FinansMAX

TEB IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Teb iban öğrenme, teb bankası iban sorgulama.İban numarası öğrenebileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır.Bu makalemizde para alıp gönderebilmeniz için ihtiyacınız olan TEB IBAN numaranızı nasıl öğrenebileceğinizi size göstereceğiz.

Tek yapmanız gereken size para gönderek kişiye bu iban numarayı iletmeniz.Size para gönderdiğinde iban numarasının ait olduğu vadesiz TL hesabınıza paranız gelecektir.

TEB IBAN Öğrenme Yöntemleri

Güncel olarak teb bankası için iban sorgulama yapabileceğiniz 6 farklı yöntem vardır.Bazılarında sorgulama yapmakta zorlanabilirsiniz.Bu yüzden size detaylı şekilde hangi sorgulamayı nasıl yapacağınızı açıkladık.

Güncel IBAN No Öğrenme Yöntemleri

 • TEB Müşteri Hizmetleri
 • TEB Şubeleri ve ATMleri
 • TEB Online Bankacılık
 • TEB Mobil Uygulaması
 • TEB Sms ile IBAN Sorgulama

Yukarıdaki yöntemleri ile kolayca numaranızı öğrenebilirsiniz.

TEB Online İşlemlerden IBAN Öğrenme

Bu yöntem en basit yöntemlerden biridir.Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet.Hemen TEB Bankası web sitesine giderek sağ üst köşede bulunan TEB Online İşlemler menüsüne tıklayınız.

Bu ekranda teb online bankacılık bilgileriniz ile giriş yapınız.Üst menüde bulunan menüde Hesaplarım seçeneğine tıklayarak TEB Vadesiz TL hesaplarınızı görüntüleyin.Bu ekranda Teb IBAN sorgulama yapmak istediğiniz hesabı seçerek kolayca iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

TEB ATM’den IBAN Öğrenme

ATM kullanarak TEB iban numarası öğrenme işlemini yapmanız için tek ihtiyacınız banka veya kredi kartı.Eğer bu kartlardan birine sahipseniz kolayca iban sorgulama yapabilirsiniz.

Sadece TEB atmlerinde geçerli olan bu yöntem için basitçe anlatım aşağıdaki gibidir.

 • Kartınızı TEB atmsine yerleştirin.
 • Şifrenizi giriniz.
 • Tüm İşlemler
 • Hesap İşlemleri
 • Vadesiz TL Hesapları
 • Hesap Detayları

Yukarıdaki yolu takip ederek kolayca TEB banka hesabınıza ait IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

TEB Mobil Bankacılık İle IBAN Öğrenme

Hemen cep telefonunuza playstore veya apple store ile TEB mobil uygulamasını indirerek iban numaranızı öğrenebilirsiniz.İndirdiğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyiniz.

Kurulum tamamlandığında TEB Online işlemler bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapınız.Üst menüde bulunan hesaplar seçeneğine dokunarak hesaplarınızı görüntüleyin.İban numaranızı öğrenmek istediğiniz hesaba çift tıklayın.Açılan ekranda TEB iban numarası yazacaktır.İşlem bu kadar.

TEB SMS İle IBAN Öğrenme

SMS ile TEB iban sorgulama yapmak sadece birkaç tıklama kadar basit.Hemen cep telefonunuz ile sms atarak iban numaranızı öğrenebilirsiniz.Ancak unutmayınız ki sadece banka hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu ile IBAN öğrenme işlemini yapabilirsiniz.

“TEB IBAN OGRENME” yazarak 7000′e yollayın.Kısa süre içerisinde hesaplarınızın iban no bilgileri size sms ile bildirilecektir.

Etiketler: