FinansMAX

Türkiye Finans’ın Sahibi Kim? Türkiye Finans Kime Ait?

Türkiye’nin en önemli katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans hakkında çeşitli araştırmalar yapılıyor. Banka hakkında araştırma yapan kişiler, Türkiye Finans kimin gibi soruları merak ediyor. Bankacılık sektöründe faaliyet yürüten finans kurumları arasında yer alan Türkiye Finans, farklı alanlarda hizmet vermeye devam ediliyor. Sunduğu avantajları ödeme planlarıyla dikkat çeken banka, sektördeki lider katılım bankalarından biri olarak öne çıkıyor.

Banka hakkında en çok merak edilen konulardan biri de bankanın kime ait olduğu sorusudur. İnternet üzerinde birçok Türkiye Finans kime ait araştırması yapılıyor. 1991 yılında yerli sermaye ile kurulmuş olan Anadolu Finans isimli banka ve 1985 yılında kurulmuş olan Faisal Finans bankası arasındaki ortaklık sonucunda 2005 yılında kurulan Türkiye Finans, o yıldan beri başarılı olarak faaliyet gösteriyor. Güçlü kurumların aynı çatı altında bir araya gelmesiyle ortaya çıkan kurumun çeşitli özellikleri bulunuyor.

Türkiye Finans Bankasını Kimler Kurdu?

İki önemli bankanın ortak olması sonucunda kurulmuş olan Türkiye Finans, 2005 yılından beri hızlı bir ivme ile yükselmeye devam etmiştir. Peki Türkiye’nin önemli katılım bankaları arasına yükselmeyi başaran Türkiye Finans’ı kim kurdu?

2008 senesinde bankanın hisselerinin büyük bir kısmışı Orta Doğu bankaları arasında yer alan The National Commercial Bank kurumuna satılmıştır. Bu hamleyle daha hızlı gelişmeye başlayan bankanın müşteri sayısı her geçen gün artıyor.

Türkiye Finans Bankasının Ortakları Kimlerdir?

Ortaklık yapısı zaman içinde farklı değişiklere uğrayan Türkiye Finans Katılım Bankası, farklı ortaklarla yönetilmektedir. Türkiye’nin başarılı katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans kimlerin?

Türkiye Finans’ın en büyük ortağı ise Türkiye Finans’a yüzde 67 pay ile ortak olan Orta Doğu bankasıdır.

Suudi Arabistan bankası olan The National Commericial Bank’ın sahip olduğu yüzde 67 oranındaki hisse en büyük hissedir. Diğer hisselerin yaklaşık yüzde 11’lik kısmı Gözge Giriş Sermayesi’nin elinde geri kalan yaklaşık yüzde 22’lik kısım ise özel şirketlerin elindedir.

Türkiye Finans'ın Sahibi Kim?

Türkiye Finans’ın Sahibi Kim?

Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyeleri Kimlerdir?

Katılım bankasının yönetim kurulunda farklı ortakların üyeleri bulunuyor. Yönetim kurulu başkanlığını Orta Doğu Bankası’nın önemli ismi olan Saaeed Mohammed A.ALGHAMDI yapıyor. Diğer yönetim kurulu üyelerini ise hem Türk hem de yabancı yöneticiler oluşturuyor. Türkiye Finans kimin konusu için önemli olabilecek yönetim kurulu üyeleri listesi bulunuyor.

Türkiye Finans yönetim kurulunda bulunan diğer isimler şu şekildedir;

  • Eren GÜRA ( Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Faisal Omar A.ALSAGGAF ( Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Majed Hamdan A.ALGNAMD ( Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi)
  • Wael Abdulaziz A.RAIES ( Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürü)

Listede belirtilen isimler, Türkiye Finans kime ait araştırmalarında ortaya çıkan yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor.

Türkiye Finans Şubeleri Kaç Tane?

Banka hakkında yapılan Türkiye Finans’ı kim kurdu Araştırmaları dışında bankanın şube sayısı da merak ediliyor. Gelişmeye devam eden bankalardan biri olan Türkiye Finans bünyesinde 3700 adet personel çalışıyor. Bankanın Türkiye genelinde de farklı şubeleri bulunuyor.

2019 yılında ortaya çıkan son verilere göre bankanın şube sayısında artış yaşanıyor. Son yapılan incelemelere göre Türkiye genelinde 306 adet şubesi bulunan banka, aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Hem kurumsal hem de bireysel olarak hizmet vermeye devam eden banka hakkında Türkiye Finans kimlerin  sorusu gündeme geliyor.

Etiketler: