FinansMAX

Ticket Sodexo Bozduran Yerler ( ANINDA NAKİT )

Kamu kuruluşunda olmasa da özel sektörlerin neredeyse tamamında çalışanların yemek masraflarını karşılayabilmesi için yemek kartı veriliyor.Bu yemek kartları genellikle aylık 500 TL gibi bir miktar olup çalışanın yemek ihtiyacını giderebilmesi için verilmektedir.En çok tercih edilen yemek kartlarından biri ise Ticket ve Sodexo yemek kartlarıdır. Bu kartlar sağladıkları avantajlar ile neredeyse tüm firmaların tercih ettiği yemek kartıdır.

Çalışanlar bazı durumlarda izin yaptıklarından dolayı yemek kartlarını kullanmaz ve içindeki yemek bakiyeleri binlerce TL yi bulabilir.Bu gibi durumlarda ticket kartı nakite çeviren yerler ile görüşerek  ticketı bozdurup nakit para olarak çekmek isterler.Ancak ne yazık ki her yerde bozdurma işlemi yapılamamaktadır.Aynı şekilde Sodexo card bozduran yerler de bi hayli zor bulunmaktadır.

Düşük komisyonlu yemek kartı bozan yerler genellikle bu işlemler için %10 komisyon talep etmektedir.Sektörde ortalama bozum komisyonu ise %15 civarlarınadır.Ticket kırdırma işlemi yapmak isteyenler bu oran komisyonlarını kartları kırdıkları yerlere bırakarak karşılığında nakit para almaktadırlar.Peki yemek kartı bozduran yerleri nasıl bulabilirsiniz , en güvenli yerler nereleridir ? Bu makalemizde sizlere ticket ve sodexo bozduran yerleri tarif edeceğiz.

Düşük Komisyonlu Ticket Bozduran Yerler

Bu yerlerde ki komisyonlar bulunduğunuz şehre göre farklılık gösterebilir.Popüler şehirlerin dışında ki yemek kartı bozdurma yerleri sizden daha yüksek komisyon isteyebilir.Bunun nedeni ise sık sık yemek kartı kırdırma işlemlerinin gelmemesinden kaynaklıdır.Genellikle en uygun komisyonlu ticket bozdurma yerlerini istanbul , ankara ve izmirde bulabilirsiniz.

İstanbul Ticket Bozdurma Yerleri

Şişli Bölgesinde  hemen hemen her yemek yeri ticket yemek kartı kabul etmektedir.Bu gibi yerlerde ticket bozdurma işleminizi yapabilirsiniz.Bunun için herhangi küçük çaplı bir büfe veya lokantaya gidip ticket bozuyormusunuz diye sormanız yeterli olacaktır.

Aynı şekilde Kadıköy ve Levent gibi yerlerde de birçok yemek yeri ticket kırdırma işlemi yapmaktadır.Bu yerlerin popüler olmasından kaynaklı ticket kırma komisyonu %20 seviyesine ulaşabilir.

İstanbul Sodexo Bozdurma Yerleri

Yemek kartı olarak Sodexo kartı bozdurmak isterseniz daha kolay bir şekilde aradığınız yeri bulabilirsiniz.Çünkü sodexo diğer yemek kartlarına göre bozum işleminde daha az komisyon kesmektedir.Bu nedenle karşılaşacağınız yemekhane çalışanı muhtemelen sizi kırmayacaktır.

Düşük komisyon ile sodexo kart bozdurmak isterseniz size tavsiyemiz Mecidiyeköy bölgesinde sodexo kırdırma işlemini yapmanızdır.Çok fazla alternatif yer olduğu için birkaç yere komisyon sorarak çok hızlı bir şekilde yemek kartı bozdurma işlemini yapabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: