FinansMAX

Yeni Kredi Basvurusu

Yeni Kredi Basvurusu

İnsanlar günümüzde her türlü ihtiyacını karşılamak için düzenli bir nakit akışına gerek duymaktadır. Nakit akışında sıkıntı yaşayan vatandaşlar bankalar başta olmak üzere finans kuruluşlarına başvurarak ihtiyaç kredisi kullanmakta ve ihtiyaçlarını temin etmektedir.  Günümüzde sadece ev, araba almak için değil bir çok alanda kredi başvuruları yapılmakta ve vatandaşlar tarafından oldukça talep görülmektedir.

Kredi ihtiyacında bulunan kişiler bankalar dışında PTT Kredi Başvurusunda da bulunabilmekte ve PTT aracılığıyla kredi çekebilmektedir. PTT kredi verirken bankalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde vatandaşlara uygun taksit sayıları ve ödeme kolaylığı sağlamayı amaçlamaktadır. Özellikle emekli vatandaşlar tarafından yoğun bir başvuru alan PTT Kredi gerek başvuru kolaylığı gerekse kolay erişimi olması sebebiyle oldukça fazla sayıda talep almaktadır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu nasıl yapılır? Gelin beraber PTT Kredi Başvuru detaylarını inceleyelim. PTT Kredi başvuruları ana merkezler tarafından alınmaktadır. Başvuru aşamasında PTT’nin anlaşmalı bankalar aracılığıyla belirlemiş olduğu şartları karşılamanızı ister. Öncelikle başvuru esnasında vatandaşın nüfus cüzdanı veyahut T.C kimlik kimlik kartıyla başvuruda bulunması gerekmektedir.

Vekaletname veyahut aracılık yapılarak yapılacak olan başvurular dikkate alınmamaktadır. Kredi başvurusunda bulunurken PTT iş yerinden alacağınız ilgili bankanın başvuru evrakını doldurmanız istenecektir. Kredi başvurusu alındıktan sonra yapılacak olan kredi değerlendirmesi ve hesaplamalar ilgili bankalar tarafından yapılacaktır. Kredi başvurusu değerlendirme aşamasında PTT’nin veyahut kendini aracı komisyoncu olarak tanıtan kişilerin herhangi bir etkisi söz konusu değildir.

Bu yüzden başvurularınızı şahsen ve bireysel olarak yapmanız önem göstermektedir. Kredi işlemleri esansında kredi tutarlarından kesilen dosya masrafı, sigorta masrafı vesaire gibi kesintiler ilgili bankalar tarafından yapılmaktadır. Bu kesintilerde PTT’nin bir dahili ve etkisi bulunmamaktadır. Bu kesilen masrafların iadesi için yapılacak talepler ilgili bankaya yapılmalıdır.

Kredi başvurusu sonrası başvurusu onaylanan ve ilgili tutar hesabına yatırılan vatandaşlar tarafından yapılacak cayma hakkı başvuruları PTT tarafından alınmamaktadır. Başvurular diğer işlemlerde olduğu gibi ilgili bankalara bireysel ve şahsen yapılacak başvuru sonrası karara bağlanmaktadır.

PTT Tüketici Kredisi

PTT’den acil ihtiyaçları bulunan tüketicilere yönelik olarak yapılan PTT Tüketici Kredisi detaylarını inceleyelim. Günümüzde acil nakit ihtiyacı bir çok vatandaşı oldukça zorlamaktadır. Her ne kadar belirli bir geliriniz olsa da acil çıkacak olan nakit ihtiyaçlarını karşılamak bazen mümkün olmamaktadır. Bu aşamada devreye finans kuruluşları girmektedir. PTT de tüketicilere yönelik olarak yaptığı bu kampanya ile acil nakit ihtiyaçlarına çözüm sunmayı hedeflemektedir. Kefilsiz Şartsız Aktif Bank’tan İhtiyaç Kredisi sloganı ile duyurduğu kampanya ile 36 ay vade imkanı ve 30.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedeflemektedir. Başvuru için PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi ileterek kredi başvurusunda bulunabilme olanağı sunmaktadır. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken önemli hususların başında N Kolay ihtiyaç Kredisi faiz oranlarında sizin kredi notunuza göre değişkenlik gösterebileceğidir. Her kurumda olduğu gibi burada da kredi başvurusunda bulunurken kredi notu değerlendirmesi önem arz etmektedir.

 

PTT Kefilsiz Şartsız N Kolay Emekli Kredisi

PTT tarafından kefilsiz şartsız N kolay emekli kredisi sloganıyla duyurulan emeklilere özel ihtiyaç kredisi hakkında detaylara bakalım. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi tutarının binde beşi kadar tahsil edilmektedir. Kampanya çerçevesinde sunulan kredide kredi alt limiti 1.250 TL – Kredi üst limiti de 80.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi kampanyasından 80 yaşını aşmamış ve maaşını PTT’den alan emekliler yararlanacaktır. Burada dikkat edilecek husus ise müşteri yaşı ve vade sayısının 83’ü geçmeyecek olmasıdır. Örneğin 80 yaşında olan bir vatandaş 4 yıl vade ile kredi kullanamayacaktır. Kredi kullanmak isteyecek vatandaş 80 Yaş + 3 Yıl vade 83’ü geçmemesi gerekmektedir.

SMS ile Kredi Başvurusu?

PTT tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sürmekte olan bu dönemde başvuruları SMS ile alarak vatandaşları şubelere gitmelerine gerek kalmadan Kredi Başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Şubelerde oluşacak yoğunluğu önlemeyi ve vatandaşların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan bu uygulama ile hem sağlığımızı riske atmamış olacağız hem de başvuru kolaylıklarından faydalanmış olacağız. Kredi Başvurusu için EMEKLI boşluk TC Kimlik numaranızı yazıp 3050’ye SMS ile göndermeniz yeterli olacaktır.

 

Bu yazımızda size PTT Kredi Başvurusu nasıl yapılır? bunu anlatmaya çalıştık. Lütfen başvurularınızı bireysel ve şahsen olarak şubelere yapınız herhangi bir aracı ve komisyoncu kullanmayınız. Sitemiz tamamen bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup herhangi bir kişisel bilgi veyahut başvuru/ücret almamaktadır. Başvuru detayları için PTT Resmi Sitesi’ndeki PTT Kredisi yazısınız incelemek isterseniz eğer tıklayınız.