FinansMAX

Vodafone Hat Kapatma

Vodafone abonesi iken operatörün size sunduğu hizmeti beğenmediğiniz için, diğer operatörlerin teklifleri daha cazip geldiği için, birden fazla hatta sahip olup sadece birini kullanmak istediğiniz için veya buna benzer ne olduğu önemsenmeden bir nedene sahipseniz Vodafone hat kapatma işlemi için talebinizi firmaya bildirir ve hattınızı kullanıma kapatırsınız. Vodafone hat kapatma yöntemleri hakkında Müşteri Hizmetleri veya internet sitesi aracılığıyla bilgi alabilirsiniz. Ancak bu sadece bir bilgi alma yöntemi olacaktır. Nihai bir başvuru gerçekleştirmek için yapmanız gereken yazılı bir başvuru yapmaktır. Bu da faks çekmek veya Cep Merkezi’ni ziyaret etmek yoluyla gerçekleşir. Zaten günümüzde neredeyse her ilçede en az bir tane Vodafone Cep Merkezi bulunduğu için bu yol oldukça pratik ve zahmetsiz olacaktır.

Vodafone Hat Kapatma Yöntemleri

Vodafone hat kapatma talebinizle ilgili detaylı bilgi almak için 542 nolu Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya Vodafone Cep Merkezleri’ne ziyaret edebilirsiniz. Hat iptal başvuruları yazılı olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Bireysel hat iptali için, talebinizi belirten bir dilekçe ve kimlik fotokopinizi 0850 542 50 00’a; kurumsal hat iptali için ise vergi levhası, firma imza sirküleri, imza sirkülerindeki yetkili kişinin kimlik fotokopisi ve talebi belirten imzalı dilekçeyi 0850 542 50 05’a faks çekerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone hat iptalleri için bir ücret talep etmezken şartlara göre olası maliyetler oluşması gibi bir ihtimal de bulunmaktadır.

Olası Maliyetler

Herhangi bir nedenle Vodafone hat kapatma işlemi için Vodafone Cep Merkezi’ne başvuru yaptıysanız firma normal şartlarda sizden bir ücret talep etmez. Ancak eğer faturalı hatta tarifenizin taahhütü bitmediyse veya son faturanızı ödemediyseniz sizden bir ücret talep edilecektir. Faturasız hazır kart kullanıcısı iseniz birikmiş telsiz kullanım hakkı sizden talep edilecektir. Dolayısıyla Vodafone sizden kapatma işlemi için bir ücret istemese de bazı şartlar maliyetlere neden olabilir. Bu maliyetleri karşılamadığınız sürece hattınızın kullanıma kapatılması da mümkün olmayacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: