Genel Blog

Türk Telekom Hat Kapatma

Türk Telekom Hat Kapatma İle İlgili Herşey Bu Yazıda...

Türkiye piyasasında telekomünikasyon sektörünün liderlerinden biri de köklü ve yaygın bir firma olan Türk Telekom’dur. Ulusal bazda hem altyapı hem de iletişim adına pek çok hizmet sunmakta ve deneyimlerini müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına kullanmaktadırlar. Türk Telekom, faturalı veya faturasız hat kullanıcısı iseniz; diğer operatörlere geçiş yapma veya gerek görmediğiniz bir hattı kullanmamak için Türk Telekom hat kapatma kararı alırsanız bu işlem için başvuru yapmanız gerekir. Hat kapatma işlemi için Müşteri Hizmetleri ve İnternet sitesi üzerinden Türk Telekom hat kapatma ön başvuru yapabilirsiniz. Direkt başvuru için yazılı bir talep gerekir. Hat kapatma işlemi için diğer operatörler gibi Türk Telekom firması da ek bir ücret talep etmez, bu işlem ve süreç tamamen ücretsiz olarak gerçekleşir.

Türk Telekom Hat Kapatma, Ön Başvuru

Operatörünüzden memnun değilseniz yapmanız gereken hattınızı iptal ettirerek veya taşıyarak başka bir operatörden hizmet almaya başlamaktır. Türk Telekom hat kapatma ile ilgili 444 1 444 numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece sağlıklı bilgi elde edebilirsiniz. Ön başvuru yapmak için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ve Online İşlem Merkezi’nden yardım alabilirsiniz. Türk Telekom hat kapatma başvuru işlemi için, yazılı başvurunuzu Türk Telekom Ofis ve Mağazaları veya Fax kanallarından biri ile tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. 

Türk Telekom Hat Kapatma Başvuru

Türk Telekom hat kapatma sürecinde nihai başvuru için yazılı talepnameniz olması gerekir. Size en yakın Türk Telekom Ofis ve Mağazalarına gelerek Şahsen veya Vekaletname ile hat iptal başvurusunda bulunmak isterseniz; şahsen başvuruda, hat iptal formu doldurup imzalamanız yeterlidir. Kimlik belgeniz kontrol edilerek başvurunuz alınacaktır. Vekil aracılığı ile yapılacak başvuruda, vekaletnamede özel yetki gerekmektedir. Yapılacak hat iptal işlemin belirtilmesi ya da Telekomünikasyon şirketleri ile her türlü işlem yapılması için yetki verildiğinin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Vekil kimlik belgesi kontrol edilerek hat iptal başvurusu alınacaktır.  Fax yoluyla hat iptal başvurusunda bulunmak isterseniz, kimlik fotokopinizin üzerine talebinizi, iptalini istediğiniz telefon numarasını/numaralarını ve güncel iletişim bilgilerinizi yazarak 0212 4786898 numarasına faks gönderebilirsiniz. Yazılı talebinizin şirketimize ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hattınızın iptali gerçekleşecektir ve böylece Türk Telekom aboneliğiniz sona erdirilir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Hat iptali sürecini başlatmak için bir ücret ödemem gerekli mi?

Türk Telekom firması hat iptali için ekstra bir ücret talep etmemektedir. Ancak eğer kullandığınız hat faturasız ise bu durumda hattınız iptal edildikten sonra eğer varsa Telsiz Kullanım Ücreti ödemeniz gerekir. Kısacası ücret Türk Telekom tarafından talep edilmemekte ama verginin ödenmemesi kapatma işlemi için engel teşkil etmektedir.

Hat iptali başvuru yaptıktan sonra ne kadar zamanda gerçekleşir?

Türk Telekom hat iptali başvurusu yaptıysanız başvuruyu takip eden 7 gün içerisinde hattınızın iptali gerçekleşecektir.

Etiketler

Hamdi

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı