FinansMAX

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bakiye sorgulama yöntemlerini öğrenmek isteyen müşteriler bu yazımızdaki ipuçlarımızı uygulayarak hızlıca banka hesabındaki bakiyeyi öğrenebilir.İnternet bankacılığından veya sms ile yapacağınız sorgulama işlemleri ile bakiye miktarınızı öğrenmeniz oldukça kolay.Sizde aşağıda paylaştığımız yöntemleri uygulayarak saniyeler içerisinde hesabınızda ne kadar para olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat bankası müşterileri şubeye gitmeden veya atmye gitmeden nasıl hesap bakiyelerini öğrenebileceğinizi merak ediyor.Güncellenen yöntemler ile sizinle paylaştığımız Ziraat bankası bakiye öğrenme adımlarını uygulayarak 2020 yılında geçerli güncel sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.Bu işlemlerinize kart bilgilerinize ihtiyaç duymadan cep telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan saniyeler içerisinde çok hızlı birşekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat  müşterileri şubeye gitmeden ve zaman kaybetmeden dijital ortamda ziraat bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirler.Online bankacılık şifresine sahipseniz hızlıca internet bankacılığına bu bilgileriniz ile giriş yaparak sadece bir kaç tıklama ile ziraat bankası bakiye sorgulama internetten ile bu işlem hızlı ve kolay adımlarla tamamlanır.

Bakiye sorgulama işlemi için ;

  • Ziraat Bankası İnternet şubesine giriş yapılır.
  • Buradan Hesaplarım ya da Hesap Bilgilerim bölümüne girilir.
  • Bu bölümden tüm hesap bilgileri detaylarıyla görüntülenir.

Bu işlemlerin yapılabilmesi için ilk olarak başvuru yapılması gerekir. İnternet şubesini ilk kez ziyaret eden müşteriler Hemen Başvur seçeneğini tıklamalıdır. Ekrana gelecek olan kayıt formu doldurulmalıdır. Bu kayıt formundaki bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girildikten sonra kayıt işlemi tamamlanmış olur.

Müşteri, internet bankacılığı hizmetinden hemen yararlanmaya başlayabilir. ziraat bankası bakiye sorgulama  işlemi yapma özgürlüğü tanır. Müşteriler çok daha hızlı hizmet alabilirler. Bunun yanı sıra; internet bankacılığı veya cep telefonunuzdan göndereceğiniz sms ile de  istenen sorgulama işleminin yapılması da mümkündür.

Mobil ile Ziraat Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası bakiye sorgulama işleminde en çok kullanılan ikinci yol mobildir. Akıllı telefonlar ile her işlem yapılabilmektedir. Ziraat Bankasının işlemleri de mobil uygulamayla gerçekleştirilebilmektedir.Oldukça hızlı sonuç alabileceğiniz bu yöntem için cep telefonunuz akıllı bir telefon olması gerekmektedir.Uygulama mağazasından indireceğiniz ziraat mobil uygulaması ile hemen kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulaması için öncelikle cihaza indirme işlemi uygulanır. Bu sayede istenen her saatte mobil üzerinden  ziraat bakiye sorgulama mümkündür. Bu uygulamayla diğer bankacılık işlemleri de yapılabilir. Söz gelimi; para transferleri, hesap detayları, fatura ödemeleri gibi işlemler hızlı bir şekilde sonuçlandırılır.

SMS Bankacılığı ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat bakiye sorgulama sms ile çok daha kolay. Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu hizmetlerde birçok farklı alternatif sunmaktadır. Bu alternatiflerden biri de sms bankacılığıdır. Haftanın yedi günü ve yirmi dört saat kesintisiz bir şekilde hizmet alınabilmektedir. ziraat bakiye sorgulama sms ile hizmetinin kullanılabilmesi için bazı adımların atılması gerekir.

Ziraat bankası kayıtlarında tanımlı olan cep telefonundan “BAKIYE” yazıp “4747” numarasına kısa mesaj gönderilir. İlk on hesaba ait olan bakiye detayları ve hesabınıdaki para miktarları cep telefonuna mesaj olarak gönderilir.

Eğer müşteri, banka kayıtlarında olan cep telefonundan sadece ek numarası bilinen bir hesabın ziraat bakiye öğrenme sorgulaması yapmak istiyorsa “BAKIYE” yazıp bir boşluk bırakır “Ek No” yazarak “4747” numarasına kısa mesaj gönderin. Böylece söz konusu hesabın detayları telefona mesaj olarak iletilir.

SMS ile bakiye sorgulama pek çok müşteri tarafından kullanılmaktadır. İşlemlerin pratik bir şekilde yapılması ve hızlı sonuç alınması memnuniyet vericidir. SMS Bankacılığı bağlı bulunan operatörün kısa mesaj tarifesine göre bir sms olarak ücretlendiriir.

Bankkart ve ATM’ler ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bank müşterileri ziraat bankası bakiye öğrenme metotları arasında bankkart ve ATM’leri de kullanmaktadır. Bankkart sahibi olan müşteriler bankkartları aracılığı ile atm cihazlarını kullanarak sadece birkaç tuşlama ile çok hızlı birşekilde kolayca ziraat bakiye sorgulama işlemi yapabilirler. Ziraat Bank Atm’leri ya da ortak ATM’lerden bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

Bankkart ile ATM’ye giriş yapıldıktan sonra Hesap Bilgileri ya da Bakiye Sorgulama bölümüne girilir. Bazen de bakiye görüntüleme adıyla seçenek mevcuttur. Bu seçeneklere girildiğinde bakiye sorgulama işlemi yapılır.Eğer ortak ATM kullanılacaksa genelde yapılacak işlemlerden ek bir ücret talep edilmektedir.

Müşteri Hizmetleri ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Pek çok insan dijital ortamlar ve telefon bankacılığını tercih etmemektedir. Bu müşteriler için en iyi ziraat bankası bakiye öğrenme yöntemi müşteri hizmetleridir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranarak müşteri temsilcisiyle bağlantı kurulur.

Haftanın yedi günü yirmi dört saat bağlantı sağlanabilmektedir. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçildiğinde hesap bakiyesi sorgulama talep edilir. Müşteri temsilcisi, müşteriden kişisel bilgiler ister. Bu bilgileri alıp sisteme girerek gerekli kontrolleri gerçekleştirir ve işlemi sonuçlandırır.

Etiketler: