FinansMAX

Turkcell puk kodunu unuttum (Kesin Çözüm)

Gsm operatörü kullanıcıları sıklıkla pin kodunu unutmaktadır. Pin kodu değiştirilebilir olduğu için sim kart çerçevemizin olması da pin kodu için yeterli değildir. Bu durumda puk kodu olarak verilen ikinci kod bizim sorunumuzu çözebilir. Puk kodunu bildiğimiz zaman bloke olan pin kodumuz yerine istenen puk kodunu yazarak kartımızın kullanıma açılmasını sağlarız. Ancak “Turkcell puk kodunu unuttum (Kesin Çözüm)” diyen biri ne yapabilir? Puk kodu değiştirilemez sabittir ve çeşitli yollarla operatörümüz bu koda tekrar ulaşmamızı sağlarlar. Turkcell, Müşteri Hizmetleri’ni arama ve internet sitesinde gereken bilgileri karşılama yollarıyla puk kodunu unutan kullanıcılara çözüm fırsatı vermektedir.

Turkcell puk kodunu unuttum (Kesin Çözüm)- Turkcell Müşteri Hizmetleri

Puk kodu bir hat için önemlidir, çünkü pin kodunu tekrar almamızı sağlar. Ancak hem pin kodunu unuttuysak hem de Turkcell puk kodunu unuttum (Kesin Çözüm) durumuyla karşı karşıya kaldıysak artık puk koduna ulaşmak için farklı yollara başvurmamız gerekir. Çözümlerimizden birisi internet sitesi üzerinden ulaşmaktır. Bizden T.C kimlik numaramızı ve Turkcell şifremizi isteyerek yeni bir puk kodu almamıza izin vereceklerdir. Diğer yöntem ise Müşteri Hizmetleri’ni aramaktır. Turkcell Müşteri Hizmetleri için 0532 532 00 00 numarasını arayabilirsiniz. Turkcell görevlileri kısa sürede sorununuzu çözeceklerdir. Böylece yeni bir puk kodu almış olursunuz ve sonrasında da pin kodunuzu yenileme fırsatınız olur. Eğer puk kodunu yanlış olmasına rağmen denemeye devam edersek ve toplamda on yanlış denemeye ulaşırsak puk kodu bloke olacaktır. Bu deneme sebep olacağı problemden ötürü kaçınmamız gereken bir durumdur.

Puk kodunun bloke olması

Sim kart çerçevesi üzerindeki kodlar bizim anahtarlarımız ve bu nedenle unutulmaması gerekir. Ya da en azından çerçeve bize gereklidir, bu yüzden çerçeveyi veya bilgileri saklamak akıllıca olur. Aksi taktirde pin kodunu unutabilir ya da Turkcell puk kodunu unuttum (Kesin Çözüm) şeklinde bir şikayetimiz olabilir. Turkcell hattımız için bize verilen üç pin kodu girme hakkını doldurursak sistem bize puk kodu ile kurtarma hakkı tanır ancak eğer puk kodunu da unutur ve bahsettiğimiz yollarla tekrar talep etmezsek on defa yanlış puk kodu girdiğimizde hattımız bloke olur. Artık eski hattımızı aktive etme imkanımız kalmaz ve yeni bir hat talep etmek gerekir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: