FinansMAX

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır? (2022)

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma, yapı kredi sim bloke kaldırma nasıl yapılır, Yapı kredi bloke kaldırma.Ülkemizin en büyük sermayeli bankalarından biri olan Yapı Kredi müşterilerinin problemlerine kolay ve hızlı çözümler bulabilmek için bir çok çözüm yolu bulmuştur.Teknolojinin gelişmesi ile çoğalan problemlerin yapı kredi müşterilerine daha hızlı ulaştırabilmesi için bizlerde sizlere yaptığımız araştırmaları sunmaktayız.En çok yaşanan sorunlardan biri olan Yapı Kredi simkart bloke sorununa çözüm bulabilmek için kolayca yapabileceğiniz bloke kaldırma yolları listeledik.

Müşteri hizmetleri , atmler veya benzeri yollar ile nasıl simkart blokesini kaldırabileceğini makalenin devamında öğrenebilirsiniz.Bu yöntemleri uygularken sizlere kolaylık sağlaması için detaylı bilgiler ile hazırladığımız simkart bloke kaldırma kılavuzumuzu adım adım aşağıda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Sim Kart Blokesi Neden Olur ?

Yapı kredi banka hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu numaranızı değiştirdiğinizde yada sim kart değişikliği yaptığınızda operatör şirket bankalara bilgi vermektedir.Yapı Kredi bankası müşteri güvenliğini sağlayabilmek için tedbir amaçlı simkarta bloke koymaktadır.Tüm bankaların güvenlik amacı ile uyguladığı bu prosedür müşterilerinin karşısına Yapı Kredi simkart bloke kaldırma sorunu olarak çıkmaktadır.Yapı kredi bloke kaldırma süreci ile  bu bloke kaldırılması mümkündür.

Böyle durumlarda bu problemi çözebilmek için hemen yapı kredi müşteri hizmetlerine ulaşarak , şube veya atmler aracılığı ile bloke kaldırma işleminizi yapabilirsiniz.Ancak bu yöntemleri nasıl uygulayacağınızdan emin değilseniz aşağıda her yöntem için ayrı ayrı özel listelediğimiz yapı kredi sim bloke kaldırma kılavuzunu okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı kredi sim kart bloke kaldırma işlemi için kullanabileceğiniz 3 farklı basit yöntem vardır.Bu yöntemler ile bankanız aracılığı ile sim kartınızda olan blokeyi kaldırabilir ve Yapı Kredi bloke kaldırma işleminden sonra bankacılık işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri;

  • Müşteri Hizmetleri
  • Yapı Kredi ATM’leri
  • Yapı Kredi Online İşlemler

Yukarıdaki yöntemler 2019 itibari ile sim kart blokesi kaldırmak için kullanabileceğiniz yöntemlerdir.Hemen aşağıda bu yöntemleri nasıl uygulayabileceğinizi detaylı olarak görebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Size en yakın yapı kredi atmsine giderek bu işlemi kolayca uygulayabilirsiniz. Saniyeler içerisinde sim blokenizi kaldırabileceğiniz bu yöntem için tek ihtiyacınız olan banka kartınızdır.Hemen yapı kredi bankasının web sitesine giderek size en yakın atmyi bulabilirsiniz.Ardından atmye giderek kartınız ile giriş yapınız.

Şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra hemen karşınıza “Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma” uyarısı gelecektir.Bu uyarı metninin altında blokeyi nasıl kaldıracağınıza dair bir yol göreceksiniz.Sırası ile orada listelenenleri yaparak yapı kredi simkart blokesini atm ile kaldırabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

Yapı kredi bankası müşterileri müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirler.Müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi sesli yanıt sistemi karşılayarak uzun süre hatta bekletebilir.Sıra beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmak için aşağıda tavsiye ettiğimiz direk bağlanma makalemizi okuyarak hızlıca bağlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Beklemeden Daha Hızlı Bağlanmak için

Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda sizi bir uyarı karşılayacak ve sim kartınızda bloke olduğunu söyleyecektir.Bu uyarıda yapı kredi sim bloke kaldırmak için “X” tuşuna basınız diyecektir.Tuşlama yaparak yapı kredi sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.Eğer Yapı Kredi bloke kaldırma yaparken herhangi bir problem yaşarsanız müşteri temsilcisine bağlanarak manuel bloke kaldırma yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu sayfada listelediğimiz yöntemler ile bloke kaldırmanızı gerçekleştirebilirsiniz.Tamamen güvenliğiniz için banka tarafından konulan sim kart blokesini kaldırmak için tek uygulayabileceğiniz yöntemler bunlardır.Bilgi güvenliğiniz için banka harici başka uygulamalar ile yapı kredi simkart bloke kaldırma yapmayınız.

Tüm bu yöntemlere rağmen yinede sim blokesini kaldıramadıysanız en yakın yapı kredi şubesine giderek kaldırma işleminiyapabilirsiniz.

Etiketler: