İş Fikirleri

Udemy’den Para Kazanmak, Udemy Nedir?

Udemy Nedir? Cevabı Yazımızda...

İnternetten eğitim almak dijital dünyanın önemli bir unsurudur. İnternet hayatımızın her yerinde yer almaya başlarken eğitim sektörü de kaçınılmazdır. Hatta eğitim sanal şekilde çok daha kolay ve pratik bir biçimde alınabildiği için çok daha fazla talep görmektedir. Udemy de birkaç yıl öncesinde iki Türk girişimci tarafından maddi destekler ile eğitim sektörünü dijital hayata taşımak için kurulmuştur. Kısa sürede yayılan Udemy’den para kazanmak eğitimciler için de bir fırsat olmuştur. Udemy eğitim vermek isteyenler için aracı bir platform olarak bir para kazanma yöntemi olmuştur.

Udemy’den Para Kazanmak, Nasıl Kazanılır?

Udemy’den para kazanmak için yapılması gereken şey basit görünse de aslında küçük detaylara dikkat edilmediğinde istenen başarı elde edilemez. Udemy ile eğitim vermek isteyen kişiler eğitim verdikleri konuda yetkin olmalıdır, konu hakkında yetkin olmayan kişilerin yaptığı eğitim programı yeterli görülmeyecek ve bu nedenle de çok fazla rağbet görmeyecektir. Udemy sundukları eğitimler sonrasında sertifika da vermektedir, bu yüzden sertifikanın daha önemli olduğu alanlarda eğitime talep de fazla olabilir.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Udemy aracılığıyla eğitim verirken Udemy’den para kazanmak için sistemin temel parametrelerini bilmeniz gerekir. Udemy’de eğitim alan öğrencilerin sizi nasıl bulduğu en belirleyici etkendir. Eğer öğrenci Udemy üzerinden sizi bulursa siz eğitim bedelinin %50’sini alırsınız, %50’si ise Udemy’nin olur. Satış ortakları ile gelen öğrencilerde ise eğitmen %25 alırken geri kalan bölüm Udemy ve satış ortağının olur. Son olarak eğer reklamlar aracılığıyla eğitiminiz öğrencilerin ilgisini çekerse %97 gibi çok yüksek bir oranda kazancınız olur. Udemy üzerinden para kazanmak isteyen bir eğitmenin etkin reklam yaparak öğrencileri bu şekilde bulması yüksek kazanç sahibi olması için önemlidir. Diğer yandan İngilizce eğitim vermek diğer dillere nazaran daha yüksek kar potansiyeli taşımaktadır. Yine verilen eğitimin seviyesinin yüksek ve kaliteli olması eğitim verecek kişinin konuya hakim olması gerekir. Eğer eğitmen yetkin ise öğrenciler öğrenebilecek şeyleri fazla olacağı için eğitime daha fazla talepte bulunacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı