FinansMAX

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri odaklı çalışma yapısı ile dikkat çeken Vakıfbank, müşterilerini korumak için Sim bloke işlemi uygulayabilmektedir. Sim bloke işleminin uygulanması için Sim kartın üzerinde herhangi bir fiziksel değişme meydana gelmeli veya giriş şifreleri art arda yanlış girilmelidir. Böyle durumlarla karşılaşıldığı taktirde üzülmenize gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey Sim kartınız, yani üzerinize tanımlı telefon üzerindeki blokeyi kaldırmaktır. ‘‘Vakıfbank Sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?’’ sorusunun birden fazla cevabı vardır. En bilinen yollar şubeden bloke kaldırma, ATM üzerinden bloke kaldırma ve müşteri hizmetlerini arayarak bloke kaldırmadır.

Vakıfbank Sim Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sim kartları üzerindeki fiziksel değişiklikler, 4.5G’ye uyum kapsamında gerçekleştirilen değişimler, GSM transferi vb. nedenler ile bloke olan Sim kartınızın üzerindeki güvenlik engelini kaldırmanın birçok yolu vardır.  İlk olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Vakıfbank Müşteri Hizmetleri telefon numarası 0 850 222 0 724’tür. Müşteri hizmetlerini aramak istemiyorsanız size en yakın şubeye gidebilirsiniz. Şubede bireysel müşteri işlemlerini yapan temsilciler ile görüşüp durumu aktardığınızda size yardımcı olacaklardır. İşlemleri Vakıfbank şubesinden de yapmak istemeyenler için ATM seçeneği mevcuttur. Vakıfbank Sim kart bloke kaldırma yaptıktan sonra telefonunuz ile internet bankacılığına girdiğinizde şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir.

Vakıfbank ATM ile Bloke Kaldırma

Bir ATM’ye banka veya kredi kartınızı takıp şifrenizi girin. Sağ altta bulunan ‘‘Diğer İşlemler’’ sekmesine girin. ‘‘SIM Kart Bloke Kaldırma’’ya tıklayın. Böylece Vakıfbank Sim kart bloke kaldırma işlemini kolaylıkla yapmış olursunuz. Bu işleme rağmen telefonunuzdan internet bankacılığı veya mobil uygulamaya giremiyorsanız yetkililerle görüşün.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: