Para Transferleri

Ziraat Bankası Cepbank İptali Nasıl Yapılır ?

Ziraat cebe havale iptal etme, Ziraat cepbank iptal etme.Ülkemizin en eski kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası 1863 yılında kurulmuş ve günümüzde hala faaliyet gösteren aktif bankalardan biridir.Kalitesi ve tecrübesi ile diğer bankalardan bir adım önde olan banka uygun faizli kredileri ve alternatif çözümler ile dikkat çekiyor.,

Bankacılık işlemlerin oldukça hızlı olduğu bankada para transfer işlemleri de anlık olarak gerçekleşiyor.Havale, EFT ve Cepbank gibi birçok farklı para transfer olanağına sahip olan Ziraat müşteri memnuniyeti alanında da oldukça kaliteli hizmet veriyor diyebiliriz.

Bu makalemizde sizlere Ziraat bankasının en çok kullanılan para transfer yöntemlerinden Cepbank iptal işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz.Hatalı yapılan cepbank işlemlerinde gönderdiğimiz para yabancı kişilere gidebilir.Böyle durumların yaşanmaması için ziraat cebe havale nasıl iptal edilir başlıklı konumuzda size nasıl transferi iptal edebileceğinizi göstereceğiz.

Ziraat Cepbank Nasıl İptal Edilir ?

Cebe havale iptal işleminin gerçekleşmeden önce iptal ederseniz gönderdiğiniz parayı geri alabilirsiniz.Ancak eğer para alıcı tarafından çekilmiş ise cepbank iptal işlemini yapamazsınız.Bu nedenle çekim yapılmadan önce hemen havale emrini iptal etmelisiniz.

Güncel Ziraat cepbank iptal etme yöntemleri aşağıdaki gibidir;

  • Müşteri Hizmetleri ile Cepbank İptali
  • Mobil Bankacılık ile Cepbank İptali
  • İnternet Şubesi ile Cepbank iptali

Yukarıda listelediğimiz Ziraat bankası kanalları ile yapmış olduğunuz cebe havale işlemlerinizi kolayca iptal edebilirsiniz.Bu yöntemleri nasıl uygulayabileceğiniz konusunda detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Cebe Havale İptal Etme

Ziraat müşteri hizmetlerini kullanarak yapmış olduğunuz cepbank transferlerini iptal edebilirsiniz.Bunun için hemen bankaya kayıtlı olan telefon numaranızdan “444 00 00″ numarası ile Ziraat Bankası çağrı merkezini arayın ve müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri Hizmetlerine bağlanırken sıra beklemeden direk bağlanmak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

[irp posts=”714″ name=”Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma ( YENİ )”]

Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra Ziraat cebe havale iptal işlemini yapmak istediğinizi ve durumun acil olduğunu belirtin.Müşteri temsilciniz sizden kısa bir güvenlik teyidi aldıktan sonra hızlıca yapmış olduğunuz cepbank transferini iptal edecektir.

Ziraat Mobil Bankacılık İle Cepbank İptal Etme

Mobil uygulama kullanarak cepbank iptal emri verebilirsiniz.Bunun için playstore yada applestore uygulama mağazasından Ziraat Mobil uygulamasını indirin. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada bankacılık hesap özetini görebilirsiniz.

Bu sayfada sol tarafta yer alan menüden “Para Transferleri” butonuna tıklayın ve açılan sayfadan “Cebe Havale ( Cepbank )” yazısına tıklayınız.Karşınıza gelen sayfada tüm cepbank işlemlerinizi görebilirsiniz.İptal etmek istediğiniz cebe havale işlemini seçerek iptal butonuna basınız , işleminiz tamamlanmıştır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi İle Cepbank İptal Etme

Ziraat İnternet şubesine giriş yaparak açılan sayfada üst menüde para transfer işlemleri sekmesine tıklayınız.Karşınıza gelen ekranda “Cepbank” seçeneğine tıklayınız.

Bu sayfada aktif transfer emirlerinizi görebilirsiniz, iptal etmek istediğiniz cepbank işlemini seçerek iptal butonuna tıklayınız.İşleminiz bu kadar , ziraat cepbank iptal etme isteğiniz yerine getirilmiştir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Cebe havale işlemlerinde limit var mı ?

Evet cebe havale işlemlerinde günlük, haftalık ve aylık limitler vardır.
Günlük maksimum 2 işlem en fazla 500 TL
Haftalık maksimum 1.000 TL ve en fazla 4 adet işlem,
Aylık 1500 lira maksimum ve 6 işlem yapma limiti bulunmaktadır.

Cepbank (Cebe havale) gelen havale çekilirken çeken kişiye hangi bilgiler soruluyor ?

Alıcının, cebe havale ilen gelen miktarı alması için; gönderen kişinin cep telefonu , kendi cep telefonu ve kendi kimlik numarasını, gönderilen paranın net olarak tutarını ve aynı zamanda kendisine iletilen tek kullanımlık şifreyi ATM cihazına girmesi gerekmektedir.

Etiketler

Hamdi

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı