FinansMAX

Turkcell TL Yükleme

Turkcell birçok telekomünikasyon firması aboneleri için iki türlü seçenek sunar. Birinci seçenek paketlere göre her ay için kesilen faturalı aboneliktir. İkincisi ise Hazır Kart aboneliğidir. Hazır Kart kullanıcıları Turkcell TL yükleme yoluyla paket satın alır ve bu paketlerde kendileri için sunulan hizmetlerden belirli bir süre için yararlanma fırsatını elde ederler. TL yükleme yolları “Turkcell TL yükleme nasıl yapabilirim” başlığı altında anlatılmıştır.

Turkcell TL Yükleme Nasıl Yapabilirim?

Turkcell TL yükleme için en yaygın yol internet sitesidir. Turkcell.com.tr anasayfasında sağ üst bölümde yer alan “TL/Paket Yükle” alanından kredi kartınızla istediğiniz Turkcell numarasına TL, Nar, cepten ve bilgisayardan internet paketi yükley​​​eb​ilirsiniz. İnternet sitesi yerine telefon araması ile yükleme yapmak isterseniz: Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532’yi tuşlayarak, kredi kartınız aracılığıyla ister sesli yanıt sisteminden isterseniz canlı müşteri temsilcisiyle görüşerek de ​TL yükleme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Klasik bir şekilde mağazaya gitmeyi tercih ederseniz de: En yakın Turkcell Mağazasına uğrayarak da TL yükleyebilirsiniz.

Uzun Süre TL Yüklemezsem Ne Olur?

Eğer Hazır Kart’ınıza 10 TL ve üzeri bir Turkcell TL yükleme yaparsanız hattınız 185 gün için aktif olacaktır. Bu aktiflik arama yapma, aranma ve diğer tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanma anlamına gelir. Bu 185 gün sonuna gelindiğinde yeni bir yükleme yapılmadıysa hattınız 180 gün için yarı aktif döneme girecektir. Bu süreçte sadece aramalar size ulaşacaktır. Yarı aktiflik dönemi de bittiğinde yükleme yapmasıysanız hattınız iptal edilir ve ilerleyen süreçte telsiz kullanım ücretleri tahsil edilir. Yeni bir hat elde etmek için başvuru yapmanız gerekir. Kısacası eğer hattınızı aktif şekilde kullanmak istiyorsanız en azından her 185 günde bir kez 10 TL ve üzeri Turkcell TL yükleme yapmanız gerekir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: