FinansMAX

Türkiye Finans Bankamatik Para Yutması

Türkiye Finans Bankamatik Para Yutması

Türkiye Finans bankamatiğinde para sıkışması sıkılıkla yaşanan bir sorun olmasa bile, zaman zaman meydana gelen arızalar sebebiyle bu problemle karşılaşmak olasıdır. Türkiye Finans bankamatiğinde para sıkışması durumunda mağdur olmamak için yapılması gereken birkaç kolay işlem mevcuttur. En nihayetinde elektronik olan ATM’lerin her gün sorunsuzca işlem görmesini beklemek mümkün değildir. Dolayısıyla ATM’nin arızalanması durumunda Türkiye Finans bankamatiğinde para kalmasına ya da bir diğer deyişle Türkiye Finans Bankamatiğinde para yutma problemine yol açabilir. Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde yapılması gereken işlemler ATM’nin yer aldığı noktaya göre değişmektedir.

Banka Şubesine Bağlı Olan ATM’lerin Para Yutması Durumunda Yapılması Gerekenler

Paranızın banka şubesine bağlı bir ATM tarafından yutulması sürecin daha hızlı bir şekilde çözümlenebilmesi demektir. Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda doğrudan bankaya başvurulur ve rahatlıkla bankada çalışmakta olan güvenlik görevlisine ya da çalışanlarına durum anlatılabilir. Çalışanlar bu durumda size sorunun çözümü için yönlendirmeler yapacaktırlar.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Türkiye Finans Bankamatiği para yutma probleminde, derhal yardım talebinde bulunmadan önce bankamatiğin önünde bir süre beklemeniz yararınıza olacaktır. Bazı durumlarda bankamatik yavaş çalıştığı için paranızı geç verebilir ya da iade edebilir. 8 – 10 dakika kadar bu iade beklenmelidir. Sonrasında vakit kaybetmeden banka şubesine başvurarak destek alınmalıdır.

Çağrı Merkezi Aranması Gereken Durumlar Nelerdir?

Yol kenarları, alışveriş merkezleri başta olmak üzere şehirlerin farklı yerlerinde bulunan yani Banka şubesine bağlı olmayan Türkiye Finans ATM’sinde para kalması durumunda Türkiye Finans çağrı merkezi aranır. Eğer Türkiye Finans ATM’sinde paranız kaldıysa arayabileceğiniz numaraların başında 444 2 444 gelmektedir. Buna ek olarak 0 850 222 22 44 numaralı hat da yine Türkiye Finans ATM’sinde para sıkışması sorunu ile karşı karşıya kalındığında başvuru yapılabilecek telefonlardan biridir.

Her iki telefon numarası da müşteri hizmetlerine bağlanmak için etkin bir yoldur. Bu sebeple sorunlarla karşılaşılması halinde aranmalı ve durum bildirilmelidir. Çağrı merkezini aramanız durumunda müşteri temsilcisi sizi yapmanız gereken işlemler hakkında bilgilendirecektir. Müşteri temsilcisinin verdiği talimatları dinlemeniz de Türkiye Finans bankamatikte kalan paranızı geri alabilmeniz için oldukça önemlidir.

Türkiye Finans Bankamatikte Sıkışan Paramı İade Eder Mi?

Türkiye Finans bankamatikte kalan paranın iadesi yine banka tarafından gerçekleştirilmektedir. Paranın iadesi için öncelikle ATM’nin bağlı olduğu Türkiye Finans banka şubesine başvurulmalıdır. Banka şubesi ile irtibat kurulması ve para iadesi talebinde bulunması gerekmektedir. Eğer paranız Türkiye Finans’ın önündeki bir bankamatikte değil de diğer bankamatiklerde sıkıştıysa çağrı merkezi aramalısınız ve sıkışan paranızın ne kadar olduğunu belirterek durumu açıklamalısınız.

Çağrı merkezi de anlattıklarınıza dayanarak başvurmanız gereken banka şubesini tespit ederek sizi o şubeye yönlendirecektir. Türkiye Finans bankamatiğinde sıkışan paranız daha sonra yönlendirilmiş olduğunuz şubeden geri alınabilmektedir. Bu iade işlemi aşağı yukarı 48 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Paranın Sıkıştığı Yer ve Zaman Neden Önemli?

Türkiye Finans bankamatiğinde paranın sıkıştığı ATM’nin yeri ve bu olayın ne zaman gerçekleştiği, paranızı geri alabilmeniz konusunda oldukça önemlidir. Paranızın bankamatikte kalması problemlerinde çağrı merkezinde çalışan müşteri temsilcisi sizden bu bilgileri alarak, bir dosya kaydı oluşturmaktadır. Parayı yutan bankamatiğin nerede yer aldığı da yutulan paranın hangi banka şubesinden iade edileceğini belirlediği için önem taşımaktadır. Buna ek olarak bankanın bu olayı doğrulamak istemesi durumunda doğrudan ilgili ATM’ye bakması mümkün olacaktır.

Olayın gerçekleştiği zaman da bundan sebepten dolayı önemlidir. Bu sayede yaşanan aksiliğin ispatı için banka hangi bankamatiğin güvenlik kamerasına ve işlemlerine, hangi zaman dilimi için bakması gerektiğini bilecek ve doğru tespit yapacaktır. Dolayısıyla kişilerin paralarını geri alabilmeleri için yer ve zaman bilgisini çağrı merkezine net bir şekilde iletmesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Bankamatiğinde Para Yutma Problemi Yaşamamak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye Finans Bankamatiğinde para yutma problemi, birkaç basit sebepten kaynaklanmaktadır. Bu sorunu minimuma indirebilmek adına dikkat edebileceğimiz birkaç konu bulunur. Bunların başında bankamatiğin para haznesine yerleştirdiğiniz para hasarsız olmalıdır. Türkiye Finans bankamatikleri yırtık, katlanmış, yıpranmış ve ıslanmış banknotları kabul etmemekte ve anında iade etmektedir.

Bu şekilde banknotların yatırılması halinde de paranızın sıkışması ve makinenin arıza yapması muhtemeldir. Buna ek olarak bankamatiğe yatırdığınız paranın, bankamatiğin para haznesine düz ve açık bir şekilde yerleştirilmesi de oldukça önemlidir. Örnek olarak ikiye katlanmış bir paranın Türkiye Finans ATM’sine yerleştirilmesi durumunda bankamatik paranızı sıkıştırabilir ve aynı yukarıda söylenen gibi arıza verebilir.