FinansMAX

Yapı Kredi Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Yapı Kredi iban öğrenme , yapı kredi bankası iban no öğrenme.Yapı Kredi müşterileri her banka gibi para transferi yaparken ve alırken IBAN bilgilerini paylaşmak zorunda.Böylece para transferi tamamlanabilir.Ancak bilgi karmaşasından dolayı bazı müşteriler iban no öğrenmekte zorlanıyor.

Bu makalemizin devamında en kolay yöntemler ile nasıl IBAN sorgulama yapabileceğinizi ve hesabınıza ait iban numarasını nasıl öğrenebileceğinizi sizler ile paylaşacağız.

Yapı Kredi IBAN Öğrenme Yöntemleri

Yapı Kredi IBAN sorgulama yapacağınız birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.Bu yöntemleri kullanarak kolayca yapı kredi iban sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.Unutmayınız ki bu yöntemler sadece yapı kredi bankası için geçerlidir.Güncel kullanabileceğiniz iban öğrenme yöntemleri aşağıdaki gibidir.

  • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri
  • Yapı Kredi Online İşlemler
  • Yapı Kredi Şube ve ATMLER
  • Yapı Kredi SMS ile Sorgulama
  • Yapı Kredi Mobil Bankacılık

Bu yöntemler 2019 itibari ile güncel ve başarıyla sorgulama yapan yöntemlerdir.

Yapı Kredi Online İşlemlerden IBAN Öğrenme

Yapı Kredi müşterilerinin IBAN numaralarını öğrenebileceği yöntemlerden en basiti yapı kredi web sayfasından öğrenmektedir.Kolayca sorgulama yapabileceğiniz bu yöntem sayesinde resmi web sitesi üzerinden yaptığınız için tamamen güvenli bir sorgulama yapmış olursunuz.

IBAN numarasını öğrenmek için bankanın online işlemler menüsüne giriş yapınız.Karşınıza gelen ekranda üst menüde yer alan hesap işlemleri butonuna basınız.Ardından Vadesiz TL hesaplarım yazan butona tıklayınız.Karşınıza açılan sayfada Yapı Kredi hesabınıza ait hesapların bilgileri gelecektir.Bu ekranda hangi hesabınızın IBAN numarasını ve diğer banka hesap detaylarını öğrenmek istiyorsanız o hesabı seçiniz. Devam ettiğinizde bir sonraki adımda karşınıza öğrenmek istediğiniz hesabın iban numarası bilgileri gelecektir.

Yapı Kredi ATMden IBAN Öğrenme

Yapı Kredi müşterisi iseniz IBAN sorgulama yapabileceğiniz bir diğer basit yöntem ATMlerdir. Her köşe başında görebileceğiniz Yapı Kredi bankası atmleri ile kolayca yapı kredi iban no öğrenme işleminizi yapabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken bir banka kartı yada kredi kartına sahip olmak.Kartınız ile atm sisteminize şifrenizi kullanarak giriş yapınız.Menüde bulunan işlemlerde sırası ile “Tüm İşlemler > Hesap İşlemleri > Vadesiz TL Hesaplarım” yolunu izleyerek sahip olduğunuz hesapları görüntüleyin.

Karşınıza gelen ekranda tüm yapı kredi hesaplarınız ve iban bilgilerinizi görebilirsiniz.Oldukça basit olan bu sorgulama yöntemi ile öğrenmek istediğiniz hesabın bilgilerini kolayca bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Mobil Bankacılık İle IBAN Öğrenme

Bu yöntemi kullanabilmek için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuza Yapı Kredi mobil uygulamasını indirmek.Uygulamayı telefonunuza yükleyerek açınız ve online bankacılık bilgileriniz ile giriş yapın.

Hesap özetiniz karşınıza çıkacaktır ve sol tarafta bulunan mavi menüye tıklayarak açınız.Bu ekranda “Hesaplarım” seçeneğine dokunun ve hesaplarınızı açın.Karşınıza gelen sayfada tüm hesaplarınız gözükecektir.Burada sadece IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı işaretleyin ve devam butonuna tıklayın.Sonraki adımda istediğiniz numarayı karşınızda göreceksiniz.

Yapı Kredi SMS İle IBAN Öğrenme

Hesaplarınıza ait IBAN numarasını sms ile öğrenme yaparak ta öğrenebilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken banka hesabınıza kayıtlı olan telefon numaranız ile bankaya sms atmak.Böylece kolayca Yapı Kredi hesabınızın iban numarasını SMS ile sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca bankanızın şubelerini ve müşteri hizmetlerini arayarak ta iban no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Ancak bu yöntem yukarıda listelediğimiz yöntemlerden daha uzun sürecektir.Bu yüzden en hızlı yapı kredi bankası iban numaranızı öğrenebilmeniz için ilk 2 adımı uygulamanızı tavsiye ederiz.

 

Etiketler: