FinansMAX

Tavuk Yetiştiriciliği İle Para Kazanmak

Siz de kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ya da bir işim var ama ek gelir kazanmak istiyorum diyorsanız tavuk yetiştiriciliği ile para kazanmak size göre olabilir. Eğer hayvancılık hakkında az çok bilginiz varsa işe direk girişin, bilginiz yok ise kısa bir eğitim ile edinebilirsiniz. Finansman noktasında ise bankaların kapısını çalın eğer bulamazsanız devlette hayvancılık kredisi veren kurumların şartlarını araştırın. Son yıllarda üretim azaldığı için hayvancılık alanında büyük bir destekleme söz konusudur.

Tavuk Yetiştiriciliği İle Para Kazanmak, Nasıl Kazanılır ?

Tavuk yetiştiriciliği ile para kazanmak için yapacağınız şey tabi ki üretim. Üretim açısından ise ya et tavukçuluğu ya da yumurta tavukçuluğunu seçeceksiniz. Et tavukçuluğu küçük tesisler için zor, hatta neredeyse imkansızdır.  Bu durumda bu sizin için ek iş olmayacak, tek iş olacaktır. Finansman için ise yeterli bütçeyi bulamazsınız. Bu nedenle yumurta tavukçuluğu daha iyi bir seçenek. Yumurta tavukçuluğu hem daha az maliyetli hem de daha dar bir tesiste yapılabilir. Ayrıca yumurta sürekli piyasası olan ve kolayca satabileceğiniz bir üründür.

Tavuk Yetiştiriciliği İle Para Kazanmak, Ne Kadar Kazanılır ?

Hayvancılık alanında üretim oldukça büyük çaplı olmasına rağmen talebin de çok yüksek olması nedeniyle üretimde hala eksik vardır. Bu nedenle tavuk yetiştiriciliği ile para kazanmak sizin için hala müsait bir sektördür. Özellikle yumurta tavukçuluğu size hem kolay satış imkanı hem de az maliyet sunar. Bu iş ile ne kadar para kazanacağınız aslında sizin yaptığınız işin büyüklüğü ile doğrudan alakalıdır. Ayrıca satış yollarınız çok önemli, ürünü direk olarak siz satarsanız karın hepsi size kalacaktır. Eğer başka bir aracı ile satış yaparsanız bu karı satıcı ile paylaşmanız gerekir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Etiketler: