FinansMAX

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Bağlanma Yolları

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri, Müşterilerine bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ayrı hizmet sunan Türk Telekom, çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerinin GSM operatörü, sabit hat ve evde internet ile ilgili işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Türk Telekom’a Ulaşılabilecek Telefon Numaraları

Yapılacak işleme göre farklı müşteri hizmetleri numarası mevcuttur. 444 1 500 aracılığıyla Türk Telekom GSM şebekesi ile ilgili işlemler, 444 1 444 numarasından Türk Telekom ile ilgili tüm hizmetler, 444 5 444 hattından ise kurumsal kimliği olan kullanıcılar işlem yapabilmekte, destek ve bilgi alabilmektedir.

Türk Telekom müşteri temsilcisine hızlıca bağlanabilmek için şu adımlar izlenebilir:

444 1 444 tuşlanır ses kaydı dinlenip, sonrasında 1 6 0 veya 2 2 0 tuşlanarak müşteri temsilcisine bağlanılabilir.

444 1 500 hattından aranıyorsa 2 1 0 veya 3 0 3 0 tuşlanmasıyla müşteri temsilcisine ulaşılabilir.

444 5 444 üzerinden tuşlanacak 1 mobili, 2 interneti, 3 ise telefon ve diğer kurumsal ürünleri öğrenmenizi ve ayrıca müşteri temsilcisine aktarılmanızı sağlar.

Ücretlendirmeler

Faturasız Türk Telekom GSMlerinden müşteri hizmetlerine yapılan aramaların ilk 25 saniyesinde bir ücret alınmamakta, sonrasında her dakika için ücret 60 kuruştur. Ancak hattın her yöne dakikası veya sabit hat dakikası varsa müşteri hizmetleri araması için bir ücret kesilmez. Yurt dışından yapılan aramalarda ise eğer arayan kişi faturalı kullanıcı ise her dakika 45 kuruş, faturasız kullanıcı ise her dakika için 60 kuruş ücret kesilmektedir. Bunun dışında, yurt dışı operatörlerinden arayan müşteriler, o operatörün ücretlendirmesine tabi olur.

Sunulan Hizmetler

Türk Telekom müşteri hizmetlerinin hizmet verdiği alanlar “kampanya bilgilendirmeleri, fatura taahhüt bilgilendirmeleri, kalan kullanım bilgileri ve bitiş tarihi (kota / dakika kullanım süresi), Kredi kartı ile fatura ödeme kolaylığı, tarife bilgisi ve değişiklikleri (faturalı / faturasız GSM, evde internet ve sabit hat), tarife ve taahhüt sona erme tarihi öğrenme ve üyelik işlemleri başlatma” şeklindedir. Ayrıca GSM operatörleri için “ek paket satın alma, yurt dışı tarife alma ve sorgulama, harcama özeti, internet kullanım bilgisi sorgulama, kayıp / çalıntı işlemleri, kayıp hat bulunduğunda hattı geri açtırma, hattı gelen aramalara kapatma, çalınan telefon arama kaydı sorgula isteği, telefon yapılandırma ayarları” gibi hizmetler sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra, internet için “Modem ile ilgili destek alma, evde internet servis talebi, evde internet sorunları bildirme, internet ve cihaz ayarları yapma, adres nakil işlemleri, internet iptali bilgi alma, internet hizmeti dondurma, dondurulan hizmeti geri açtırma” ile ilgili tüm hizmetler Türk Telekom müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılabilir.

Etiketler: