FinansMAX

Vodafone Fatura İptali

Vodafone yenilikçi hizmet anlayışı, avantajlı paketleri ve sürekli güncellenen kampanyaları ile aboneleri için oldukça cazip bir hale gelmiştir. Vodafone faturalı hat ile bir paketi belirlenen taahhütler boyunca kullanarak sözleşme tarihinde belirlenen ücreti ödemeye söz veren kullanıcılar Vodafone fatura iptali ile bu sözden cayma hakkına sahiptir. Kullanıcı başka bir operatöre veya Vodafone içerisinde farklı bir tarifeye geçme nedeniyle bu işlemi yapabilir. Bu değişikliğin nedeni ise genelde tarife fiyatları veya tarifelerin kullanıcıya sundukları içeriklerdir. Sonuç olarak faturalı tarifesini iptal ettirmek isteyen kullanıcılar Vodafone fatura iptali yolları hakkında araştırma yapmalı ve bilgi edinmelidir.

Vodafone Fatura İptali Yolları

Vodadone fatura iptali için izlemeniz gereken yol oldukça basittir. Faturalı ve faturasız hatlarda konuşma, internet ve SMS paketlerini Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan, Online Self Servis’ten, 7000 Sesli Yanıt Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz. Uygulama olarak hem faturalı hem de faturasız hatlarda işlemler aynı şekilde olsa da ikisi arasında önemli bir fark vardır. Faturasız hatlarda paketin bedeli önceden ödendiği için ve herhangi bir kullanım süresi için söz verilmediğinden dolayı tarife direkt olarak iptal olur. Ancak faturalı hatlarda bazı, Vodafone fatura iptali olası maliyetleri olacaktır.

Vodafone Fatura İptali, Olası Maliyetler

Diğer başlık altında da bahsettiğimiz gibi Vodafone fatura iptali sürecinde faturalı hat kullanıcıları tarifeyi kullanmadan önce bir taahhütü kabul etmektedir. Bu süreç boyunca tarifeyi kullanacaklarını ve bu tarife bedelini ödeyeceklerininin teminatını verirler. Bu nedenden dolayı eğer faturalı tarifenizi iptal etmek isterseniz kullandığınız tarife ve taahhüt süresinin bitmesine kalan zaman dilimine göre ödemeniz gereken bir cezai bedel oluşacaktır. Bu bedel değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle eğer doğru ve eksiksiz bilgi almak isterseniz; 0542 542 00 00 veya 542 numaraları ile Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilir ve böylece ödemeniz gereken cezai ücreti öğrenebilirsiniz. Diğer yandan web sitesi üzerinden de Online Self Servis aracılığıyla sözleşmenize ulaşarak taahhüt ve ödemeniz gereken ücret hakkında güncel bilgi alabilirsiniz. İptal etme talebinizi yaptıktan sonra bu bedeli ödeyerek taahhütlü şekilde yaptığınız tarifeyi sonlandırırsınız.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: