FinansMAX

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube para kazanma, Youtube kaç izlenmeye ne kadar para veriyor, Youtube para kazanma şartları, Youtube dan para kazanma.Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ile para kazanma sektörleri giderek çeşitleniyor.Eskisi gibi para kazanmanın fiziksel eylem gerektirdiği ve  zor olduğu iş kolları azalırken farklı bakış açılarının oluşturduğu işler ile birçok kişi çok büyük gelirler elde edebiliyor.Televizyondu, internetti derken bir anda hayatımıza giren görüntülü video içeriklerinin günümüzde en aktif yer aldığı sosyal medya sektörü Youtube‘da içerik üreticilerine ciddi kazançlar sağlayan işlerden biri haline geldi.

Bir süre öncesine kadar sadece televizyon sayesinde izleyebildiğimiz videolar ve dijital içeriklere artık sürekli ve kolayca Youtube’da erişebiliyoruz.İçeriğe ulaşım kolay olunca milyonlarca insan sevdiği kişilerin videolarını Youtube kanalları aracılığı ile takip ediyor.Kanal sahipleri ise milyonlara ulaşan takipçilerine  videolarından birkaç saniye ayırarak yaptığı tanıtımları ise sadece bir videoda 1 dakikalık bir reklam ile bile tek seferde 100.000 TL civarı reklam ücretleri alabiliyor.Peki bu kadar kişi Youtube dan para kazanma nasıl sağlıyor ? Herkes youtube dan para kazanabilir mi ve youtube para kazanma şartları nelerdir ? Bu makalemizde meraklısı için youtube para kazanma yollarını ve youtuberların aylık kazançlarını konuşacağız.

YOUTUBE PARA KAZANMA

Günümüzde youtube videoları ile para kazanmak oldukça eğlenceli ve bir o kadarda yüksek gelir elde edebileceğiniz en zevkli işlerden biri.Birçok kişi kolay olduğunu düşündüğü için ve çok yüksek kazançlar sağlandığı için üniversite okumayı bırakıp Youtube dan para kazanmak istiyor. Peki youtube para kazanma görüldüğü kadar kolay mı ? Youtube ile para kazanmak için nelere dikkat etmek gerekir ?

Kanal Konseptinizi Belirleyin

Video çekmeye başlamadan önce ve youtubedan para kazanma hayallerini gerçekleştirmek için hızlı bir karar almadan önce nasıl bir youtube kanalınızın olması gerektiğini ve en çok ne konuda video çekerken sıkılmadan süreklilik sağlayabileceğinizi düşününü.İyi bir Youtuber sürekli olarak güncel videolar atabilen ve takipçilerini sıkmadan kendini izlettiren Youtuber’dır.

Video Konularınızı Oluşturun

Kanalınıza yükleyeceğiniz videoları gerçek hayattan alıntılamak zorunda değilsiniz.VLOG adı ile bilinen gündelik hayatta çekeceğiniz videolar sizi oldukça zorlayabilir ve sürekli olarak yeni video konusu bulabilmeniz için zor bir sektör olabilir.Başlangıç için daha kolay ve daha farklı konulara yönelebilirsiniz.Örneğin iyi bir oyun oyuncusu iseniz oyunlarda karakterinizin videosunu çekerek veya iyi bir yazılımcı iseniz yaptığınız yazılımları nasıl yaptığınızı anlatan videolar çekerek bir video oluşturabilirsiniz.

Bu videolarınız dikkat çekici olması sizin abone sayınızın artması ve video izlenmelerinizi arttırarak daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır.Bu yüzden en önemlisi video izleyenleri heyecanlandıracak başlıklar ve izlerken sıkılmasını engelleyecek içerikler üretin.

Youtube Para Kazanma Şartları

Kanalınızı oluşturdunuz ve videolarınızı yüklemeye başladınız izlenmeyede başladınız hatta 1,2,5,10 derken bir anda onlarca aboneye sahip oldunuz.Youtube para kazanma hayalinize bir adım daha yaklaştınız ancak aklınızda bir soru ben nasıl youtube dan para kazanıcam ?

Youtube içeriğinde disiplini sağlayabilmek ve yayıncılarını kaliteli içerik üretmeye teşvik etmek için videolardan para kazanma özelliğini her youtube yayıncısına açmaz.Sizin manuel olarak Youtube para kazanma aktifleştirme işlemini yapmanız gerekmektedir.Bu ise bir butona basınca anında açılan birşey değildir.Youtube kanalınızdan para kazanabilmek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Youtube para kazanma aktifleştirme için gerekli şartlar ;

  • 4.000 İzlenme Saati
  • 1.000 Abone

Kanalınıza yüklediğiniz videolar neticesinde tüm videolarınızın toplamda 4.000 saat izlenmiş olması gerekmektedir.Ayrıca kanalınıza en az 1.000 kişinin abone olması gerekmektedir.Böylece videolarınızın kaliteli ve sosyal medyada görülmesi gerektiği kanısına varan youtube sizi ödüllendirerek youtube para kazanma şartlarını sağladığınız için size iş ortaklığı teklif eder.Eğer bu şartları karşılıyorsanız youtubedan para kazanma hayalinizi artık gerçekleştirmiş ve videolarınızdan para kazanmak için önünüzde hiçbir engel bulunmadığı için yeni işinizi buldunuz demektir.

 

Etiketler: