FinansMAX

Vakıfbank Esnaf Kredisi

Vakıfbank 1954 yılında ekonomik kalkınmanın ihtiyaçlarını iyi bir biçimde değerlendirmek üzere kurulan, ülkemizin önde gelen bankaları arasındadır. Kurumsal, KOBİ, tarım ve ticari bankacılığın yanında bireysel bankacılık ve özel bankacılık alanlarında da günümüz bankacılık gerekliliklerini başarıyla yerine getiren finansal alanda uzun yıllar tecrübe sahibi olmuş bir bankadır. Vakıfbank Esnaf Kredisi, Vakıfbank’ın KOBİ yani küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerine gerekli şartları yerine getirmeleri durumunda sağladığı kredinin ismidir. Vakıfbank’ta KOBİ’lere özel birçok kredi türü bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla nakit krediler, gayrinakit krediler, proje ve yatırım kredileri, dış ticaret kredileri, TMO makbuz senedi karşılığı kredi ve çek kredileridir.Banka belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar da yapmaktadır.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvurusu Nereden ve Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan Vakıfbank Esnaf Kredisi almak isteyen esnafların Vakıfbank yetkilileri tarafından belirlenmiş olan şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.  Başvurular bankanın internet sitesinden veya banka şubelerinden yapılabilmektedir. Vakıfbank sizden vergi levhası, oda kayıt bilgilerinizi ve nüfus cüzdanı fotokopinizi istemektedir. Bunun dışında duruma göre banka yetkilileri sizden ek evrak talebinde bulunabilmektedir. İnternetten başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın bankanın internet sitesine girmesi ve ardından KOBİ sekmesini seçerek kendine uygun olan krediyi seçmesi gerekmektedir. Daha sonra başvur yazısına tıklanılır ve sizden istenen bilgileri eksiksiz ve gerçek bilgiler eşliğinde doldurmanız istenir. Daha sonra banka size talebinizin dönüşünü olumlu ya da olumsuz olarak yapacaktır. Eğer olumlu sonuç alırsanız banka şubesine davet edilerek gerekli imzaları attıktan sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Esnaflara Verilen Limitler

Vakıfbank işletmesi için kullanılmak üzere tüm KOBİ’lere gerekli şartları yerine getirdikleri taktirde kredi imkanı sunmaktadır. Esnaf kredilerinin ihtiyaç kredilerine nazaran en büyük artısı faiz oranlarının düşük olması ve vadelerinin uzun olmasıdır. Vakıfbank bünyesinde sağlanan esnaf kredilerinin birçok türü bulunmaktadır. Yani kredilerin alt ve üst limitleri değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin mini kredi alırsanız üst limitiniz 20 bin TL olmasına rağmen standart kredide üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Her kredinin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Siz de esnaflara sunulan tüm kredi türlerini bankanın internet sitesinden inceleyebilir kendiniz için en uygun krediyi seçip başvurabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: