FinansMAX

Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir Mi?

Yeni Atanan Memurlar Kredi Çekebilir Mi?

Yeni atanan memurlar için kredi veren birçok banka var. Araba veya ev almak isteyen yeni memurlar için özel kredi teklifleri veren bankalar, memurlardan bazı şartları sağlamasını bekliyorlar. Göreve yeni atanmış olan memurlar, ihtiyaçlarını karşılamak için bazı bankalara kredi başvurusunda bulunabilir. Bankaların ister memur olsun ister normal çalışan ilk baktığı şey kredi notu olacaktır. Daha önce kredi çekmemiş veya kredi kartı kullanmış kişilerin kredi notu düşük olacaktır.

Krediye başvuran memurların sicillerinin bozuk olması da kredi çekmelerine engel olabilir. Daha önce bankaya olan borçlarını geç ödemiş olanların kredi notları ciddi oranda düşük olur. Bu da bankaların memur olsa bile bu kişilere kredi vermesini zorlaştırır. Bankaların memur olanlara karşı bir güveni olsa da bazı kriterler sağlanmadığında kredi başvurusu kabul edilmeyebilir. Kredi notu yüksek olan ve aylık düzenli bir geliri olan kişilerin bankadan kredi çekmesi daha kolay olur.

Sicili Bozuk Olan Memurlara Kredi

Sicili bozuk olan memurlar için kredi veren bankalar da bulunuyor. Birçok banka tarafından kredi başvurusunun reddedilmesindeki en büyük sebeplerden biri olan sicil bozukluğu, memurlar için bazen ret cevabı almaya sebep olmayabilir.

Ödemelerini düzene sokan memurların sicili bozuk olsa bile kredi çekebilirler. Ayrıca yalnızca memurlar için değil bankanın müşterileri için de aynı durum geçerlidir. Sonuç olarak devlet memurlarının yeni atanmış olması, kredi çekmelerine engel değildir. Kişilerin farklı bankalara olan diğer borçları ve aylık ödemeleri analiz edilerek kredi verilip verilmeyeceğine karar verilir. Bankalar için gerekli şartların sağlanması durumunda memurların yeni veya eski olması bir anlam ifade etmez.

Memurlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi çekmek için bankaların memurlara özel tekliflerinden yararlanılabilir. Özellikle maaş alınan bankadan kredi çekilmesi faiz konusunda avantajlı olacaktır. Bankaların şubelerinden birine başvurarak kredi talebinde bulunulması, başvuru yapmak için yeterli olacaktır. Banka tarafından incelenen kredi notu ve bankacılık sicili sonucunda, memurun kredi alıp almayacağına karar verilir. sicili bozuk olsa bile memur olanların, bankalar gözünde bir üstünlüğü vardır ve diğer özel sektör çalışanlara göre kredi çekme konusunda daha avantajlıdırlar.