FinansMAX

Yanıbaşımızdaki Borsalar Poloniex 2022

Yanıbaşımızdaki Borsalar: Poloniex

 

Elektronik ortamda üretilen ve dijital para birimi olarak adlandırılan kripto paralar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Böylece yatırımcıların el atabileceği yeni yatırım alanları oluştu. Tabiri caizse yatırımcılar uzayda iş üretmenin yenilikçi metodlarını buldular. Yeni girişimler kuruldu, yenilikçi uygulamalar ortaya çıktı, yeni bağış toplama stilleri oluştu ve kripto paralar pazardaki dengeleri alt üst edecek duruma geldi. Sektörün bu kısa tarihindeki hızlı değişimi beraberinde güvenlik sorunlarını getirdi ve yatırımcıların başına üşüştüğü yeni potansiyel alanlarda güvenlik riskleri nedeniyle tedbirler alındı.Yanıbaşımızdaki Borsalar Poloniex

Bu temkinli davranışlar ışığında kurulan Poloniex, dijital değerlerin (kripto para gibi) değişimi konusunda büyük ölçüde kullanıcıların ilişkilerini düzenleyen yapısıyla dikkat çekti ve işlem güvenliği bağlamında önemli bir marka olarak ortaya çıktı. Poloniex’e ılımlı yaklaşan kişilerin bu borsanın çalışma stilini bilmesi için ilk olarak ‘‘Poloniex nedir?’’ sorusunun cevabını iyi bir şekilde vermeliyiz.Yanıbaşımızdaki Borsalar Poloniex

 

 

Poloniex Nedir?

Basit bir dille anlatmak gerekirse, Poloniex bir dijital varlık ticareti hizmetidir. Kullanıcıların dünya çapında farklı dijital para birimlerinde işlem yapabilecekleri bir değişim türüdür. Yani bu hizmet merkezi çeşitli ülkelerde bulunan ve sayıları giderek artan dijital para borsalarına çok benziyor. Başlangıçta Poloniex’i diğer birçok borsanın yapılandırılma biçiminden farklı kılan şey, tamamen dijital para biriminden dijitale döviz değişimi olarak tasarlanmış olmasıydı. Diğer borsaları kullananlar yalnızca kripto para birimlerinde işlem yapabiliyorlardı.

Yanıbaşımızdaki Borsalar Poloniex

Poloniex ise döviz hesaplarınızı finanse edebilmek için iki farklı metod kullanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcıların listelenen 100’den fazla dijital varlıktan birini seçmesi ve kripto para ile değişim yaparak hesaplarına bu varlığı çekebilmesidir. İkinci metoddan ise banka kartı veya Simplex hesabı aracılığıyla yararlanabiliyor ve bu aracılar ile kripto para satın alabiliyorsunuz. Bu noktada şunu belirtmekte yarar var: Yanıbaşımızdaki Borsalar Poloniex

bir döviz hesabında bulunan fonlarınız diğer ticaret hesaplarına taşınmaktadır. Eski sistemde kullanıcıların borsa piyasasına katılması için sunulan dijital para birimlerinden en az bir kısmına sahip olması gerekiyordu. Artık kullanıcılar itibari para birimiyle kripto para satın alabileceklerine göre, bu artık tamamen kriptodan kriptoya bir değişimi değildir. Dolayısıyla bu borsa ile sektörde yeni bir rüzgar esmeye başlamıştır. Üstelik bu borsada ücretler de gayet uygundur.

 

Ücretler

Poloniex, hacim kademeli üretici-alıcı ücret tarifesine göre çalışır. Bu model, likiditenin üreticilerini ödüllendirerek piyasa likiditesini teşvik etmektedir. Ayrıca üreticilerin rekabeti ile dar bir piyasa modeli tasarlanmış olur.nç veren kişi veya firmaya ödemekten açığa satıcı sorumludur.

 

Poloniex nedir?

Poloniex bir dijital varlık ticareti hizmetidir. Kullanıcıların dünya çapında farklı dijital para birimlerinde işlem yapabilecekleri bir değişim türüdür.

 

Poloniex neden yükselişte?

Poloniex ile birlikte farklı ticari değerler ile kripto birimleri arasında değiş tokuş yapılmasına ortam sağlandı. Bu nedenle çok kullanışlı bir borsa olarak yükselişe geçmiştir.

Etiketler: