FinansMAX

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi

Tarım ve hayvancılık alanında üretim hem Türkiye hem de diğer dünya ülkeleri için son dönemde büyük bir sorun haline geldi. Çünkü dünya nüfusu her yıl daha da büyümekte ancak yatırımcılar ve çiftçiler ya bir iş sahibi olmaya çalışıyor ya da sanayi, hizmet, ticaret gibi sektörlere kayıyor. Bu yüzden hükümetler çiftçiliği daha cazip bir hale getirmek ve çiftçilik ya da hayvancılık yapmak isteyip de maliyetleri karşılayamayanları desteklemek amacıyla projeler ve teşvik planları uyguluyor. Türkiye’de de bu uygulamalar ile 2020 yılında Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi ile hayvancılıkla uğraşmak isteyenleri desteklemeyi planlıyor. Bu planlamaya göre hayvancılık alanında bir yatırım planınız varsa başvurunuzu yaparak faiz indirimli kredi talep edebilirsiniz. Alacağınız miktar ve nihai faiz hakkında şubede tam olarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi, Başvuru Şartları

Türkiye’de tarım ve hayvancılık sektöründe destekleme planları Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla yürütülüyor. Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi ise size büyük bir fırsat sunuyor. Bu kredi planına göre kredi aldıktan sonra 7 yıl içinde borcunuzu ödemiş olursunuz, bunun ilk 2 yılı ödemesiz bölümken geriye kalan 5 yıl içinde ödemeleri tamamlarsınız. Eğer siz de krediye başvurmak istiyorsanız karşılamanız gereken bazı ön şartlar bulunuyor. Bunlar; başvuru sahibi bir çiftçi olmalı ve Çiftçi Kayıt Sistemi üzerinden belge almış olması gerekir, kredi notunun talep ettiği kredi miktarına ve vadeye uygun olması lazımdır, hazırladığı proje ile bir bankaya başvuruda bulunması ve en önemlisi ise satın almak istediği hayvanlar için en az %25 sermayeye sahip olması gerekir. Kısacası çiftçi hayvanların %75’i için Ziraat Bankası’ndan kredi talep edebilir.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi, Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi için başvuru yapmak isteyen bir kişi tüm şartları sağlasa bile teminat konusunda da güven vermelidir. Eğer yüksek meblağ talep ederseniz teminatınız da aynı oranda yükselmelidir. Zaten hayvancılık alanında kapsamlı bir iş yapmak için küçük bir sermaye çok da efektif olmaz. Büyük bir teminat tabi ki maaşınız olamayacağı için ev, tarla, dükkan, ticari işletme, arsa veya banka teminatı gibi bir teminat ile kredi alabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: