FinansMAX

Turkcell Bayilik Şartları

Telekuminasyon sektörünün günümüzde çok önemli bir yeri vardır hayatımızda herkesin cebinde bir cep telefonu olduğu sürece de böyle kalmaya devam edecektir. Turkcell Türkiye piyasasının en önemli firmalarından biridir, 33 milyon kullanıcısı ile karlı bir iş ortaklığı teklif etmektedir. Ayrıca son dönemde Turkcell bayilik şartları daha kolay hale getirilerek bayilikler daha kolay dağıtılmaya başlanmış ve büyüme hedeflerine yönelik daha hızlı hareket edilmiştir. Eğer Turkcell bayiliği açarak kendişinizin patronu olmak istiyorsanız uygun bir yer bulmalı, teminat bedelini ödemeli, ticari sicil kaydınız bozuk olmamalı ve sözleşmeye uyulmalıdır. Turkcell size ana bayilik ve alt bayilik olarak iki seçenek sunmaktadır. Ana bayiler sadece Turkcell ürünlerini satmaktadır ve kar potansiyelleri oldukça yüksek seviyededir. Alt bayilikler ise diğer operatörlerin ürünlerini de satabilir ancak genel müşteri sayısına bakıldığında ana bayilerden daha alt seviyede kalırlar.

Turkcell Bayilik Şartları, Başvuru ve Maliyet

Turkcell Bayilik şartlarını sağlayan adaylar genel müdürlüklerle iletişime geçerek başvurularını yapabilir. Direkt başvuru için adres: Aydınevler Mahallesi, İnönü Caddesi, no:20, Küçükyalı Ofispark B Blok, Maltepe’ye ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Ya da 0212 313 10 00 numaralı telefon ile ön başvuru yapabilirsiniz. Bayilik maliyetleri ise lokasyona göre, hangi tip bayilik açılmak istendiğine göre ve verilecek olan hizmet türü ve sayısına göre değişiklik gösterecektir. Ana bayilik için 300-500 bin USD arası bir maliyet gerekirken, büyük bir şehirde orta seviye bir alt bayi için ise 500 bin TL civarlarında bir sermaye gerekir.

Denetimler

Turkcell bayilik şartları yanında bazı denetimler de yaparak son kontrolü sağlar ve nihai kararı verir. Denetimlerde en başta lokasyon incelenir, AVM, işlek cadde ve sokaklar, okul, hastane gibi yoğun yerlerin yakınları Turkcell’in talep ettiği noktalardır. Eğer bayilik işlek bir yerde olmazsa çok fazla müşteri çekme potansiyeli az olacak ve bu yüzden de yeterli kar elde edilemeyecektir. Diğer denetimler ise personel sayısı ve personel niteliğinin ölçülmesi ve uygunluğuna karar verilmesidir. Seçilen mekanın bulunduğu konum ve metrekaresi de önemli ölçütlerdir. Başvuran kişiden ise bir özgeçmiş istenir ve bu özgeçmişte ticari konularda olan başarılar ve başarısızlıklar en önemli etkenleri oluşturur.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

Etiketler: