FinansMAX

Yapı Kredi 3D Secure Aktifleştirme

Kredi kartı ile yapacağımız online alışverişlerini güvenli bir hale getirmek için yapabileceğimiz en iyi güvenlik önlemi muhakkak ki 3D Secure aktifleştirme işlemini yapmaktadır.Bu sayede online alışverişlerinde 3d secure onay şifresi telefonumuza gelir ve bilgimiz dışında alışveriş yapılmasını engelleriz.

Bu işlem aslında çok basit olup her bankada farklılık gösterebilmektedir.Bu makalemizde size Yapı Kredi bankası için 3D Secure aktifleştirme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.Anlamadığınız yerde bize yorumdan iletirseniz dakikalar içerisinde size geri dönüş sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yapıkredi 3D Secure Nasıl Aktifleştirilir ?

Yapıkredi nin kredi kartı olan world card için alışverişlerde 3d sms onayı almak istiyorsanız aşağıda size tarif edeceğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.Makalenin devamında Yapı Kredi bankası için World Card ı kullanarak bankamızı tanımlayacağız.

3 Boyutlu güvenlik sistemini kullanabilmek için ilk olarak www.worldcard.com.tr  adresine giriş yapınız.Burada anasayfada bulunan “World ile Güvenli Alışveriş”  başlığına tıklayarak açılan sekmede “WORLD’Ü TANIYIN” linkine tıklayarak devam ediniz.

Karşınıza gelen ekranda 3d secure aktifleştirebilmek için 3 Boyutlu Güvenlik sistemine kayıt olabileceğiniz menüye erişebileceğiniz “Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?”  linkine tıklayınız.

Karşınıza gelen ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Açılan pencerede sizden  aşağıdaki bilgiler istenecektir.Yapı Kredi kredi kartınızı 3D işlemlerine açmak için bu adımları tamamlamanız yeterli olacaktır.

 

 

  • Kredi Kartı son 4 rakamı
  • Kredi Kartı Şifresi
  • Kartın Güvenlik Kodu
  • Ad- soyad bilgileri doldurulur.

 

 

Bu bilgileri doğru girerseniz bir sonraki ekranda farklı bir pencere açılacak ve sizden aşağıdaki bilgiler istenecektir.

  • Kişisel güvenlik mesajı  (Güvenlik mesajı sadece rakam, sadece harf veya harf-rakam karışık belirlenebilir. 25 karakterden fazla olmamalıdır.)
  • 3D Secure SMS mesajlarının gönderileceği numara istenir.

 

 

 

 

 

Bu bilgileri girdiğiniz takdirde bir problem olmaz ise aşağıdaki şekilde kaydınızın başarıyla tamamlandığınıza dair bir onay mesajı ile karşılaşacaksınız.Worldcard 3d açma işleminin son adımına geçmiş olacaksınız.

 

Böylece kartınızı 3d sistemlerine kaydetmiş ve alışverişlerinizde 3D Onay sistemi kullanmaya hazır hale gelmiş olacaksınız. Yapı Kredi bankası için 3D Secure aktifleştirme bu kadar kolaydır.Keyifli alışverişler

 

 

Etiketler: