FinansMAX

Yapı Kredi Kart Şifresi Nasıl Alınır ?

Yapı kredi kart şifresi alma, yapı kredi şifre alma, Yapı Kredi kart şifresi belirleme.Ülkemize uzun yıllardır hizmet veren özel bankalardan biri olan Yapı Kredi hergün birçok müşterisine yeni kart teslimi yapmaktadır.İlk kez kart kullanacak kişilerin genellikle ilk yaşadığı sorun kartların şifrelerini bilmemeleridir.

Kurye ile veya zarf ile teslim edilen kredi yada banka kartları şifresiz ve kapalı olarak müşteriye teslim edilmektedir.Güvenlik amacı ile kapalı gelen kartları müşteri kendisi aktive edecek ve kart şifresini kendisi belirleyecektir.Ancak kart şifresi belirleme işleminin nasıl yapacağını bilmeyen müşteriler sık sık bu problemi yaşıyor ve  Yapı Kredi şifre alma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorlar.Bu konuda size yardımcı olabilmek için banka ve kredi kartı şifre belirleme ve kart aktivasyon işlemini size adım adım anlatacağız.

Yapı Kredi Kart Aktivasyonu Nasıl Yapılır ?

Yapı kredi şifresi alma işlemini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan bilgiler size kurye ile teslim edilen yada zarf ile kapınıza bırakılan yapı kredi kartlarının aktivasyon işlemini nasıl yapacağınız zarfın içindeki kağıtta yazmaktadır.Kart aktivasyonu için ilk olarak kartınıza bir şifre belirlemeniz gerekiyor.Ardından oluşturduğunuz şifre ile bir kez atm ile şifre kullanarak giriş yapmalısınız.

Atm aracılığı kart yuvasına kartınızı yerleştirebilir ve şifrenizi girebilirsiniz.Böylece yapı kredi kart aktivasyonu işlemini gerçekleştirmiş ve kartı banka sistemlerine tanıtmış olursunuz.Eğer bu adımları gerçekleştirebilmek için Yapı kredi kart şifresi alma işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bir alt başlığımıza göz atınız.Ayrıca sayfanın altında yer alan müşteri hizmetleri aracılığı ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Şifre Alma

Yapı kredi kartınıza şifre belirlemek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem vardır.Bunlardan biri sms ile şifre belirleme olur iken diğeri ise müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleşmektedir.Bankanın tavsiyesi olan sms ile şifre belirleme daha hızlı bir adım olacağı için bizim tavsiyemiz bu yöntemi kullanmanızdır.Böylece hem güvenli bir şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirirken hemde oldukça hızlı bir işlem yapmış olacaksınız.

Yapı Kredi bankası şifre alma işlemlerinde dikkat etmeniz gereken kısım ise kolay şifreler belirlememenizdir.Basit bir şifre oluşturmanız durumunda bu şifre kolayca bulunabilir ve hırsızlık ile karşılaşabilirsiniz.

Yapı Kredi SMS İle Kart Şifresi Alma

SMS ile şifre alma işlemini yanlızca banka hesabınıza kayıtlı olan cep telefon numaranız ile yapabilirsiniz.Farklı numaralar ile bu işlem güvenlik kuralları gereği gerçekleştirilmemektedir.

Yapı Kredi SMS ile kart şifresi alma için telefonunuzdan yeni bir sms oluşturun ve alıcı numarası kısmına “4440” numarasını yazıp mesaj kısmına geliniz.Mesaj kısmına aşağıdaki bilgileri her kelime arasında boşluk bırakacak şekilde giriniz.

  • SIFRE BOŞLUK,
  • Kartınızın Son 4 Rakamı BOŞLUK,
  • Kartınızın CVV Kodu BOŞLUK, ( Bknz; CVV Nedir ? )
  • 4 Haneli Rakamdan Oluşan Kart Şifresi

Yukarıdaki bilgileri yazarak sms gönderiniz.Birkaç dakika içerisinde işleminizin onaylandığına ve kart şifrenizin değiştirildiğine dair bir mesaj alacaksınız.Daha sonra atm ile kart aktivasyonunu yaparak kartınızı kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İle Kart Şifresi Alma

Müşteri hizmetleri aracılığı ile kart şifresi alabilirsiniz.Bunun için Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası “444 0 444” numarasını tuşlayıp arayınız.Müşteri hizmetlerine bağlanırken sıra beklemek istemiyorsanız aşağıda paylaştığımız yapı kredi müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma makalemizi okuyarak nasıl sıra beklemeden hızlıca bağlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

[irp posts=”712″ name=”Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma”]

Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kartınızı yeni aldığınızı ve şifre değişikliği yapmak istediğinizi belirtin.Size hızlıca yardımcı olacak ve kısa süre içerisinde kart şifresi alma işleminizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.Tüm bu yöntemlere rağmen yinede yapı kredi kart şifresi alma işlemini yapamadıysanız bize yorum alanından yaşadığınız sorunu iletin, size en kısa süre içerisinde şifre alabilmeniz için geri dönüş yapacağız.

Etiketler: