FinansMAX

Turkcell Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell Hat Üzerine Telefon Nasıl Alınır?

Son dönemlerde teknolojik aletlere olan talep her geçen gün artış gösteriyor. Telefonlar, insan hayatını kolaylaştırdığı özellikleri ile birlikte tek bir tık ile işlemlerinizi kısa süre içerisinde halledebilirsiniz. Örnek olarak gösterilecek olur ise; Akıllı telefonlar üzerinde en sık kullanılan uygulamalardan bir tanesi bankacılık uygulamalarıdır. Akıllı telefonların bu denli yaygın olmadığı dönemlerde tüm bankacılık işlemlerinizi direkt olarak bankaya giderek halletmeniz gerekirdi.

Ancak akıllı telefonların sunduğu özellikler ve teknolojinin gelişmesi sayesinde 1 dakika içerisinde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Akıllı telefonlara olan arz ve talep yaş faktörüne bakmaksızın artış gösteriyor. Telefonlara olan talep artmasından dolayı da hem yeni özellikleri olan telefonlar üretilerek satışa sunuluyor. Son dönemlerde alınan kararlar neticesinde cep telefonlarına kredi kartına taksit yapılamıyor ya da çok düşük sayılarda taksit yapılabiliyor.

Bu gibi durumlarda hat üzerine alınabilen telefon kampanyalarından yararlanabilir ve dilediğiniz telefonu alabilirsiniz. Turkcell hat üzerine telefon alma işlemleri birçok kişi tarafından kullanılan bir sistemdir. Kredi kartı taksit seçeneklerine göre uzun vade de faturanıza ek taksitlendirme imkanınız mevcuttur. Ancak bu kampanyadan yararlanabilmek için müşteri puanının belirli bir düzeyde olması gerekiyor. Aksi takdirde hat üzerine telefon almanız mümkün değildir. Hat üzerine ek telefon dışında tablet, bilgisayar ve benzeri çeşitli elektronik aletleri de alma hakkınız vardır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell hat üzerine telefon alabilmek için belli başlı adımlar vardır. Bu adımları tamamladıktan sonra dilediğiniz telefonu kendinize ya da sevdiklerinize alabilirsiniz. Öncelik olarak faturanıza ek taksit yaparak telefon alabilmek için Turkcell puanınızın yüksek olması gerekir. Bu puanları yükseltmek içinde faturaların düzenli bir şekilde ve günü gününe ödenmesi gerekir. Aksi durumunda fatura üzerine herhangi bir teknolojik alet alma şansınız yoktur. Turkcell puanı düşük olan müşteriler herhangi bir telefon alamasalar bile ödemelerini düzenli yaptıkları takdirde bu kampanyalardan yararlanabilirler. Turkcell puanınız yeterli ise herhangi bir Turkcell bayisi üzerinden satın almak istediğinizi telefonu herhangi bir sorun yaşamadan alabilirsiniz.  Turkcell hat üzerine telefon alabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

 • Müşteri hizmetlerinden detaylı bilgileri aldıktan sonra kimlik kartınız ile birlikte turkcell bayine gitmeniz gerekir.
 • Turkcell mağazasına gittikten sonra buradan puanınızı öğrenerek puanınıza göre telefon seçme hakkınız vardır. Ancak çoğu zaman telefon modeline göre puanlardan daha yüksek tutarlarda telefonlar mevcuttur. Dilerseniz puanınızın üzerinde olan telefonları da satın alabilirsiniz.
 • Puanınızdan yüksek bir telefon seçiminde bulunduysanız puanınızın ve telefon fiyatının arasında ki farkı nakit olarak ödemeniz gerekir.
 • Örnek olarak gösterilecek olur ise; Turkcell puanınızın 4.000 TL, bu 4.000 TL puan ile sadece bu tutarda bir telefon alabiliyorsunuz. Ancak, satın almak istediğiniz telefon 4.000 TL’yi aşıyor ise aşan tutarı nakit olarak ödeyerek istediğiniz telefonu alabiliyorsunuz.
 • Faturanıza ek olarak yansıtılan telefon ücretleri her ay eşit taksitler halinde faturanıza yansıtılıyor.
 • Telefon alım taksitleri istek ve arzuya göre değişkenlik gösterebiliyor. Eğer sizler, Iphone telefon aldıysanız en fazla 6 taksitte ödemenizin bitmiş olması gerekiyor. Bu durumda da faturanıza ek telefon ücretinin 6 aylık tutarı bölünerek yansıtılıyor. Diğer telefonlarda ise 12 taksit imkanı sunuluyor.
 • Faturanıza ek olarak aldığınız telefonların faizleri de mevcuttur. Faizden kaçınmak adına telefon ücretinin bir kısmını nakit olarak ödeyip, geriye kalan kısmını da taksit yaptırmanız sizlerin yararına olacaktır.

Turkcell Fatura Ek Telefon Alma Şartları Nelerdir?

Turkcell hat üzerine telefon alabilmek için Turkcell firmasının belirlediği birtakım kriterleri karşılamanız gerekiyor. Bu kriterler şu şekildedir;

Öncelik olarak en önemli şartlardan bir tanesi kredi puanınız. Kredi puanınız yeterli ise dilediğiniz telefonu alabilirsiniz.

Hattınıza ek telefon alabilmek için mutlaka en az 6 aydır Turkcell hat kullanıyor olmanız gerekir. Aksi takdirde telefon almanız mümkün değildir.

Bu kampanyalardan yararlanabilmek için bankaların kara listesinde olmamanız gerekir. Bankalar ile birlikte çalışan bu sistemde bankanın kara listesinde yer almanız telefon almanıza engel olacaktır.

Tarafınıza kesilen telefon faturalarınızın 1 gün dahi gecikme yaşanmadan ödenmesi gerekir.

Aynı hat üzerinden sadece bir telefon alma hakkınız vardır. Eğer bu hakkı daha önce kullandıysanız tekrardan bir telefon alamazsınız. Yapılan son değişikliklerde aynı hat üzerine iki telefon aldığınız takdirde 3. Kez yeni bir cihaz alamıyorsunuz.

Turkcell Puan

Turkcell puan, Financel tarafından müşterilere verilen puanlardır. Bu puanların belirlenmesinde fatura ve borçlarınız günü gününe ödenmesi etkin bir rol oynar. Eğer herhangi bir aksama olmadan tüm borçlarınızı ödüyorsanız Financel tarafından size artı puan verilecektir. Kredi notu yüksek olan kişiler herhangi bir sıkıntı yaşamadan telefon ya da farklı cihazları satın alabiliyor. Faturalarınızın ya da borçlarınızın bir gün dahi gecikmesi kredi notunuzun olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilir. Sizlerin, hat üzerine telefon alma niyeti var ise ödemelerinizi mutlaka düzene sokmanızda fayda vardır.

Turkcell Puanlar Nasıl Yükseltilir?

Telefon faturalarınızı düzenli ödemeniz ve borçlarınızı herhangi bir gecikme yaşamadan ilerletmeniz durumunda her ay Turkcell puanınız yükselir. Turkcell puanlarını yükseltmenin bir diğer yolu ise mağazalardan elektronik cihaz almanızdır. Sizler bu cihazları aldıktan sonra düzenli ödeme yaparsanız puanınız aynı oranda artış gösterir. Turkcell puanınızı yükseltmenin diğer yolları şu şekildedir;

 • Turkcell faturanız kesildikten sonra vakit kaybetmeden faturanızı ödeyin.
 • Faturalarınızı kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yaptırırsanız unutkanlık ve benzeri durumlar yaşanmadan faturanız kesildiği an direkt olarak ödeme yapılır ve gecikme gibi durumlar yaşanmaz.
 • Bankalara olan kredi kartı ve kredi borcunuzda Turkcell puanınızı etkileyen bir husustur. Bu nedenle bu gibi borçlarınızı da düzenli olarak ödemeniz Turkcell puanınızı artıracaktır.
 • Burada belirtilen tüm hususlara uyarsanız Turkcell puanınız telefon alabilecek kadar yüksek seviyelere gelebilir.

Turkcell Puan Sorgulaması Ne Şekilde Yapılır?

Turkcell hat üzerine telefon almak isteyen insanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi Turkcell puanının ne durumda olduğudur. Fatura almanıza imkan sağlayan Turkcell puanları sorgularken aşağıdaki seçeneklerden yararlanarak puanınıza ulaşabilirsiniz.

532 ve 532 532 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisi aracılığı ile Turkcell puanınızı istediğiniz zaman öğrenebilme şansınız mevcuttur.

Dilerseniz bulunduğunuz noktada yer alan herhangi bir Turkcell mağazasına giderek buradan da sorgulama yaptırarak puanınızı öğrenebilir ve merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Turkcell resmi web sitesi olan www.turkcell.com.tr sitesi üzerinden online olarak alışveriş yaptığınız takdirde Turkcell puanınızı öğrenebilmeniz mümkündür.

Turkcell’in geliştirdiği Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden hem Turkcell puanınızı hem de biriken puanınız ile hangi telefon ya da cihazı satın alabileceğinizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Financell Nedir?

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumuna tabi olarak çalışan Financel, Turkcell tarafından kurulan bir şirkettir. Financell aracılığı ile Turkcell müşterilerinin telefon faturalarının düzenli ödeyip ödenmediği, kredi ya da kredi kartı borcunun olup olmadığı ve bu borçlarının ne şekilde ödendiği görülebiliyor. Aynı zamanda Financell, müşterilerin puanlarını hesaplamak dışında müşterilere kredi imkanı da sunuyor. Bu kredi imkanından yararlanarak telefon alabiliyorsunuz.