Bankacılık

Turkcell Pin Kodunu Unuttum. (Kesin Çözüm)

Turkcell pin kodunu unuttuysanız cevap

Pin kodu Turkcell hattınızın güvenliğini sağlamak için kullanılan en temel araçtır. Bu kod dört haneden oluşur ve hattımızı aldığımızda operatör tarafından teslim edilen sim kart çerçevesinin üzerinde bulunur. Burada bize verilen kod değiştirilerek kendi istediğimiz dört haneli başka bir kod ile değiştirilebilir. Telefonumuzu açtıktan sonra hattımızın aktif hale gelmesi için pin kodunu girmemiz şarttır. Bu nedenle pin kodu diğer kullanıcıların hattımıza ulaşmasını engellemek için bir bariyer görevi görür. Bunun yanında eğer kodu unutursak bu güvenlik aracı bizim de hattı aktive etmemize engel olacaktır. Bu durumda yapmanız gerekenleri anlatmak amacıyla “Turkcell pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm): Yeni pin kodunu nasıl alabilirim?” sorusunu cevaplıyoruz.

Turkcell pin kodunu unuttum. (Kesin Çözüm)- Yeni pin kodunu nasıl alabilirim?

Pin kodumuz hattımızı aktive etmenin ilk adımıdır, bu nedenle Turkcell pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) sorunu bizim hattımızı aktive etmemizi engeller. Pin kodunu unuttuğumuz durumlar dışında eğer üç kez yanlış kod girersek de kod bloke olur. Yapmamız gereken ilk şey eğer kodu değiştirmediysek sim kart çerçevesine bakmaktır. Şifre değiştiyse yine çerçeve üzerinde yer alan puk 1 kodu ile pin kodumuzu tekrar belirleyebiliriz. İşlemi hızlı bir şekilde yapmak amacıyla puk 1 kodu ile pin kodunu tekrar oluşturma yolunu öğrenmeliyiz. Buradan yola çıkarak puk 1 kodunun pin kodundan sonra ikinci bir güvenlik aşaması ve aynı zamanda bizim için bir kurtarma yolu olduğu yorumu yapılabilir. Çerçevemiz olmadığında pin kodunu unutursak veya pin kodu bloke olursa puk 1 kodu ile sorunu çözebiliriz.

Puk 1 kodu ile pin kodunu tekrar oluşturma

Puk kodumuzu öğrenmek bizim sorunumuzu çözmek için önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bu yolla Turkcell pin kodunu unuttum (Kesin Çözüm) sorunu basit bir şekilde çözülür. Sistem pin kodunu üç kez yanış girdiğimizde zaten otomatik olarak bize puk1 kodunu soracaktır. Çerçeve hala elimizde ise direkt olarak kod buradan yazılır. Ancak çerçeve yoksa doğal olarak koda ulaşamayız. Puk kodumuzu tekrar almak için 0532 532 00 00 numarasından Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak kodu alabiliriz. İkinci bir yol ise Turkcell internet sitesi üzerinden kimlik numarası ile kodu tekrar talep etmektir. Her iki yolla da puk kodunu aldıktan sonra pin kodu oluşturmak çok basit bir hal alacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı