FinansMAX

VakıfBank EFT İptali Nasıl Yapılır?

VakıfBank EFT İptali Nasıl Yapılır?

VakıfBank Eft iptali, para transferi sırasında yaşadığımız meseleler sonrasında uygulamak zorunda olduğumuz bir durumdur. EFT iptal etmek için bir çok usul bulunduğu gibi, karşı tarafa geçen EFT’nin iptal edilmesi için çok değişik harekâtlar uygulandığını söylemeliyiz. Zira karşı tarafa erişen operasyon, meselesiz gerçeklemiş olarak kabul edileceğinden bu düzeyden sonra şubelere gidip arzuhal doldurmaktan başka dermanınız kalmıyor.

Bunun dışında yanlış ad, yanlış bilgiler vererek operasyonun askıda kalmasına neden olduysanız çok kolay 2 usul ile EFT’nizi iptal edebilirsiniz. Ne Yazık ki VakıfBank, internet ve mobil uygulama üzerinden iptal harekâtı yapmanıza izin vermiyor. Bunların dışında, iptal etmek istediğiniz EFT operasyonunu bankaya bildirebilmek için bu operasyonun sorgu numarasına da lüzumunuz olacak. Bu harekâtlar hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızın devamında VakıfBank EFT iptal etme hakkındaki tüm ayrıntılara yer vereceğiz.

VAKIFBANK EFT ÜCRETLERİ

EFT FİYATLARI EFT Ücreti
VakıfBank Mobil Şubeden EFT 6.75 TL
VakıfBank Mobil Şubeden GEÇ EFT 9.50 TL
VakıfBank İnternet Şubesinden EFT 6.75 TL
VakıfBank İnternet Şubesinden GEÇ EFT 9.50 TL
VakıfBank Şubeden EFT 70 TL
VakıfBank ATM’den EFT 20 TL
VakıfBank Çağrı Merkezi ile EFT 50 TL

Vakıfbank EFT İptali Nasıl Yapılır ?

VakıfBank EFT iptali için karşınızda 2 alternatif bulunuyor. Yapmış olduğunuz EFT transferi için çağrı merkezi veya şubeleri kullanarak iptal harekâtı hakikatleştirebiliyorsunuz. Bu düzeyde dikkat faktörüz gereken bazı noktalar var.

Şayet EFT harekâtı karşı tarafa erişmiş olduğu halde iptal etmek istiyorsanız öncelikle 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramalı ve alakalı arzınızı iletmelisiniz. Banka bu düzeyde sizden EFT sorgu numarası arz edebilir. Bu numara operasyon dekontu üzerinde yer almaktadır.

EFT Sorgu No Nerede Yazar ?

EFT sorgu numarasını bilip çağrı merkezine iletmenizin hemen ardından alakalı kaydınız oluşturulur. Bazı vaziyetlerde temsilci sizden şubeye gidip form-arzuhal doldurmanızı arz edebilir. Bu gibi vaziyetlerde zorunlu bilgiyi banka çalışanından da edinebilirsiniz. Bu iptal operasyonları operasyon vaziyetine göre farklılık gösterebilir.

Vakıfbank Alıcı Hizmetleri ile EFT İptal Etme

VakıfBank EFT iptali için öncelikle alıcı hizmetleri aramanız gerektiğini zati söylemiştik. Şayet EFT harekâtı henüz karşı tarafa erişmemiş veya ileri tarihli bir EFT harekâtıysa, alıcı hizmetleri bu EFT’yi anında iptal edebilir. Yukarıyadaki bahsettiğimiz gidişatlar yalnızca paranın karşı tarafa erişmesi ile ilgilidir. Başka Bir Deyişle direktifli EFT’yi iptal etmek için seçim edeceğiniz usuller olarak kabul edilir. Şayet EFT henüz bitirilmemiş, karşı taraf parayı almamışsa alıcı hizmetleri numarası 0850 222 0 724 aracılığı ile harekâtınızı rahatlıkla iptal edebilirsiniz.

VakıfBank Online EFT İptal Etmek

Online usuller ile EFT iptal harekâtı herkes tarafından sıkça aranan bir harekâttır. Fakat çoğu banka bu usule izin vermiyor. Geçmiş EFT bilgilerinize kadar her türlü bilgiyi internet ve mobil uygulama üzerinden görebilseniz de, bu harekâtlar üzerinde farklılık yapamıyorsunuz. Şayet yollamış olduğunuz bir EFT’yi iptal etmek istiyorsanız bunu sadece alıcı hizmetleri veya şubeler aracılığı ile yapabilirsiniz.

Etiketler: