FinansMAX

TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

TEB banka hesabı nasıl açılır sorusu bugünlerde çok soruluyor. TEB son yıllarda çok tercih edilen ve artık her yerde AVM’sini bulabileceğiniz bankalardan birisi. Eğer banka hesabınız yoksa ve açtırmak isterseniz TEB banka hesabı açma seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Ancak bu bankada hesap açtırmak isteyenlerin bilmesi gereken bir konu var. Türk ekonomi bankası kendisinde hesap açtıranlardan belirli miktarda bir hesap işletim ücreti alıyor. Bu ücret yılda dört kez, yani dört taksit halinde kesiliyor. Temmuz, Ekim, Nisan ve Ocak aylarında TEB’de hesabı olan kişilerden belirli bir ücret kesiliyor. Teb hesap açma konusunda bilmeniz gerekenler hakkında aşağıda bazı bilgiler bulabilirsiniz.

TEB Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

TEB banka hesabı açma kararını verenler öncelikle hangi hesabı açacağını düşünmelidir. TEB’de Türk lirası hesabı vadeli veya vadesiz olarak açılabiliyor. Eğer 18 yaşından büyükseniz siz de kendi başınıza herhangi bir TEB banka şubesine giderek hesap açtırabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey size en yakın TEB şubelerinden birisine gitmek ve gerekenleri yapmak. TEB hesap açma için şunlar gerekiyor:

  • TC kimlik
  • Hesap açma formu

Sizin sadece kimliğinizle şubeye gidip hesap açtırmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Görevliler size gerekli bilgileri doldurmanız için bir form verecektir. Formu tam olarak doldurduktan sonra teslim edince resmi olarak hesap açma talebiniz alınmış oluyor.

İnternetten TEB Banka Hesabı Açma

Şubeye gitmeden TEB hesabı açtırmak isterseniz bunun için öncelikle www.teb.com.tr sitesine girmeniz gerekiyor. Sayfayı açtıktan sonra karşınıza “sizin için” ve de “vadesiz hesap aç” bölümleri çıkacaktır. Öncelikle buraları okuyarak hangi hesabı açmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Hesap açma konusundaki bilgileri dikkatli bir şekilde okursunuz. Daha sonra yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinirsiniz. Ardından internetten gerekli işlemleri yapmanız ve gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor. Buradaki formları tamamladıktan sonra hesabınız açılmış olur.

Eğer hesap açma konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz TEB’in müşteri hizmetleri numarası olan 0850 200 0 666 numaralı telefondan teb hesap açma ve diğer işlemler hakkında size gerekli bilgiler verilebilir.

CEPTETEB Hesap Açma

TEB’in müşterilerine sağladığı kolaylıklardan birisi de CEPTETEB uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte TEB işlem yapması en kolay bankalardan birisi haline geldi. Ancak hesap açmak için bu uygulamayı kullanamazsınız. Çünkü zaten TEB kendi müşterileri için bu uygulamayı hazırlamış.

Yani hesap açtırıp banka müşterisi olduktan sonra CEPTETEB kullanabilirsiniz. Telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra bankacılıkla ilgili hemen her tülü işlemi çok kısa sürede yapabilmeniz mümkün. Borç ödeme, fatura yatırma ve başka bir kredi kartı borcu kapatma gibi işlemler bu uygulamayla birlikte hemen yapılabiliyor.

TEB müşterileri şubeye ya da ATM’ye gitmeden kısa bir sürede bütün işlemleri telefonla yapabilir. Öte yandan CEPTETEB’in sağladığı avantajlardan birisi de çok hızlı bir şekilde sadece TC kimlik numarası ve bu uygulamayla kredi başvurusu yapabilmektir.

Acil nakit ihtiyacında hemen başvurunuzu yapıp çok kısa bir sürede kredi çekebilirsiniz. TEB müşterilerine faiz oranları piyasanınkiyle uyumlu olan kredi imkanları da sunuyor. Banka müşterisi olmasanız da kredi çekme şansınız var ama TEB müşterisi iseniz ve de CEPTETEB’le bu işlem çok daha kısa sürüyor.

Etiketler: