FinansMAX

WTC Coin Geleceği

WTC Coin Geleceği

RFID teknolojisi kullanan ve blok zincir üzerinden nesnelerin interneti kavramıyla hizmet sunan Walton Chain platformunun WTC Coin isimli kripto para birimi vardır. RFID teknolojisi birçok farklı alanda kullanılıyor. Radyo frekans tanımlama yöntemi olan bu sistem cep telefonu ödemeleri, otoyol ödemeleri gibi birçok alanda karşımıza çıkıyor. Platform, bu sistemi blok zincir ile birleştirmiştir ve ürünlerin interneti teknolojisini geliştirmeyi amaçlar.

Bu amaçla varılması gereken sonuç, fiziksel ürünlerin blok zincir üzerinde veri düzlemi üzerinde saklanmasıdır. RFID teknolojisi sayesinde ürünün nerede ne zaman, hangi şekilde işlem gördüğü, nereye kadar ulaştığı gibi konularda done sunuyor.

WTC Coin Nedir?

WTC kripto para birimi temel para birimi olma özelliği gösterir ve sistemin bu para birimi üzerinden işlediği biliniyor. Alt zincir oluşumundan kredi ve ipotek sistemlerine birçok alanda fırsat sağlayan platform bu özellikleriyle kripto para birimini de yükseklere taşımıştır. 2019 yılında kripto para birimi borsalarının yasal sorunlardan dolayı düşük seviyelere inmesi de günümüzde WTC coinin inişli çıkışlı bir grafik izlemesine sebep oluyor.

WTC ile Nesnelerin İnterneti

Waltonchain, nesnelerin interneti kavramını sunarak RFID çiplerini blockhain teknolojisiyle kombine etmeyi amaçlar. Etiketler kullanarak blok zincirler fiziksel ögeleri zincir üzerinde saklayabilir hale gelmiştir. Radyo frekansı tanımlama etiketkler, nesneleri tanımlamak için elektromanyetik alanları kullanır ve en çok envanter izleme, kütüphane sistemi ve RedBox ürün kiosklarında kullanılır.

Waltoncoin Özellikleri

Walton ekosisteminde birincil para birimi olan WTC, toplam 70 milyon arza ve 40 milyonun üzerinde dolaşıma sahip. 2017 yılının ağustos ayında ticarete başlamasıyla aşağı ve yukarı yönlü rollercoaster olmuş ve Çin’in müdahaleleri de sürekli olarak etkilemiştir.

Yeni döviz listeleri ile ortaklık duyuruları, olumlu fiyat hareketlerini beraberinde getirmiştir. WTC coin Bittrex borsasında listelenirse artış eğiliminin devam etmesi bekleniyor. 2018 yılının ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42,46 dolara çıkmıştır. 2019 yılı boyunca ise ayı sezonuna kurban giderek 1,20 dolar seviyelerine kadar gerilemiştir.

20’den fazla üyeden oluşan ekibiyle sağlam projeye sahip WTC, bazı hükümet kuruluşları ve özel sektör şirketleri ile ortaklıklara sahiptir. Rakiplerinden geride kalan coin, ortaklıkları arttırmayı hedeflediğinden gelecekte kırılmaya hazır.