FinansMAX

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Kalan kullanım bilgi sistemleri biz hattımızı kullanırken paket aşımı veya planlanmış kullanımın dışına çıkmamamız için bir nevi güvenlik sistemidir. Türk Telekom kalan kullanım öğrenme yöntemleri ile de kullandığınız hattın paket aşımını önlemiş olursunuz. Bu hizmetler Türk Telekom tarafından ücretsiz olarak müşterilere sunulmaktadır. Türk Telekom kalan kullanım öğrenme yolları farklı şekillerde uygulanabilir. Bu konuda faturalı ve faturasız hatlar için bazı farklılıklar bulunmaktadır. Ancak her iki tür abonelik için de yöntemlerin çoğu geçerlidir ve temel amaç paket kullanımında kontrolün kullanıcıda olmasını sağlamaktır. Böylece aboneler kalan kullanımlarını kontrol ederek bu bilinçle hareket edeceklerdir.

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme Yolları

Türk Telekom kalan kullanım öğrenme için birçok yol bulunur. İlk yöntem online İşlemler: Hattınızda ne kadar TL kaldığını öğrenebilmek için Online İşlemler ‘i ziyaret edebilirsiniz. İkinci olarak Bilgi Mesajı Sistemi. Üçüncü yöntem 9333 ile bakiye sorgulama: 9333‘ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Dördüncü yöntem kısa kod: *123# ile bakiye sorgulamak için: *123#‘yi arayarak telefonunuzun ekranında mevcut TL miktarınızı görebilirsiniz. Son olarak ise menüden bakiye sorgulamak için: Cep telefonunuzdaki “Servis” menüsünün altındaki “Asistan” menüsünü izleyip, “Kredi” menüsünden “Kalan” menüsünü seçerek, yolladığınız ücretsiz kısa mesaja gelen cevapla hattınızdaki kalan TL miktarını öğrenebilirsiniz. Kalan bakiye bilgisi servisleri ücretsizdir. SMS yoluyla ve kısa kod yoluyla kalan kullanımlarımızı öğrendiğimizde diğer yöntemlere göre daha eski bir bilgiyi alırız. Çünkü bu iki yol 2 saat öncesi hakkında bilgi verirken diğer yollar sadece birkaç dakika öncesi hakkında bilgi verir.

Bilgi Mesajı Sistemi

Türk Telekom firmasının kontrolün sizin elinizde olması için sunduğu Türk Telekom kalan kullanım öğrenme yöntemlerinden biri de bilgi mesajlarıdır.  Ücretli yaptığınız her arama ve gönderdiğiniz her SMS sonrası, hattınızda kalan TL bilgisi, kullanım süresi ve tutarı ile birlikte otomatik olarak ekranınıza gönderilmektedir. Bu hizmetten tüm faturasız hat aboneleri, herhangi bir işlem yapmadan ve ücret ödemeden faydalanabilmektedir. Bu servis, tüm faturasız abonelerimize otomatik olarak tanımlanmaktadır. Servisi kullanmak istemiyorsanız Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne Türk Telekom hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak iptal edebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: