FinansMAX

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Yapı kredi günlük para çekme limiti arttırıldı. Peki günlük para çekme limiti nedir? Bir bankadan gün içerisinde çekebileceğiniz maksimumum para miktarına günlük para çekme limiti denir. Coranavirüs tehdidine karşı her alanda olduğu gibi bankacılık sektöründe de bir dizi önlem alındı.

Bu önlemler kapsamında bir çok banka günlük para çekme limitini arttırdı. Yapı kredide müşterilerinin sağlığını ön planda tutarak günlük para çekme limitini arttırdı. Bu sayede müşterilerinin şube de toplu halde bulunmasını engelleyerek sağlıklarının tehlikeye girmesini önlemeyi amaçladı.

Yapı Kredi QR Kod Günlük Para Çekme Limiti

QR kod günlük para çekme limiti arttırılarak temassız işlemlerin yaygınlaşması sağlanıyor. Çünkü bankamatik üzerinden tuşlar kullanılarak çekilen para yöntemi sağlık açısından en riskli yöntemdir. Bunun önüne geçmek amacıyla QR kodun kullanılması öneriliyor. QR kod ile para çekme işlemi yapabilmek için öncelikle akıllı telefonlarda yapı kredi mobil bankacılık uygulamasının bulunması gerekiyor.

Bunun için hangi işletim sistemini kullanıyorsak onun mağazasına girip yapı kredi mobil uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı indirip açtığımızda karşımıza açılan pencere de kimlik numaramızı ve internet bankacılığı şifremizi giriyoruz. Bunları yaptıktan sonra sisteme girmiş oluyoruz. İşlemlere başlamadan önce telefonun konum servisi açık olmalıdır.

Yapı kredi mobil bankacılık uygulamasında açılan pencerede QR kod resmine dokunuyoruz. Karşımıza hesap seçmemizi isteyen bir bölüm gelecek. Hesabı seçtikten sonra aşağıdaki kısıma çekmek istediğimiz miktarı yazıp devam diyoruz. Bunu yapınca telefonun kamerası açılacak.

Açılan kamerayı bankamatik ekranındaki QR kod ile eşleştiriyoruz. Bankamatik otomatik olarak bizim hesabımıza girerek istediğimiz tutarı veriyor. Bunun en güzel yanı ise hiç bir şekilde bankamatik tuşlarına temas olmamasıdır. Bu şekilde günlük yapı kredi günlük para çekme limiti 7.500,00 TL’dir.

Yapı Kredi Karekod Günlük Para Çekme Limiti

Karekod günlük para çekme limiti  salgın döneminde müşterilerin sağlığı için arttırıldı. Bu imkandan sadece banka müşterileri faydalanabiliyor. İşlem için akıllı telefon ile bankamatiğe gitmek gerekiyor.

Ayrıca akıllı telefonlarda yapı kredi mobil bankacılık uygulaması kurulu olmalıdır. Karekod kullanarak temassız para yatırma işlemi de yapılabilir. Bunun için en yakın yapı kredi bankamatiğine akıllı telefonumuz ile gidiyoruz.

Telefondan uygulamayı açarak karekod resmine dokunuyoruz. Yukarıda iki seçenek göreceğiz. Bunlar para çek ve para yatır. Bu seçeneklerden para yatır yazısına dokunuyoruz. Aşağıda hesap bilgisi çıkacak. Burada para yatırmak istediğimiz hesabı seçiyoruz. Alt kısımda bulunan alana yatırmak istediğimiz tutarı girip devam diyoruz. Bunu yapınca telefonumuzun kamerası ekranda açılacak.

Bu kısımı bankamatik ekranında bulunan karekodu görecek şekilde bankamatiğe gösteriyoruz. Eşleşme olunca bankamatik üzerindeki para yatırma bölmesi açılacak. Girdiğimiz miktarı buraya girerek işlemi tamamlıyoruz.

Yapı kredi bankamatiklerinden günlük 20.000,00 TL para yatırma limitimiz bulunuyor. Ayrıca karekod kullanarak bankamatikten günlük 7.500,00 TL ‘ye kadar para çekme işlemi yapabiliriz.

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti

ATM para çekme limiti her bankada farklı olsa da ortalama aynı limitler sunuluyor. Salgın öncesi para çekme limitleri çok azdı. Bundan dolayı da müşteriler ihtiyaçları olan parayı çekme şansına sahip değillerdi. Bu yüzden eksik kalan miktar için şubeden para çekme işlemi yapmak zorunda kalınıyordu.Tüm bankalar ortak bir karar aldı ve müşteriler ihtiyacı olan paralara daha hızlı ulaşabilmesi için işlem limitlerini arttırdılar ve Yapı kredi günlük para çekme limiti de yükseldi.

Bu ise aynı ortamda başka müşteriler ile beklemek anlamına geliyor. Salgın ile birlikte sosyal mesafenin oluşması ve insanların mümkün olduğu kadar bir arada durmamaları gerekmesinden dolayı bu işlemlerde değişikliğe gidildi.Salgın öncesi Yapı kedi atmden para çekme limiti 3.500 tl iken salgın sonrası bu oran büyük ölçüde arttırıldı.

Yapı kredi bankası sosyal mesafe kuralı ve müşteri sağlığı nedeniyle bankamatik limitlerini arttırdı. Böylece şubeye gelen müşteri sayısını azaltarak riski en aza indirmiş oldu. Bankamatikten para çekme işlemi yaparken şunlara dikkat etmeliyiz;

  • Mümkünse müşteri sirkülasyonu en az olan bankamatik seçilmeli
  • Mutlaka maskemizi takmalıyız
  • Temassız işlem yapmalıyız
  • Temassız işlem yapma şansımız yok ise eldiven kullanmalıyız
  • Sırada bekleyeceksek sosyal mesafe kuralına uymalıyız
  • Çektiğimiz paraları ve elimizi dezenfekte etmeliyiz

Bu kurallara göre işlemlerimizi yaparsak sağlımızı korumuş oluruz. Yapı kredi bankamatiklerinden günlük 7.500,00 TL’ye kadar para çekilebilir. Salgının bitmesi ile birlikte bu limitlerde eski miktarlara geri dönüş olabilir

Yapı Kredi Şubeden Günlük Para Çekme Limiti

Şubede günlük para çekme limiti bankamatikler de olduğu gibi sınırlı değildir. Ancak salgın döneminde şubeden para çekme işlemi doğru bir davranış değildir. Çünkü bu hareket bizim virüs ile temas ihtimalimizi arttıracağından dolayı sağlığımız için büyük risk taşır. Ayrıca sevdiklerimiz ve çevremizdeki insanların da sağlığını tehlikeye atmış olacağız. İşlemimiz çok acil değilse para çekme işlemini şube yerine bankamatikten yapmak bizim ve sevdiklerimizin sağlığı için en doğru seçim olur.

Dilediğiniz zaman tüm şubelerden yapı kredi günlük para çekme limiti sınırına takılmadan bankanızdaki tüm parayı çekebilirsiniz.Böylece hiçbir kısıtlama olmadan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.Eğer çekim yapmak istediğiniz miktar çok yüksek bir seviyede ise ve şubede o kadar para bulunmuyor ise size daha az miktar ödenir veya bir kaç saat bekletilebilirsiniz.Ancak belirttiğimiz gibi şubeden para çekme işlemlerinde bir limit kısıtlaması uygulanmamaktadır.

Etiketler: