşteri temsilcisi, hızlı sıra gelmesi adına kullandığı teknolojik kiosk cihazları ve bankacılık ürünleriyle sizlerin mutlu bir şekilde şubeden ayrılmanızı sağlıyor. Bazı işlemler için ise şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Şubeye gitmenizi gerektiren işlemler arasında konut kredileri, limitsiz para çekme, araç kredileri ve yüksek tutarlı ihtiyaç kredileridir. Bunun dışında tüm işlemlerinizi mobil uygulama üzerinden, ATM’lerden, internet bankacılığından ya da telefon bankacılığı hizmetini kullanarak yapabilirsiniz.

Etiketler: