İş Fikirleri

TJK Bayilik Şartları

Tjk Bayiliği İle İlgili Ayrıntıları Yazımızda Bulabilirsiniz...

Türkiye’de şans oyunları yüksek rağbet görmektedir, spor müsabakaları özellikle futbol için oynan oyunlar, piyango, ganyan gibi oyunlar önemli bir müşteri potansiyeli taşırlar. Türkiye Jokey Kulübü, Türkiye’de ganyan ile ilgili düzenlemeleri yapan ve bayilik açılışında son kararı veren kuruluştur. Eğer siz de bu karlı işe ortak olmak isterseniz TJK bayilik şartları hakkında bilgi almalısınız. TJK 2019 yılında yeni bayilik vermeyi durdurmuştur, ancak kapanan bayiler yerine yenilerinin açılmasını uygun gördüklerinde tekrar bayilik başvurusu almaya devam edeceklerdir. Şartlar genelde bayinin fiziki özellikleri ve konumu ile alakalıdır. Bayiler dekorasyona uygun olmalı, cadde ve işlek sokaklarda seçilmeli, giriş kat ve dükkan vasfına sahip olmasına dikkat edilmelidir. Diğer yandan bayilik verilecek yerlerin diğer bayilere en az 250 metre uzakta yer almasına dikkat edilir, bölgenin müşteri potansiyeli de karar için büyük önem taşır. Eğer bayi AVM içerisinde olacaksa mesafe şartı aranmaz.

TJK Bayilik Şartları, Başvuru Süreci

Yeni bir işe yatırım yapmak istiyorsanız TJK bayilik şartlarını incelemeli ve daha sonra karar vermelisiniz. Müracaat yapacak kişi veya vekili başvuru sırasında doğru bilgiler vermeye dikkat etmelidir, çünkü tetkikler sırasında ortaya çıkacak aksi bir durum başvurunun zora girmesine neden olacaktır. Başvurularınızı elden şekilde, İstanbul TJK Müşterek Bahisler ve Bayiler Müdürlüğü veya Ankara, İzmir, Adana, Elazığ, Bursa, Şanlıurfa’da bulunan TJK Hipodrom Müdürlükleri’nden birine iletebilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgeleri bu noktalardan birine ileterek başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

Eğer başvuru yapmak için gerekli TJK bayilik şartları sağlıyorsanız gerekli belgeleri de toplamanız gerekir. Bu belgeler: TJK örnek matbu dilekçesi, noter tasdikli TC. kimlik kartı örneği, son üç ayda alınmış ikametgah belgesi ve adli sicil belgesi, özgeçmiş (CV), noter tasdikli öğrenim belgesi veya sürücü belgesi gerekir. Bunun yanında mekan için eğer size aitse tapu fotokopisi, kiralık ise kira sözleşmesini teslim etmeniz gerekmektedir. Gerçek kişiler dışında yapılan tüzel kişiler için kurumsal belgeler de talep edilir. Başvuru kabul edildikten sonra gerçek kişilerden en az 50 gram altın karşılığı olan TL nakit teminatın banka dekontu ve en az 1 yıl süreli 50 gram altın karşılığı banka teminat mektubu talep edilirken, tüzel kişiler için 50 gramlık miktar 100 gram olarak belirlenmiştir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

 

Etiketler

Alpagu

FinansMAX Yöneticisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı