FinansMAX

Yapı Kredi Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi banka hesabı açma birçok kişi tarafından cevabı oldukça merak edilen bir sorudur.Daha önce banka hesabı açmamış kişiler banka hesabını nasıl açabileceğini öğrenerek yapı kredi müşterisi olmak isteyebilir.Ancak istenen belgelerin neler olacağını ve hangi yöntemler ile banka hesabı açabileceğini bilmedikleri için detaylı bilgi edinme ihtiyacı duymaktadır.Sizler için hazırladığımız bu makale ile sizde bankası hesabı açabilmeniz için gerekli bilgileri öğrenebilir ve yapı kredi hesabı açmak için hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu öğrenerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer bankacılık işlemlerinizi Yapı Kredi Bankası aracılığı ile görmek ve gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey Yapı Kredi Bankası hesap açma işlemi olacaktır. Yapı Kredi Bankası ile açacağınız vadesiz hesabınız üzerinden birden fazla bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bankaya yapacağınız başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra tarafınıza verilecek olan kart ile yanınızda nakit para taşıma ihtiyacı duymazsınız ve tüm işlemlerinizi banka kartınız yada kredi kartınız ile hızlıca çözebilirsiniz.

Yapı kredi hesabı açma başvurunuz onaylandığında müşteri temsilcinizin size vereceği banka kartınız ile  kolaylıkla ATM’ler aracılığı ile para yatırma ve para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası ile birden fazla hesap açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

 • Yapı Kredi şubesine giderek hesap açma işlemi
 • Yapı Kredi şubesine gitmeden hesap açma işlemi

Gibi Yapı Kredi Bankası hesap açma yöntemlerinden dilediğinizi seçerek siz de hızlı bir şekilde banka hesabı açabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeden Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Banka hesabı açma yöntemleri arasında en kolay olan yöntemlerden biridir. size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kısa süre içerisinde banka hesabınızı açabilirsiniz. Bunun için banka sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Yapı Kredi banka hesabı açma işlemini gerçekleştirdikten sonra size verilecek olan hesap kartınız adresinize gönderilecektir.

Hesap kartınızı sayesinde dilediğiniz işlemi yanınızda para taşımayarak yapabilirsiniz. Ayrıca bankada açtırmış olduğunuz vadesiz hesabınızın yanı sıra vadeli bir hesap da açtırabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yapı Kredi Bankası maaşlarını banka üzerinden alan tüm müşterilerine de otomatik olarak maaş hesabı açma işlemi gerçekleştirir.

İnternetten Yapı Kredi Banka Hesabı Açma

Yapı Kredi Bankasının size tanımış olduğu ayrıcalıklardan biri de şubeye gitmeyerek hesap açabilme imkanı sunmasıdır. Peki şubeye gitmeye gerek kalmadan Yapı Kredi hesap açma nasıl gerçekleştirilir? Banka hesabı açmak için gerekli belgeler nelerdir?

Aslında oldukça basit bir yöntem ile bankaya hesap açma isteğinizi iletebilirsiniz.Bunun için yapı kredi mobil veya yapı kredi bankasının kendi websitesini kullanarak hesap açma başvurunuzu yapabilirsiniz.Müşteri Ol sayfasından veya dilerseniz bankanın çağrı merkezini arayarak yapı kredi bankası hesabı açmak istediğinizi belirtirseniz size hızlıca yardımcı olacaklardır.

Yapı Kredi şubesiz hesap açma işlemleri ise şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Daha sonra uygulamaya giriş yapın ve Yapı Kredili olmak istiyorum seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen menü üzerinde iken kimlik numaranızı girin.
 • Ardından cep telefon numaranızı girin ve cep telefonunuza gelen kodu gerekli alana girin.
 • Sizden istenilen kimlik bilgilerinizi ve size ait olan kişisel bilgilerinizi girin.
 • Bu aşamaları da tamamladıktan sonra karşınıza Yapı Kredi mobil bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için mobil şifre oluşturmanız istenecektir.
 • Burada şifrenizi iki kez girin ve ardından onayla seçeneğine basın.
 • Karşınıza gelen ekran üzerinden vadesiz hesap oluşturun ve eğer istiyor iseniz Yapı Kredi vadesiz hesap kartı talebinizi belirtin.
 • Ayrıca bu aşama sırasında görüntülü işlemler asistanına bağlanarak da kimliğinizi doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Banka tarafınıza kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz adresinizi bir hesap sözleşmesi gönderecektir. Bu sözleşmeyi imzalamanız halinde direkt olarak Yapı Kredi Banka hesabınız aktif hale gelecektir. Bu şekilde Yapı Kredi Bankası aracılığı ile hesap açma işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Etiketler: