FinansMAX

Vakıfbank Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank hesap açma, vakıfbank banka hesabı nasıl açılır.Kaliteli hizmetleriyle geniş bir müşteri kitlesine hizmet veren Vakıfbank müşterilerine her konuda kolaylıklar sağlamaktadır. Yatırımları için hesap açtırmak isteyen müşteri için de avantajlı hesaplar sunmaktadır. vakıfbank banka hesabı açma konusunda pek çok husus merak edilmektedir. Vakıfbank bankasına kolay ve hızlı bir şekilde hesap açtırılabilir.

Vakıfbank bankasında birçok hesap türü mevcuttur. Vadeli, vadesiz, arı hesabı, birikimli mevduat hesabı, genç arı hesabı, e vadeli hesap, hiper hesap, YP mevduat, havuz hesabı açtırılabilir. Hesabı açtırmak isten kişinin hangi hesap türünü tercih ettiğini belirtmesi yeterlidir. Bunların yanı sıra; ev almak isteyenler için konut hesabından faydalanmak mümkün. Evlenamak isteyen müşterilere özel çeyiz hesabı da mevcuttur.

Vakıfbank Şubeden Banka Hesabı Açma

Banka işlemlerini şubelerden yapmak isteyen müşteriler hesap açma işlemleri için de banka şubelerini tercih etmektedir. Her müşteri, kendisine en yakın Vakıfbank şubeye giderek hesap açma işlemini yaptırabilir. vakıfbank hesap açma için nüfus cüzdanı gereklidir.

Nüfus cüzdanını banka görevlisine teslim edeek banka hesabı açmak istediğiniz söylediğinizde sizden birkaç bilgi isteyecektir.Ardından imzalamanız için size hesap oluşturma formunu doldurmanızı talep edecektir.Bu bilgileri sağladıktan sonra banka kartınız ile birlikte banka hesabınız açılmış olacak.Kısa bir sürede müşterinin banka hesabı açılarak banka hesap cüzdanı kendisine teslim edilir.

İnternet üzerinde Hesap Açma İşlemi

 • Günümüz dijital dünyasında birçok işlem gibi hesap açma işlemleri de dijital ortamda yapılabilmektedir.
 • Vakıfbank resmi web sitesine giriş yapılır. Bireysel İnternet Bankacılığı menüsüne girilir.
 • Kimlik numarası ya da biliniyorsa müşteri numarası girilerek giriş butonuna tıklanır.
 • İnternetten hesap açma için telefona gönderilen sms şifresi girilerek işleme devam edilir.
 • Hesaplarım menüsünden seçim yapılır. .
 • İstenilen bilgiler doğu ve eksiksiz bir şekilde girilir.
 • İnternet sayfası üzerinde hesabın türü seçilir ve para birimi seçilir.

Böylece vakıfbank hesap açma talebinde bulunulur Onaylandıktan sonra hesap açılmış olur. Hesap açıldıktan sonra internet bankacılığı ile hesap kontrolleri yapılabilir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri İle Banka Hesabı Açma

Bilindiği gibi bankacılık işlemleri artık birçok farklı kanal aracılığıyla yapılabilmektedir. Banka şubesine gitmek ve internet bankacılığı ile işlem yapmak istemeyenler çağrı merkezi aracılığıyla da vakıfbank banka hesabı açma işlemlerini yaptırabilirler.

 • Vakıfbank 08502220724 numaralı çağrı merkezi arayın.
 • Müşteri hizmetlerine direk bağlanma kısayolu ile müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Müşteri temsilcisine hesap açma talebinizi iletin.
 • Müşteri temsilcisi sizden bazı güvenlik bilgileri isteyecektir.
 • Kısa sürede kişi adına vadeli ya da vadesiz hesap açılmış olur.

Çağrı merkezi müşteri temsilcileri açılacak hesap ile iligili tüm detayları müşterilere aktararak size ihtiyacın olacak bilgileri verecek ve banka hesap kartınızın ne zaman size teslim edileceğine dair bilgi verecektir.

Vakıfbank Hesabı Açtırmak için Gerekenler

Vakıfbank bankasında hesap açtırılması için gerekenler hesabın türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Müşteri hangi hesap türünü seçerse o hesabın gerekliliklerine göre bilgi ve evrak taleplerine cevap vermek durumundadır.

Bunların yanı sıra; vadeli, vadesiz ve diğer hesap türlerinde bir bireyin hesap açtırabilmesi için on sekiz yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Ancak;Vakıfbank bu konuda da müşterilerine kolaylıklar getirmiştir. Eğer on sekiz yaş altı kişi velisi ya da veli izni ile hesap açma işlemi yapmak isterse vakıfbank banka hesabı açma işlemi gerçekleştirilir.

Vakıfbank bankasında hesap açtırma işlemi için ek bir evrağa ihtiyaç duyulmaz. Kişinin nüfus cüzdanı ve ikametgah adresi bilgisi yeterlidir. Eğer, hesap açtırmak isteyen kişi Vakıfbank müşteri ise belge talep edilmez. Zira, bu kişi bankanın müşterisi olup bilgileri bankada kayıtlıdır. Vakıfbank müşterileri daha hızlı ve kolay bir şekilde hesap açtırma işlemlerini yaptırabilirler.

Etiketler: