Krediler

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım ve hayvancılık alanında üretim hem Türkiye hem de diğer dünya ülkeleri için son dönemde büyük bir sorun haline geldi. Çünkü dünya nüfusu her yıl daha da büyümekte ancak yatırımcılar ve çiftçiler ya bir iş sahibi olmaya çalışıyor ya da sanayi, hizmet, ticaret gibi sektörlere kayıyor. Bu yüzden hükümetler çiftçiliği daha cazip bir hale getirmek ve çiftçilik ya da hayvancılık yapmak isteyip de maliyetleri karşılayamayanları desteklemek amacıyla projeler ve teşvik planları uyguluyor. Türkiye’de de bu uygulamalar ile 2020 yılında Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi ile hayvancılıkla uğraşmak isteyenleri desteklemeyi planlıyor. Bu planlamaya göre hayvancılık alanında bir yatırım planınız varsa başvurunuzu yaparak faiz indirimli kredi talep edebilirsiniz. Alacağınız miktar ve nihai faiz hakkında şubede tam olarak bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi, Başvuru Şartları

Türkiye’de tarım ve hayvancılık sektöründe destekleme planları Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla yürütülüyor. Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi ise size büyük bir fırsat sunuyor. Bu kredi planına göre kredi aldıktan sonra 7 yıl içinde borcunuzu ödemiş olursunuz, bunun ilk 2 yılı ödemesiz bölümken geriye kalan 5 yıl içinde ödemeleri tamamlarsınız. Eğer siz de krediye başvurmak istiyorsanız karşılamanız gereken bazı ön şartlar bulunuyor. Bunlar; başvuru sahibi bir çiftçi olmalı ve Çiftçi Kayıt Sistemi üzerinden belge almış olması gerekir, kredi notunun talep ettiği kredi miktarına ve vadeye uygun olması lazımdır, hazırladığı proje ile bir bankaya başvuruda bulunması ve en önemlisi ise satın almak istediği hayvanlar için en az %25 sermayeye sahip olması gerekir. Kısacası çiftçi hayvanların %75’i için Ziraat Bankası’ndan kredi talep edebilir.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi, Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi için başvuru yapmak isteyen bir kişi tüm şartları sağlasa bile teminat konusunda da güven vermelidir. Eğer yüksek meblağ talep ederseniz teminatınız da aynı oranda yükselmelidir. Zaten hayvancılık alanında kapsamlı bir iş yapmak için küçük bir sermaye çok da efektif olmaz. Büyük bir teminat tabi ki maaşınız olamayacağı için ev, tarla, dükkan, ticari işletme, arsa veya banka teminatı gibi bir teminat ile kredi alabilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

2020 yılında hayvancılık kredileri için faiz oranları ne olacaktır?

Faiz oranları değişiklik gösterebilir, bu konuda en net bilgiyi Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ama bizim de verebileceğimiz bazı temel oranlar bulunmaktadır. Buna göre arıcılık sektörüne %50, büyükbaş besiciliğine %50, damızlık düve yetiştiriciliğine %25, geleneksel yaygın hayvansal üretime 100 bin TL’ye kadar faizsiz 100 bin TL üzerine ise %50 faizli, kanatlı hayvan yetiştiriciliğine %50-%75, küçükbaş hayvancılığa %25, sığır yetiştiriciliğine %50, su ürünleri sektörü için ise %50 faizli kredi verilecektir. Bu oranlar faiz indirimi sonrasında ortaya çıkacak oranlardır. Nihai oranlar için kredi başvurusu yapmadan önce Ziraat Bankası’ndan en doğru ve eksiksiz bilgiyi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası hayvan kredisinin ödeme planı nasıl yapılır?

Birçok kişi 7 yıl vadeli kredi denildiğinde kredi alındıktan sonra 7 yıl ödeme yapılmayacağını düşünmekte ancak normalde kredinin ilk 2 yılında ödeme yapılmaz daha sonraki 5 yıl içerisinde ise ödeme taksitlendirilir ve tahsil edilir. Genelde bu durum Ziraat Bankası şubesine gitmeden hemen önce öğrenilir ve bazen sıkıntı yaratır, bu detayı önceden bilmeniz ve buna göre karar vermeniz önemlidir.

Etiketler

Hamdi

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı